Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak ha nem megy az...

Mit csináljak ha nem megy az angol?

Figyelt kérdés
Általánosban négy évig tanultam akkor 4-es, 5-ös voltam. Most gimibe 10.-es vagyok és nem megy. Kettes vagyok belőle sőt lehet, hogy megbukok ha így folytatom. Én komolyan próbálkozok/próbálkoztam. Sok ideig néztem filmeket, sorozatokat angolul. Olvastam angolul. És semmi. Semmi nem marad meg. Főleg a nyelvtannal van bajom. Azt egyszerűen nem értem. Amikor felszólít a tanár elszégyellem magam, hogy megszólalni sem tudok. Nem tudom a megoldást. Az osztályból mindenki tök jó angolos még segítenek is, de már nem tudom mit csináljak, mert néha a segítség sem elég. Nagyon elvagyok keseredve.

2020. szept. 9. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Egy magántanár sokat segítene.
2020. szept. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos ilyenre nincs pénzem. :(
2020. szept. 9. 11:01
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Esetleg kérj meg egy jó angolos osztálytársat, hogy segítsen
2020. szept. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Ha egy osztálytársad segítségét nem tudod kérni, hogy üljön le veled együtt tanulni, akkor menj oda a tanárodhoz és őszintén mondd el neki, amit itt leírtál, illetve azt, hogy te mindenképpen megoldást keresel erre a problémára. Kizártnak tartom, hogy egy komoly, a diákjaiért dolgozó pedagógus ne próbálna neked valamilyen módon segíteni!
2020. szept. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a nyelvtannal van bajod, akkor egészen egyszerű: keress rá az aktuális nyelvtanra, és gyakorolj. Sőt, előre is tudsz nézni a tankönyvetekben, hogy mi lesz a következő és már felkészültebben fogsz bemenni órára. Ha úgy érzed felkészült vagy, lehet, hog nem fogsz megilyedni és lefagyni az osztálytársaid előtt.

Ha rákeresel, biztos sok letölthető nyelvtani gyakorlókönyvet találsz (csak figyelj, hogy elmélet, gyakorlati feladatok és megoldókulcs is legyen benne). Én az Oxford Angol nyelvtant ajánlom. Nem tudom, hogy elérhető-e online, de szerintem érdemes erre költeni pénzt (kb annyiba kerül mint egy óra a magántanárnál)

Ha a kommunikációval van gondod, akkor segíthet, ha megnézed, hogy az aktuális anyagban milyen émák vannak, milyen feladatok és azokat otthon "megcsinálod". Ha párbeszédes feladat van, kezd el mondani mind a két fél szövegét, hogy mit is mondanál. KEress hozzájuk előre szavakat és tanuld meg mire órátok lesz. Ha nem tudod, miket lehetne mondani, milyen szavakat keress, akkor van az 1000 kérdés 1000 válasz angol kiadása. Ebben mint ahogy a cím is mondja, kérdések és rá több sablon válasz van + hozzájuk szószedetek. Nem azt mondom, hogy magold be ezeket, hanem ötleteket, kifejezéseket, nyelvtani fordulatokat vehetsz innen, amiket felhozhatsz, ha olyan téma jön szóba órán. (ez biztosan kering fent a neten)

2020. szept. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!