Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok megtanulni...

Miért nem tudok megtanulni angolul? Hol ronthatom el?

Figyelt kérdés
Az angol nyelvtanulási történetem valahol általános iskola 3. osztályában kezdődik, azóta kisebb-nagyobb kihagyásokkal, változó intenzitással de próbálom megtanulni a nyelvet, sajnos nem sok sikerrel. Középsuliban egy tantárggyal sem volt gondom, mindenből általágban 4-es, 5-ös voltam kivéve persze az angolt. Jártam magántanárhoz, külön angol érettségi felkészítőre, de így is épp egy hármast tudtam összemakogni. Aztán felnőtt fejjel is elég sok angol nyelvtanfolyamra beültem, volt csoportos meg magán is, bőven több 100 ezer forintom benne van már, de jelenleg is ott tartok, hogy ha az utcán mondjuk útbaigazítást kérnek angolul, csak pislogok, még a nevemet is elfelejtem. Múltkor egy étterembe csak angolul beszélt a pincér (itt Pesten, és nem valami előkelő hely volt), és azt sem tudtam értelmesen elmondani, hogy kártyával szeretnék fizetni, csak így nyomtam szerencsétlen felszolgáló arcába a kártyámat, mintha fogyatékos lennék. És még hogy árnyaljam a dolgot, közel 3 évet éltem Bécstől nem messze, először takarítottam, aztán kasszáztam egy élelmiszerboltba, és a német elég jól megy. Persze nem anyanyelvi szint, de elég jól megértetem magam, abszolút nincs gondom a kinti kommunikációval. Valaki van még hasonló cipőben? Hol lehet ez elrontani? Már kezdem analfabétának érezni magam, hogy ennyire nem tudok megtanulni angolul.

jan. 8. 09:15
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
41%

17:


Olyanra reagálsz, amit sztem senki sem állított.


Kétlem, hogy a kérdező vagy mások arra utaltak volna, hogy EGYÁLTALÁN NE tanuljunk nyelvtant. Arra célzott, hogy az átlag gimiben felsorolják és bemagoltatják táblázatszerűen a nyelvtani szabályokat, kontextus nélkül, ami így aztán hamar ki is esik a diákok fejéből. Mert talán kontextus, beszéd fontosabb lenne, mint hogy mi az adott igeidő neve.


Hiába-csűröd csavarod a dolgokat, a magyar nyelvoktatás katasztrófa, még az olyan angoltanár is ritka, akinek elfogadható kiejtése lenne. Teljesen általános, hogy a „th-t” sima sz-nek ejtik.


„aki 6 vagy 7 nyelvet beszélt, és ő azt mondta, hogy az egész lényege a gyakorlás.”


Ezzel megint semmit nem mondtál érdemben. Ki állította az ellenkezőjét? Mit gyakorol a munkatársad? Gondolom, a munkatársaid is orrba-szájba nyelvtanozik és igeidők nevén gondolkodik.


19:

„Te talán jobban tudod, hogy kell nyelvet tanulni, mint a magyar kormány, aki összerakta a NAT 2020-as tananyagot?”


Most trollkodsz, vagy ezt komolyan írtad?


Az Orbán-kormány a lopáson kívül ért vmihez?:DD Ja, különösen értenek az oktatáshoz. Főleg hogy a „drága” miniszterelnökünk sem tud normálisan angolul.


„A tananyag, amit összerakott nekünk, a legmodernebb, legkorszerűbb.”


Szerintem ezeket hamarabb is leírhattad volna, akkor senki sem vette volna a fáradságot, hogy érveljen neked, mert tudtuk volna, hogy felesleges.


„Nekem inkább úgy tűnik, hogy önjelölten akarod megmondani a tutit.”


Nem ő, hanem te akarod önjelölt módon arrogánsan megmondani a tutit. Pont a hozzád hasonló szemléletűeknek kéne (a magyar kormánnyal együtt) csendben maradni és eltűnni végre. Nem ragaszkodni a megbukott magyar oktatáshoz, hanem szerénynek lenni és példát venni mondjuk a svédekről, megnézni, ők hogyan tanulnak nyelveket. Mert a statisztikákból is világosan látszik, hogy a magyar iskolai nyelvoktatás nem működik (néhány elitgimi és 2tannyelvű kivételével), tömegével jönnék ki diákok úgy, hogy még középfokút sem tudnának lerakni.

jan. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
19%

#21


Úgy látszik, nem akarod megérteni, hogy, a nyelvtanulás képesség kérdése.

Hallgathatja valaki 0-24-ben az angol szöveget, ha nem elég intelligens hozzá, hogy felismerje a rejtett nyelvtani szabályokat, semmire sem fog menni.

Ezért a magyar oktatás - nagyon helyesen - a nyelvtanra helyezi a hangsúlyt. Tanuld meg az idegidőket, a szabályokat, azt amikor hallgatod, del fogod ismerni, hogy az illető present simple-ben beszél.

Nem a magyar nyelvoktatással van a baj. Személyes hozzáállás szokott a hiba lenni.

jan. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

"Most trollkodsz, vagy ezt komolyan írtad?"


Komolyan írtam. Kiváló a tananyag.

A 2020-as felfrissítésnek köszönhetően nem hinném, hogy lenne párja Európában. Minden benne van, ami ahhoz kell, hogy valaki már érettségivel is művelt embernek számítson.

jan. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
69%

"Lehet, hogy neked olyan erős képességeid vannak, hogy hallás után is megtudsz tanulni angolul, de nem hiszem, hogy ez mindenkire igaz."

Hát pedig szinte mindenki pont így tanulja meg az anyanyelvét - az angol anyanyelvűek közül is: előbb hallás után tanul beszélni, aztán amikor már folyékonyan beszél, akkor jön csak az olvasás meg írás.

jan. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
27%

"a magyar nyelvoktatás katasztrófa, még az olyan angoltanár is ritka, akinek elfogadható kiejtése lenne. Teljesen általános, hogy a „th-t” sima sz-nek ejtik."

A tanár kiejtése egyáltalán nem meghatározó, főleg manapság, amikor mindenhonnan folyik az autentikus angol szöveg minden mennyiségben.

jan. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
14%

"Az Orbán-kormány a lopáson kívül ért vmihez?:DD Ja, különösen értenek az oktatáshoz. Főleg hogy a „drága” miniszterelnökünk sem tud normálisan angolul."

Ja, mert szerinted az angoloktatásért is csak és kizárólag Vitya a felelős egyszemélyben? :D

Örülnél, ha úgy tudnál angolul, mint ő, fogadom...


Egyébként meg a hivatalos tankönyvlistán olyan angolkönyvek is vannak, amelyeket a világ minden részén használnak angoltanításra. Akkor mi a gond? Azt kell kiválasztani a listáról, abból kell tanítani úgy, ahogy a tankönyvírók megálmodták, és akkor ugyanolyan eredmény várható, mint a világ bármely részén.

jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
9%

"Hát pedig szinte mindenki pont így tanulja meg az anyanyelvét"

18 év alatt B2-re. :D :D :D

jan. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom mennyire érvényes még a kérdés de gondolom válaszolok:


Először is a magyar nyelvet sem úgy tanulják a gyerekek hogy elővesznek egy magyar helyesírási szótárat és azt tanulmányozzák, szóval nem a nyelvtanra való fókuszálás (ismétlem fókuszálás) egyáltalán nem szükséges, sőt azzal csak el fogod veszteni a kedved a nyelvtanulástól.


Szerintem az a lényeg hogy olyan dolgokat néz ki amik érdekelnek:

Például ha érdekelnek a dinoszauruszok, akkor keress valami angol nyelvű videót Dinoszauruszokról, mert így nem csak könnyebben meg fog maradni a szöveg, de még unatkozni se fogsz.


A legjobb ebben a módszerben az, hogy előbb utóbb tudat alatt még a nyelvtant is meg fogod tudni jegyezni, mert előbb utóbb a nem helyesen leírt szavak egyszerűen furának fognak hangzani.


I wish you alot of luck!

febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Plusz 1 28-asnak. ( És NEM, NEM IGAZ, hogy egy felnött nem tud így megtanulni egy nyelvet, ez csak kifogás!)
febr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
20%

"még a nyelvtant is meg fogod tudni jegyezni, mert előbb utóbb a nem helyesen leírt szavak egyszerűen furának fognak hangzani"

A "nyelvtan" picit többről szól, mint a helyesírás...

febr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!