Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok megtanulni...

Miért nem tudok megtanulni angolul? Hol ronthatom el?

Figyelt kérdés
Az angol nyelvtanulási történetem valahol általános iskola 3. osztályában kezdődik, azóta kisebb-nagyobb kihagyásokkal, változó intenzitással de próbálom megtanulni a nyelvet, sajnos nem sok sikerrel. Középsuliban egy tantárggyal sem volt gondom, mindenből általágban 4-es, 5-ös voltam kivéve persze az angolt. Jártam magántanárhoz, külön angol érettségi felkészítőre, de így is épp egy hármast tudtam összemakogni. Aztán felnőtt fejjel is elég sok angol nyelvtanfolyamra beültem, volt csoportos meg magán is, bőven több 100 ezer forintom benne van már, de jelenleg is ott tartok, hogy ha az utcán mondjuk útbaigazítást kérnek angolul, csak pislogok, még a nevemet is elfelejtem. Múltkor egy étterembe csak angolul beszélt a pincér (itt Pesten, és nem valami előkelő hely volt), és azt sem tudtam értelmesen elmondani, hogy kártyával szeretnék fizetni, csak így nyomtam szerencsétlen felszolgáló arcába a kártyámat, mintha fogyatékos lennék. És még hogy árnyaljam a dolgot, közel 3 évet éltem Bécstől nem messze, először takarítottam, aztán kasszáztam egy élelmiszerboltba, és a német elég jól megy. Persze nem anyanyelvi szint, de elég jól megértetem magam, abszolút nincs gondom a kinti kommunikációval. Valaki van még hasonló cipőben? Hol lehet ez elrontani? Már kezdem analfabétának érezni magam, hogy ennyire nem tudok megtanulni angolul.

jan. 8. 09:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom, teletömték a fejed a nyelvtannal, pedig az nem a legfontosabb.

Keress filmeket ANGOL felirattal, próbálj otthon magadnak is angolul elmesélni mindent, ami veled történik, amikor csak lehet, háttérzajnak angol nyelvü valami fusson - nem kell odafigyelni, nem kell megérteni, csak szokni a nyelv hangzását meg sebességét - illetve minden nap legalább 15-20 percen keresztül olvass fel hangosan angol szöveget, rengeteget segít a beszédkészségben.

jan. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Idén készülök 30 évesen angol felsőre.


Gimiben kezdtem angolul tanulni, anyámék anno angoltanárokhoz is járattak, de igazából annyit értek el, hogy le tudtam rakni a középfokút diplomához.


Pár éve nekiálltam önállóan, sokáig kerestem módszereket.

Aztán elkezdem minden ismeretlen szót kapcsolni vmihez (dalszöveg, hasonló alakú szavak stb.), majd mondatokat írtam ki dalszövegekből, sorozatokból, hogy a fejemben maradjanak a mondatszerkezetek.

Közben persze rengeteg angol nyelvű videót nézek.


Pár hete elkezdtem járni angoltanárhoz egy kisebb nyelviskolába, hogy a beszédem javuljon, mert eléggé dadog.

Nos, a beszédemen kívül szinte mindent felhoztam felsőfokra. Ami igazán fura, hogy a nyelvsuliban is van egy kis nyelvtan-erőltetés. Nem tudom az igeidők angol neveit, de tudom használni őket, de ez nem elég :D Meg rohadt fura, hogy így inkább amerikai angolt használok, a tanárom meg britet, mert brit angolt a gimi óta alig hallottam.


Szóval az angoltanárok lehetnek hasznosak, de úgy látom, a munka zömét neked kell beletenni.

jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
5%

"de tudom használni őket"

Holnap lesz 5 perc időd? Felrakok ide pár hiányos mondatot, és mondjuk mondatonként 30 másodperc időt hagyva, ha megírod a helyes időket, akkor bizonyítottad állításodat.

jan. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

3:


Bizonyára azzal fogom tölteni a szabadidőm, hogy bizonyítom egy szereptévesztéses átlag kommentelőnek, mennyire tudok angolul. Nem kicsit vagy eltévedve :D

jan. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem rágörcsölsz.Annyira túlgodolkodsz rajta,hogy végül rosdz megoldást írsz be a variációk közül.


Erre rá kell érezni.

jan. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
15%

"Bizonyára azzal fogom tölteni a szabadidőm"

Az egész életedre nézve egyszer lenne ez 5 perc maximum, hát, ha ennyire kevés időd van szabad, válts állást. :D

Immár nyilvánvaló, hogy csak a levegőbe beszéltél. :D

jan. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
85%
3/6-os: én tudom használni az igeidöket, ha spontán beszélek vagy írok, de ha tesztet kell írni, akkor nem megy, mert nem életszerü a helyzet.
jan. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

"Hol ronthatom el?"

Eleve ott, hogy azt feltételezed magadról, hogy nem tudsz megtanulni angolul. :) Mindenki meg tud tanulni angolul. Te is. Hogy ki mennyi idő alatt milyen szintre tud eljutni, az más kérdés: van, akinek ugyanaz a szint hamarabb összejön, mint másnak, de azért mondjuk B2 szintre bárki el tud jutni - te mindenképpen, hiszen azt írod magadról, hogy

"közel 3 évet éltem Bécstől nem messze, először takarítottam, aztán kasszáztam egy élelmiszerboltba, és a német elég jól megy. Persze nem anyanyelvi szint, de elég jól megértetem magam, abszolút nincs gondom a kinti kommunikációval."

Ha angol nyelvterületen élnél közel 3 évig, ugyanúgy magadra szednéd, mint a németet. Máshogy is megtanulhatod persze, csak úgy tovább tart (mint a mellékelt ábra mutatja ugye :) ).

Szóval egyszerűen csak arról van szó, hogy tölt vele több időt, akkor hamarabb fog menni - és közben egyfolytában azt mantrázd, hogy igenis menni fog, egyre jobban megy, ne pedig az ellenkezőjét. :)

jan. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
41%

"Ami igazán fura, hogy a nyelvsuliban is van egy kis nyelvtan-erőltetés. Nem tudom az igeidők angol neveit, de tudom használni őket, de ez nem elég"

Azért nem elég, azért szeretné a tanár, ha tudnád az igeidők neveit is, mert úgy működik a nyelvtanítás, hogy újra és újra visszautal a tanár a már tanultakra. Úgy is nevezhetné, hogy "tudod, az az igeidő, amelyik úgy néz ki, hogy is vagy are vagy isn't vagy aren't aztán meg egy ige plusz ing", de ehelyett sokkal egyszerűbb folyamatos jelennek nevezni. Ennyi.

jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
8%
Jellemző, hoy a kevés értelmes hozzászólás egyikét (#9) hogy lepontozta a horda, mely csorda.
jan. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!