Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet perfektül,...

Hogyan lehet perfektül, normálisan megtanulni németül?

Figyelt kérdés

Könyvből tanultam és most kint dolgozom Ausztriában. Sokszor előfordul velem hogy nem értem az összefüggő mondatokat. Ha hozzám lassan beszélnek azt még értem, de ha gyorsan, vagy egymással beszélgetnek azt már nem teljesen és ez számomra nagyon bosszantó 😒

Azt javasolták hogy figyeljem kitartóan hogy mit beszélnek a környezetemben és idővel menni fog.

Szerintetek online tanár segítsége vezetne eredményre?



#oktatás #idegen nyelv #nyelvtanulás #külföldi munka #Német nyelv, német tanár, online oktatás #Könyvből tanulás
febr. 1. 09:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Hallgass rädiot napközben, otthon nezz/hallgass tv-t rädiot es majd jön az...
febr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Csak mert még nem tudsz jól németül. Mindegyik idegen nyelv először káosz. Szét sem tudja az ember választani a szavakat. Meg az is lassít ha fordítgatod magadba át a hallott szavakat.

Egy idő után már nem fogod fordítgatni mert túl sok mindent fogsz már érteni és rááll az agyad a hallott mondatokta. Gyakorlás, ismétlés, kint könnyebb, jó helyzetben vagy,ragadni fog rád. És csatlakozom az 1#+ hez...

febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Ha magán online tanár, akkor anyanyelvit keress, pl az italki-n
febr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen, kint könnyebb helyzetben vagy, DE! ez még nem elég! Magadnak otthon is kell vele foglalkozni, az Easy German csatornát ajánlom a youtubon. A lényeg, hogy olyan anyagokat hallgass, aminek olyan 90%-át még érted, de azért legyen benne kihívás is
febr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
A rádió azért nem biztos hogy jó, mert ott nagyon gyorsan beszélnek, nem biztos hogy az megfelel a szintednek. Könyvből nem lehet megtanulni, rengeteget kell hallgatni
febr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Sokat kell olvasni is, lehetőleg olyasmit, ami érdekel
febr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
nem ök beszelnek gyorsan, hanem te erted meg tul lassan...
febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Hát ez sokat segít a kérdezőnek...egyébként még sok évnyi tanulás után is gondom akadt megérteni a németeket, főleg mikor sokan beszélnek egy asztalnál. Úgyhogy nem kell hogy elmenjen a kedved. Ez mindenkinek nehéz, még felsőfokkal is
febr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! YouTube csatornát nézek mert a rádió még valóban túl gyors és nem teljesen érthető nekem és könyvből is tanulok, de tervezem hogy átjátok Pongauba anyanyelvű némettanárhoz is. 38 évesen kezdtem el németet tanulni és közel 40 évnyi magyar nyelv után nem egyszerű átállni a németre.
febr. 6. 23:40
 10/14 anonim ***** válasza:
A német tanárom még szövegeket is magoltatott velem. Állítólag igy rögzülnek a nyelvtani szerkezetek. Lehet benne valami. A fogalmazásaid ingyen kijavítják anyanyelvűek az italkin.
febr. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!