Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan, hogy valaki képtele...

Van olyan, hogy valaki képtelen normálisan megtanúlni egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

kb 5 hónapja tanulok olaszúl és úgy érzem reménytelen, hogy felszínes nyelvtudásnál valaha tovább jussak. Járok olasz tanárhoz heti kétszer, aki félig olasz is. Minden nap egy órát, másfelet foglalkozom vele. Szavakat tanulok, nyelvtant, hallgatom az olasz dumát neten, próbálom beépíteni a hétköznapokba a megimert dolgokat.

A gond ott kezdődik, hogy amit hetekkel ezelött tanúltam az egyszerűen már nem jut eszembe. Nem állnak össze a legeszerűbb mondatok sem. A nekem van egy székem-nél bonyorultabb dolgok már kínaiak. Borzasztó nehezen ragad meg bármi is. Ha meg is értek valamit nyelvtanilag vagy nem tudom alkalmazni gyakorlatban vagy pár hét múlva elfelejtem az egészet..

Olyan idegen az egész. Nem érzem magamnak más népek nyelvét. Angollal is ez a helyzet de az kicsivel jobban megy így 20 év után. :) De beszélgetni angolul is csak ovodás szinten megy.



2023. jan. 26. 15:10
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
Szia régen itthonról tanultam olaszul akkor még csak abct tanultam hát az olasz abct szinte egyből tudtam de utána Már elfelejtettem illetve más szót nem is tanultam meg nem tudom mit tehetnék imádom pl olasz és több fajta spanyol nyelvet de nem megy ez epilepszia betegségem miatt is van
2023. febr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Én azokkal a nyelvekkel voltam így, amit tanár mellett tanultam. De pont az olasz az, amit egyedül kezdtem, sose jártam tanárhoz se, de jobban megy, mint az angol, amit 7 évesen kezdtem (21 éve). Sose tanultam úgy, ahol a tanárok mellett, oké, vannak nyelvkönyveim, de az csak segédanyag, ha nem értem. Úgy kell nekiállni, hogy ne a tanulást lásd benne. A Duolingo-t szokták ajánlani és az tényleg segít. Ez a leülsz a könyv fölé, olvasod a szabályokat, leírsz 50 példamondatot és szavakat magolsz, ez kínkeserves a kedvenc nyelvnél is. Úgy érdemes, hogy tanulás nélkül ragadjon rád. Akár a hobbid közben. Ezt már neked kell kitalálni, mi az, ami annyira érdekel, és abba beépíted a nyelvet. A szavakat se kell magolni, amire szükséged van, az úgyis megmarad, ami meg néha kell, azt megnézed és a sokadik alkalom után már az is menni fog. Hiába tanulod be az összes sportág nevét, ha aztán hónapokig egyiket se használod.
2023. ápr. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Uh megértelek én már 7 éve tanulok angolt suliba különtanárral duolingön de nem megy valami jól...
2023. jún. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!