Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket tanuljam? Olasz vagy...

Melyiket tanuljam? Olasz vagy francia (esetleg spanyol)

Figyelt kérdés

Szeptemberben megyek egyetemre és ott el szeretnék kezdeni egy új nyelvet tanulni. Eddig angolul és németül is tanultam (angolból B2 nyelvvizsgám, németből C1-el egyenértékű érettségim van), viszont nem tudom, melyik nyelvet lenne jó tanulni.

A francia talán valamennyivel jobban vonz, de nem biztos, hogy lenne erőm még egy ilyen nehéz nyelv megtanulására (a németben a nyelvtan nem volt piskóta, de legalább a kiejtés az egyszerűbb volt, míg a franciában az is nehéz)

A másik amiben gondolkodtam az olasz, mert valamennyivel egyszerűbb talán, viszont nem tudom, hogy nem érnék-e többet franciával.

A spanyol is ott van a lehetőségek között, de leginkább az olasz vagy francia közül választanék.

Mit ajánlotok?

(Amúgy a Corvinusra megyek, ha tanult valaki ott nyelvet, szívesen fogadok véleményeket)



2022. jún. 25. 07:23
1 2
 11/12 anonim válasza:
48%
Szerintem tanulj franciát. A történelem miatt sok szó egyezik az angollal, csak máshogy ejtik. Egyébként a nyelvtan is konkrétan ugyanaz, mint az angolban. Szerintem angol után jobban megéri a francia.
2022. júl. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is az erősebb angolt javaslom. Egyébként ugyanilyen nyelvvizsgáim vannak mint neked ( B2 angol, C1-el egyenértékű érettségi németből), és én most arra megyek rá, hogy erősebb angol tudásom legyen, más nyelvnek nem igazán látom értelmét, úgy sem használnám, ennél a 2 nyelvnél hasznosabb nincs.

Egyébként azt tudom, hogy a Corvinuson angolul és németül lehet felvenni bizonyos tantárgyakat, de más nyelvből még ezt nem hallottam.

Ha minden jól megy, én is corvinusos leszek szeptembertől, ha gondolod, írj

2022. júl. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!