Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudok így 3 nyelvet tanulni...

Tudok így 3 nyelvet tanulni egyszerre?

Figyelt kérdés

Angol erős B2 szinten vagyok, az elsődleges célom C1-re vinni.

Korábban tanultam németet is, abból most A2 szint környékén vagyok, és B2 lenne a cél.

Nagyon tetszik a szerb nyelv (legjobban a felsoroltak közül, bár tudom, hogy annyira nem lesz hasznos) egy pár hónapja kezdtem el tanulni.


Lehetséges egyszerre ezt a 3 nyelvet tanulni? Ha igen milyen felosztás lenne az optimális?



2023. okt. 16. 20:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%
10 jól kell kiválasztani, hogyk kit szólítassz le, a 40éves búmerek nem tudnak angolul nyilván a 20-30évesek (akik neteznek) tudnak angolul jól egyénként magyarországon is így van
2023. okt. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
3%
Aki nem tud angolul, annyit is ér xD
2023. okt. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
60%
Lehetséges, igen. Az optimális felosztást neked kell megtalálnod.
2023. okt. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Belassít! Ha mind a 3 nyelvből naponta 30 szót tanulsz az már 90 szó. Mindegy hogyan számolsz az szorzódik! Ha egy nap max 30 szót tudsz megtanulni akkor 30 szó osztva 3 nyelvre vagyis max 10 szó naponta. És aztán beszélhetünk a nyelvtan szabályokról, hanganyag hallgatásról. Ez mind szorzódik! Szóval hajrá. Egyszerre egy nyelvet érdemes tanulni. Nem vezetés közben mosod a fog és még közben messengeren is csevegsz. Egyenként hamarabb végzel mint egyszerre. Ha van felesleges időd akkor próbáld ki, a nyelvtanulást természetesen.
2023. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
62%
A szavak tanulasa nagyon rossz modszer nyelvtanulasra. A szavakat összefüggesekben kell megerteni, es elraktarozni az agyban, nem pedig pl. "naponta 30 szó", ahogy az elözö irta. A kerdesre a valasz, igen, lehet 3 nyelvet egyszerre tanulni, de jo modszerrel. Egyik pl., hogy nem magyarra leforditani.
2023. okt. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%

14-es: naponta X szót megtanulni hülyeség, nem is lehet, mert csak akkor maradnak meg, ha nem magyar-idegennyelv, idegennyelv-magyar mondókaként tanulod - így nagyon rossz a hatásfok -, hanem mondatokban, szövegkben összefüggéseken keresztül, akkor pedig nincs felsö határ.

Lehet egyszerre akár 4-5 nyelvet is tanulni elméletileg, a gond általában az, hogy nincs annyi szabadidö egy nap, hogy mindegyikre jusson legalább fél óra intenziv foglalkozás.

Másrészt ha meg akarsz tanulni egy nyelvet, a fordítást el kell felejteni, mert minden nyelv logikája más, ezért nem lehet direkt fordítani, az átkonvertálás meg csak összezavarjha a tanulót. Ha meg beszélni is akarsz, akkor végképp nincs idö a fordításra meg a különbözö nyelvtani esetek, formációk megnevezését megkeresni, így soha nem tudsz beszélni.

Ahhoz, hogy egy nyelvet megtanujon valaki, át kell állni arra a gondolkodásmódra, akkor fogod tudni rendesen használni, írásban is meg szóban is.

2023. okt. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
37%
És ki mondta, hogy nem mondatokban kell megtanulni? A szavakat akkor is meg kell tanulni, ha tetszik, ha nem! Ti nem értitek amit én írok hanem ti a saját hibáitokból gondoljátok. Ha naponta megtanulsz 30 szót (csak egy hasra ütött szám) azt mondatba is helyezhető, sőt! Okoskodjatok még.... Azért nem is megy nektek , mert nem is csináljátok jól! Én jól írtam, de ha valaki nem érti meg amit írtam arról nem tehetek. A vicc meg az, hogy az egyik azzal magyarázza, hogy nincs annyi szabadidő. Hát drága nem azt mondtam, hogy belassít? Elosztódik három fele azaz az ideje háromszor nagyobb lesz. Hú te aztán nagyon megmondtad, hogy nem úgy van ahogy én mondtam. Ez vagány volt... De én inkább úgy mondanám, hogy bambaság. Ebből következik az, hogy a bambákra nem hallgatunk, mert aki arra hallgat az is bamba lesz!
2023. okt. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

17-es: honnan veszed, hogy nem egy a nyelvtanulás?

Éppen az általam leírt módszerrel megy, a szavakat nem "tanulom", hanem egyszerüen idövel érzem a jelentését, mert többféle helyzetben találkoztam velük.

Soha nem számolgattam, mennyivel nö naponta a szókincsem, de folyamatosan több lesz.

És NEM azért nem lesz szabadidöd, mert több nyelvet tanulsz egyszerre, hanem mert minden nyelv úgy marad csak friss, ha naponta használod és EZ AZ, mihez idö kell. Ha csak egy nyelvet tanulnál, akkor sem foglalkoznál vele naponta 3-5 órát, mert ennyi idöd egyszerüen nincs.


De hogy kicsit elkeserítselek, ezzel - a szerinted lehetetlen módszerrel - megtanultam németül, angolul és oroszul is, habár ezt nemrég kezdtem, a többit kicsivel korábban. És nagyon is jól müködik, söt az egyes nyelvek segítenek abban, hogy a másikakat jobban megértsem, már ami a nyelv "lelkét" illeti.

2023. okt. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem elkeserítesz hanem megnevetetsz. Nálad az idő is más 😂😂😂😂
2023. okt. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!