Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt vagy németet tanuljak?

Angolt vagy németet tanuljak?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert szeretnék külföldre költözni,de nem tudom melyik országba.Melyik európai országba a legkönnyebb letelepedni érettségivel?Az alapján választanám,hogy melyik nyelvet tanulnám

2020. júl. 30. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha Ausztriába, Svájcba vagy Németországba szeretnél menni, akkor németet, ha bárhova máshova, akkor angolt. Viszont az angol nyelvtudás annyira alap, hogy könnyen lehet, hogy ezekben az országokban is elvárnák tőled bizonyos munkakörökben.
2020. júl. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha kifejezetten ez a célod, akkor én a németet ajánlanám. Bár tapasztalatom nincs, de véleményem szerint főleg Ausztria, de Németország is a két legjobb európai lehetőség Magyarországról nézve. Ha hosszabb távon képzeled el a letelepedést, akkor szerintem nem szerencsés az ott használt nyelvet angollal helyettesíteni. Valószínűleg értik mindenhol, de a közösségi élethez, ügyintézéshez nem biztos, hogy a legjobb.
2020. júl. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha német nyelvterület, akkor mindkettőt. Bár én inkább hajlok az angol felé, mert ki tudja hova sodor az élet. Volt anno egyetemi szaktársam, aki tudta, hogy ő Svédországban fog dolgozni, ha bele is rokkan, neki megérte a svéd (és az angol), egyébként nem határolnám be így magam. Legyen egy stabil angoltudás, és mellette a német.
2020. júl. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem németet először. Azért is,mert utána jóval könnyebb az angol mint fordítva. Sok ismerősöm tanult németet angol után és egyszerűen megutálták a szabályok meg még ki tudja mi miatt.

Én azt mondom mindkettő fontos. A német itt Európában pláne ha ilyen terveid vannak,angol mrg manapság már alap követelmény.

Tehát döntsd el melyik országba. Ha Németo.,Ausztria vagy Svácj lrsz a választott akkor mindenképpen német.

Ha valamelyik másik akkor angollal többre mész.


De a legjobb,ha mindketött elsajátítod.

2020. júl. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Országtól függ, de szerintem inkább angolt.

Ha pedig előbb-utóbb mindkét nyelvet szeretnéd megtanulni, a némettel kezdd, úgy egyszerűbb.

2020. aug. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!