Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg ennyire ciki ilyen...

Tényleg ennyire ciki ilyen könyvből tanulni?

Figyelt kérdés
Öt évig felvoltam mentve németből, de most bejött (13. osztályban) egy olyan tantárgyam ahol nem érvényes a felmentés, mert szakmai tantárgynak minősül. (Érettségim sincs idegennyelvből) Mivel kb A2-B1 szinten vagyok most és B2-es szintű német az elvárt a tantárgynál, így emiatt vettem egy erősebb jól elmagyarázó általános iskolás (A2-től B2-es szintig való) német tankönyvet. Amikor az iskolában szünetem volt elővettem a könyvet a folyóson és ismételni kezdtem, azonnal elkezdtek kiröhögni a körülöttem lévő diákok. Emellett még páran meg is jegyezték, hogy ez nagyon ciki így középiskolásan. Tényleg ennyire ciki ez, hogy ilyen tankönyvből próbálom magam fejleszteni?

2020. okt. 8. 14:34
A kérdező szavazást indított:
Igen ciki
Nem ciki
40 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ciki. Sajnalom, hogy ilyen osztalytarsaid vannak, de ne hagyd magad, abbol tanulj, amibol jolesik.
2020. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gáz. 33 évesen vettem kezdő olasz könyvet, mert akkor voltam kezdő. Kit érdekel, ha látják a villamoson, hogy rá van írva, hogy „első osztály”? Nem olvasni vagy összeadni tanultam, hanem idegen nyelvet, azt akárhány évesen lehet.
2020. okt. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes akkor ha hozzánk eljönnének egyetemre mindenkit kiröhögnének mert B1 szintű tankönyvből tanulunk nyelvet (és ezt a tanár rendelte nem mi vettük magunknak).
2020. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanahhoz a szinthez is más könyvet szoktak használni különböző életkorú csoportoknál. De ettől még ha neked ez a könyv jön be, akkor használd ezt! Szerintem annak ciki, aki ilyenért kinevet.
2020. okt. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki, mindenki olyan könyvből tanul szívesebben, amelyiket a leghatékonyabbnak tartja. Lehet az általános iskolás is.
2020. okt. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ciki, de ha ennyire hülye a környezeted, akkor ne az iskolában, hanem otthon tanulj ebböl a könyvböl.
2020. okt. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Ment mindenkinek a zöld pipa. A könyvet a tanárom ajánlotta, így emiatt ismételtem egyet az iskolákban is, hogy felkészüljek az órájára. Ezt használom a tanórák ideje alatt is, mivel ott nem nevettek ki engem, ennélfogva úgy gondoltam, hogy akkor a folyóson sem lesz belőle baj. Mostmár tanultam az esetből, nem fogok a folyóson az Ő közelükben használni.
2020. okt. 8. 15:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Az emberek "cikik: körülöted nemetet tanitok nemetorszagban illetve tolmacskent dolgozok de attol folyamatosan tanulok mert nem lehet megallni
2020. okt. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!