Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok megtanulni...

Miért nem tudok megtanulni angolul? Hol ronthatom el?

Figyelt kérdés
Az angol nyelvtanulási történetem valahol általános iskola 3. osztályában kezdődik, azóta kisebb-nagyobb kihagyásokkal, változó intenzitással de próbálom megtanulni a nyelvet, sajnos nem sok sikerrel. Középsuliban egy tantárggyal sem volt gondom, mindenből általágban 4-es, 5-ös voltam kivéve persze az angolt. Jártam magántanárhoz, külön angol érettségi felkészítőre, de így is épp egy hármast tudtam összemakogni. Aztán felnőtt fejjel is elég sok angol nyelvtanfolyamra beültem, volt csoportos meg magán is, bőven több 100 ezer forintom benne van már, de jelenleg is ott tartok, hogy ha az utcán mondjuk útbaigazítást kérnek angolul, csak pislogok, még a nevemet is elfelejtem. Múltkor egy étterembe csak angolul beszélt a pincér (itt Pesten, és nem valami előkelő hely volt), és azt sem tudtam értelmesen elmondani, hogy kártyával szeretnék fizetni, csak így nyomtam szerencsétlen felszolgáló arcába a kártyámat, mintha fogyatékos lennék. És még hogy árnyaljam a dolgot, közel 3 évet éltem Bécstől nem messze, először takarítottam, aztán kasszáztam egy élelmiszerboltba, és a német elég jól megy. Persze nem anyanyelvi szint, de elég jól megértetem magam, abszolút nincs gondom a kinti kommunikációval. Valaki van még hasonló cipőben? Hol lehet ez elrontani? Már kezdem analfabétának érezni magam, hogy ennyire nem tudok megtanulni angolul.

jan. 8. 09:15
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
22%

"nem életszerű a helyzet"

Egy újságcikkből vagy irodalmi műből kivágott összetett mondatban mi lehet nem életszerű? Akkor te nem érted az írott angolt?

jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Az nem életszerü, hogy azon töröd a fejed, milyen szabály voantkozik az adott szövegre.

Vagy ha magyarul beszélsz/olvasol valamit, azon gondolkodsz, mikor kell múlt idöt használni! Teljesen kizárt, ezt tudod magadtól, és automatikusan úgy mondod, ahogy kell.

Aki rendesen tud más nyelveket, az sem a különböz nyelvtani konstrukciókopn töri a fejét, hanem beszél, ír, olvas úgy, ahogy kell.

jan. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
#5. vagyok. Én is arra gondoltam, amit a #12-es leírt.
jan. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
83%

"Az nem életszerü, hogy azon töröd a fejed, milyen szabály voantkozik az adott szövegre."

Nem azon kell törnöd a fejedet, hogy milyen szabály vonatkozik rá, amikor tesztet oldasz meg, hanem azon, hogy az a hiányos mondat vajon mit akar jelenteni - amit egy csomószor kell alkalmazni a spontán kommunikációban is, mert amikor valaki mond valamit, bármit, akár helyesen, akár hibásan, az a lényege a kommunikációnak, hogy rá kell jönnöd, hogy vajon mit akart kifejezni.

jan. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen értelemben igazad van, de amikor azt kell megmondani, mi az adott nyelvtani konstrukció megnevezés, az az, ami szerintem értelmetlen. Jól használni elég, de legtöbbször nem ez szerepel a kérdésekben/tesztekben.
jan. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
57%

"amikor azt kell megmondani, mi az adott nyelvtani konstrukció megnevezés, az az, ami szerintem értelmetlen. Jól használni elég, de legtöbbször nem ez szerepel a kérdésekben/tesztekben."

Dehogynem. Milyen tesztben kell azt írni válasznak, hogy Present Simple?... Az tényleg hülye teszt lenne. De hol van olyan?

jan. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
20%

"Gondolom, teletömték a fejed a nyelvtannal, pedig az nem a legfontosabb."


De, az a legfontosabb.

Ha nem tudod a nyelvtant, akkor hogy érted meg azt, hogy a másik jövő, múlt időben beszél, tagad, állít? 😅

Sehogy!

Lehet, hogy neked olyan erős képességeid vannak, hogy hallás után is megtudsz tanulni angolul, de nem hiszem, hogy ez mindenkire igaz.

Lehet, pont éppen az segít ha szépen megtanulja a nyelvtant.


A te módszeredet tehát csak okosan használnám, mert csalódás lehet a vége.

Egy nyelvet tanulni kell, abba meg benne van az is, hogy be kell vágni a szavakat és a nyelvtant is.

jan. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
20%

"Az nem életszerü, hogy azon töröd a fejed, milyen szabály voantkozik az adott szövegre."


De, életszerű. Felőtt korban már másképp működik a nyenvtanulás!


"Vagy ha magyarul beszélsz/olvasol valamit, azon gondolkodsz, mikor kell múlt idöt használni! Teljesen kizárt, ezt tudod magadtól, és automatikusan úgy mondod, ahogy kell."


De magyarul gyerekkorba tanult meg...

Ha gyerekként az apja angol lett volna, az anyja meg magyar, most mindkét nyelvet beszélné.


"Aki rendesen tud más nyelveket, az sem a különböz nyelvtani konstrukciókopn töri a fejét, hanem beszél, ír, olvas úgy, ahogy kell."


De aki rendesen tud nyelveket az:

1. Szuper képességekkel rendelkezik, és HALLÁS UTÁN megtanulta.

2. Nincsenek szuperképességei így KEMÉNY MUNKÁVAL tanulta meg.


Ne hülyítsük már az embereket. Volt egy munkatársam, aki 6 vagy 7 nyelvet beszélt, és ő azt mondta, hogy az egész lényege a gyakorlás.

Kétlem, hogy így lenne. Neki egyszerűen szuperképességei voltak, és tapadtak rá a nyelvek.

Aki tehetségtelen nyelvtanulásban, annak keményen kell tanulnia, ennyi.


Hogy mi a Kérdező baja, az jó kérdés: lehet neki is szuperképességei vannak, csak a pszichológiai tényezők gátolják.

jan. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
54%

EZ MO-on a legnagyobb probléma a nyelvtanítással, hogy valaki kitalált egy ilyen "dogmát", hoyg a felnöttek másként tanulnak nyelvet, illetve hogy nyelvtant kell tanulni, nem használni a nyelvet, és EZÉRT NEM TUDNAK megtanulni az emberek idegen nyelveket.

A fejlettebb országokban már régen felfedezték, hogy nincs igazán különbség, MIKOR tanul valaki új nyelvet, ha természetes módon teszi, nem a nyelvtan magolja!

Érdekes módon aki nem nyelvtanozik, hanem beszél, gyakorok, azokról kiderül, hogy nekik megy, akik meg nyelvtannal meg szabályokkal tömik a fejüket azoknak nem. És utána levonják a TÉVES következtetést, hogy akik használták a nyelvet tanulásként, azoknak van nyelvérzése, akik meg a nyelvtant próbálták bemagolni, azoknak nincs - és nem veszik észre, hogy fordítva állnak a témához!

jan. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
29%

#19


Te talán jobban tudod, hogy kell nyelvet tanulni, mint a magyar kormány, aki összerakta a NAT 2020-as tananyagot?

Nekem inkább úgy tűnik, hogy önjelölten akarod megmondani a tutit.


Mindenki tudja, hogy gyermekkorban fogékony az agy mindenre (ez a képesség az idő múlásával aztán múlik).

Felnőtt ember már nem tud úgy megtanulni, mint egy gyerek.


Ha te pusztán hallás/olvasás alapján rajössz az igeidők használatára, akkor az ezért van, mert neked szerencséd volt, mivel kiemelkedő képességekkel születtél.

Van, akinek meg pl. a matekhoz van érzéke, könnyen tanulja másnak meg sokat kell matekozni.


Nem hinném tehát, hogy a magyar kormány jár tévúton.

A tananyag, amit összerakott nekünk, a legmodernebb, legkorszerűbb.

jan. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!