Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan, hogy valaki képtele...

Van olyan, hogy valaki képtelen normálisan megtanúlni egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

kb 5 hónapja tanulok olaszúl és úgy érzem reménytelen, hogy felszínes nyelvtudásnál valaha tovább jussak. Járok olasz tanárhoz heti kétszer, aki félig olasz is. Minden nap egy órát, másfelet foglalkozom vele. Szavakat tanulok, nyelvtant, hallgatom az olasz dumát neten, próbálom beépíteni a hétköznapokba a megimert dolgokat.

A gond ott kezdődik, hogy amit hetekkel ezelött tanúltam az egyszerűen már nem jut eszembe. Nem állnak össze a legeszerűbb mondatok sem. A nekem van egy székem-nél bonyorultabb dolgok már kínaiak. Borzasztó nehezen ragad meg bármi is. Ha meg is értek valamit nyelvtanilag vagy nem tudom alkalmazni gyakorlatban vagy pár hét múlva elfelejtem az egészet..

Olyan idegen az egész. Nem érzem magamnak más népek nyelvét. Angollal is ez a helyzet de az kicsivel jobban megy így 20 év után. :) De beszélgetni angolul is csak ovodás szinten megy.



2023. jan. 26. 15:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

5 hónap, napi egy órában, magyarból sem vagy zseni (nem bántásként), mégis mit vársz?

A vészes szómegtalálás ellen segít, ha a szavakkal mondatokat alkotsz, képet társítasz hozzájuk. Körbe-körbe kell menni a szótáron.

A nyelv pedig annyiban különbözik a mozgásformáktól, hogy karban kell tartani. Ha nem foglalkozol vele, akkor előbb-utóbb használhatatlan lesz.

2023. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy olasz fórum segíthet az olasztanulásban.
2023. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tanulás módjával van a baj, te is írod, hogy folyton elkalandozol, nem tudsz fókuszálni, így persze hogy semmi nem marad meg mélyen, a hosszútávú memóriában. Nézz ennek utána, keress hatékonyabb módokat a tanulásra. Ne add fel, az eredeti kérdésre válaszolva szerintem nincs olyan (legalábbis aki nem autista mondjuk vagy stb) aki képtelen lenne megtanulni egy idegen nyelvet.
2023. jan. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Hát jó, köszi a tanácsokat! A pozitív és negatívakat is. Ma kicsit derűlátóbb vagyok, de vannak napok amikor azon puffogok, hogy mi az anyjukért nem mások tanúlnak magyarúl. Magyar világyelvet!! :D
2023. jan. 27. 12:54
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Igazából neked egy igazi lehetőséged van, ha komolyan érdekel. Menj ki Olaszországba dolgozni. Persze olyan munkát vállalj el, ahol rá vagy kényszerítve, hogy beszélgetni kelljen. Eleinte úgyis olyasmiket tudnak adni, amihez viszonylag kevés olasz is elég, de ha minden nap egész nap ér mindenhonnan az olasz, akkor akármilyen kínkeserves is lesz az elején, mire észreveszed magad, már olaszul beszélgetsz, legalábbis a mindennapok szintjén.

Írj kis beszélgető kártyákat előre megírt mondatokkal, és ha máshogy nem, akkor eleinte olvasd fel nekik. Minden alkalmat ragadj meg, hogy gyakorolhass. Nekem például olyan voltak felírva, hogy "Kérek egy pohár vizet", ilyesmit nem szoktak megtagadni egy fáradt vándortól :D abból meg gyakran kialakul sok minden más is. Ha kellett, naponta tízszer is kértem egy pohár vizet random emberektől :D ha már lötyögött is a hasamban :D de aztán gyakran megpróbáltak szóba elegyedni velem, megkínáltak még ezzel-azzal... Így aztán belekényszerültem, hogy valahogy kézzel-lábbal kifejezzem magam, és minden újdonságot lejegyzeteltem magamnak.

2023. jan. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Valójában is ez lenbe a cél. Nyár elején tervezzük, hogy kiköltözünk egy időre és ha bejön akkor végleg. Azon parázok, hogy többen mondták, írták, hogy olaszban azért a munkavállaláshoz valamennyire elvárt a nyelv ismerete. Angolt nem annyira beszélik sokan. Nem mintha abból jó lennék. Rohadtúl rá vagyok parázva hogy a szar tanulási képességem miatt bukik meg azvegész. Pedig nem tartom magam magam húlyének. Mindenütt megálltam a helyem itthon de inkább gyakorlati dolgokban. Amit konkrétan le kell űlni és megtanulni az sose ment. Sulit is végig csak annyira toltam, hogy épp ne bukjak meg.
2023. jan. 27. 20:41
 17/23 A kérdező kommentje:
Bocs a sok félregépelésért. Telefoninón scriverek. :D
2023. jan. 27. 20:42
 18/23 anonim ***** válasza:
#15: A mély víz akkor hasznos, ha van olyan tudás, amit aktiválni kell. Javaslom az olasz fórumot (legalább első körben), kedves kérdező. De ott már figyelned kell a helyesírásra (magyar fórumon se lenne rossz).
2023. jan. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szia, kiirasod teljesen olyan mintha tolem irodott volna.

En heti 3 szor jarok nyelvisibe. Azonfelul kb minden nap 2 orat olvasgatok es a nyevtant tanulom. Uj szavak egyszeruen nekem sem maradnak eszben, mar masnapra sem. De ennek nalam az oka az, hogy szinte nem is beszelgetek senkivel.Iskola, azutan munkaba megyek, igy nekem sem megy az uj nyelv.

Pedig mar mindenhogy probalkoztam, szokartyakkal is. Nekem is nagyon nehez, mint te is irod.

Sokat olvass, uj szabakat mindig jegyzeteld ki. En is ezt csinalom, de olyan fura a kiejtesuk es ezert nem megy az elobbre haladasom.

2023. jan. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Olaszok között kellene élned.
2023. jan. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!