Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a könnyebb nyelv? Az...

Melyik a könnyebb nyelv? Az angol vagy a német?

Figyelt kérdés
Szerintem kicsit talán a német. A szavai és a kiejtése bonyolult, de talán szabályosabb nyelv, van ragozás benne, ami a mi nyelvükben is megtalálható. Kevesebb igeidő.

2023. ápr. 4. 13:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%
8: Szabályos a német? Akkor biztos csak én nem látom a szabályt abban, hogy a Land többes száma Länder, de a hasonló alakú Hand többes száma meg Hände, nem pedig Händer...
2023. ápr. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Talán az angol, de ezt nehéz megválaszolni. Eleinte biztos az angol könnyebb, hamarabb tudsz mondatokat alkotni és megszólalni, de szerintem közèpfok felett már a német könnyebb picit. Én mindkettőt tanultam, így éreztem, a német felsőfokúra készülést könnyebbnek éreztem, mint az angolt.
2023. ápr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
o, bakker, a #6-ban természetesen kifejezést akartam írni
2023. ápr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"Eleinte biztos az angol könnyebb, hamarabb tudsz mondatokat alkotni és megszólalni"

Egyáltalán nem biztos. Vannak, akiket eleve elriaszt és megrémiszt az, hogy az angolban mindent egész máshogy írnak, mint ahogyan kiejtik, és (főleg a legalapvetőbb szavak esetében) semmi rendszert se látni az egészben jó ideig; meg olyannal is beszéltem nemrég, akinek a gyomra azt se vette be, hogy nem a szavak végére teszik a ragokat meg egyebeket, mint pl. a magyar nyelv is, meg az orosz, hanem elöljárószókat használnak. És aki valami ilyesmitől megriad, az egyáltalán nem fog könnyen megszólalni - és akkor a fura, pösze hangokat meg a kettős- és hármashangzókat még nem is említettem, pedig felnőtt nyelvtanulóknál azok is sok gondot okozhatnak nem is feltétlenül azért, mert képtelenek kiejteni őket, hanem inkább azért, mert komoly, felnőtt emberként már valahogy túlságosan cikinek érzik, hogy ilyen idegen hangokat gyakorolgassanak.

2023. ápr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

14: "nem a szavak végére teszik a ragokat"

És ez miben is tér el a németben az angoltól? Mitől teszi ez könnyebbé a németet az angolnál?

2023. ápr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

"Mitől teszi ez könnyebbé a németet az angolnál?"

Attól, hogy hasonlóbb a németben a szóvégi ragozás a magyarhoz, így kevésbé idegen.

2023. ápr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

16: Az, hogy nem a szavak (főnevek) végére tesznek ragokat, hanem elöljárókat használnak, attól hasonlóbb, ezért könnyebb lesz az igeragozás??? Mi köze az elöljáróknak az igeragozashoz?

Ekkora összefüggéstelen marhaságot már régen hallottam!

Vagy súlyos szövegértelmezési problémád van, vagy magad sem érted azt, amiről beszélsz.

2023. ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Az jut eszembe, mikor a négyes szorzótáblát tanultam, és felfedeztem, hogy ezek itt kétszer annyiak, mint a kettes szorzótábla értékei, és ezt elmeséltem volna képzelt elsős egyetemista bátyámnak, aki éppen a határozatlan integrállal zsonglőrködött, hogy vajon mekkorát mosolygott volna magában, hogy őneki ez már nem újság. Szóval, hogy 12 igeidő? És az már halálos ítélet lenne, ha 24 lenne? Meghogy úristen, elöljárószó? Hát nincs vége a siralomvölgynek... :D
2023. ápr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Mi köze az elöljáróknak az igeragozashoz?"

Az, hogy ragozás (igeragozás és névszóragozás is) a magyarban is van, így az olyan nyelv, ami szintén ragoz, mint a német, kevésbé tűnik idegennek egyes magyar anyanyelvűek számára, mint az angol, amelyik viszont gyakorlatilag nem ragoz, viszont még többször használ elöljárószót, mint a német, pl. dir = for you.

2023. ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"hasonlóbb, ezért könnyebb lesz az igeragozás???"

Nem mondtam, hogy könnyebb lesz az igeragozás. Azt mondom, hogy hasonlóbb maga a nyelv (a német) a magyarhoz (emiatt a jeleség miatt, hogy ragoz), ezért viszonylag sokak számára kevésbé tűnik furcsának, ami fél siker afelé, hogy mondatokat tudjanak összerakni és meg merjenek szólalni, vagyis nem igaz, hogy

"Eleinte biztos az angol könnyebb, hamarabb tudsz mondatokat alkotni és megszólalni".

2023. ápr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!