Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol vagy Francia?

Spanyol vagy Francia?

Figyelt kérdés

Szeretném mind a két nyelvet jól megtanulni, viszont nem tudom melyikkel lenne érdemes kezdeni, hogy a későbbiek során a másik könnyebb legyen.


Azt olvastam, hogy az újlatin nyelvek közötti kölcsönös érthetőség mértéke a szókincsbeli egyezéseket százalékban kifejezve 75% a spanyol és a francia nyelv között.


Ezért arra jutottam (de javítsatok ki, ha tévedek), hogy mivel "van közük" egymáshoz, így talán(?) az egyik ismerése segíti a másik megtanulását a későbbiek folyamán.


Ti mit gondoltok?



2022. febr. 20. 11:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
21%

9


elég butácska érveid vannak, és látszik a könnyebbik utat választod.


szerintem érdemes átgondolni, mit lehet nyerni a franciával, olyan sokat, h. igazán megéri némi erőfeszítést tenni az ügy érdekében, ez csak a lustákat riasztja el.

2022. febr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
87%

Banyek! Meg akarja tanulni mindkét nyelvet Kérdező! Pont az az észszerű, ha a logikusabbal, könnyebbel tanulhatóval kezd.


Konyhanyelv szinten meg persze hogy hamar meg lehet tanulni bármely nyelv kiejtését, de van, aminek ennél magasabb igénye van. No az már jóval több idő.

2022. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
84%

12


szerintem meg az a logikusabb, ha a franciával kezdi, mivel vmivel nehezebb, mint a spanyol, több időt kell rá szánni, minél előbb elkezdi, annál jobb.


mivel 2 nyelvet nehéz párhuzamosan tanulni, ezért érdemes azzal kezdeni, amivel a legtöbb kapu megnyílik előtted, és amit mielőbb pénzzé tudsz konvertálni.

egyáltalán nem biztos, h. sikerül a megtanulok franciául és spanyolul tervet végigvinni, lehet elfárad, feladja, de épp ezért lényeges, h. azzal kezdje, amíg még lelkes, amiből a legtöbbet profitálhat.

2022. febr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
79%
Senki nem mondta, hogy profitálni szeretne belőle. Hobbiból is lehet nyelvet tanulni.
2022. febr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
36%

14


ennyi ésszel szabadlábon vagy, öregem... hagyjuk is...


akkora meló egy nyelvet megtanulni, hogy ha minden cél nélkül áll neki vki, akkor nehéz lesz fenntartani a motivációt, és igenis akarjon belőle profitálni az ember, mert több száz vagy ezer munkaórát, energiát, pénzt beleöl.

2022. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%

#12


Szerintem válaszoló sehol nem írta, hogy konyhanyelv szinten képzelte el a franciatanulást, de szépen kiforgattad a szavait.


Én is a franciára szavazok, könnyebben megtanultam, mint angolul, igaz, a harmadik nyelvem, németül is tudok.


Kérdező, ezeket a könyveket szerezd be.


Francia szókincs (Erwin Tschirner)

Francia nyelvtan magyaroknak (Karakai Imre)


és youtube-on sok jó franciád videót találsz!

2022. febr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sehol nem írtam, hogy Kérdező konyhanyelven akarna megtanulni.

A konyhanyelves megjegyzés a 10-esnek szólt.

2022. febr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
68%
rengeteg hasznos tanács :D
2022. febr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
30%

17


megint csak azt tudom mondani, h. ennyi ésszel, öregem...


16-os nem is arra célzott, h. kérdezőnek írtad volna, hanem a másik kommentelőnek.

2022. febr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Huh. Nem akartam ekkora ellentéteket kihozni ebből a dologból.


Igazából mind a kettő nyelv nagyon érdekel, de nem tudom melyik a logikusabb lépés, amivel kezdhetem. Elsősorban másodnyelvként lenne rá szükségem a diplomához. Nemzetközi szakon tanulok. Amit érdemes bekalkulálni, hogy eddig csak angolul tanultam és szeretném ezt a második nyelvet is jól elsajátítani, de úgy, hogy közben lehetőséget biztosítson a 3. nyelvre is, amint ezt már jól fogom tudni.


Munka és karrier szempontjából egyelőre nem releváns, mert még nem tudom, hogy külföldön hol képzelem el a jövőmet. Szóba jöhet mind a két nyelvterület. Ha egy kicsit is priorizálni kellene, akkor úgy nézzétek, hogy üzleti életben minek lehet nagyobb haszna, akár a tengerentúlon is.

2022. febr. 20. 18:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!