Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet perfektül,...

Hogyan lehet perfektül, normálisan megtanulni németül?

Figyelt kérdés

Könyvből tanultam és most kint dolgozom Ausztriában. Sokszor előfordul velem hogy nem értem az összefüggő mondatokat. Ha hozzám lassan beszélnek azt még értem, de ha gyorsan, vagy egymással beszélgetnek azt már nem teljesen és ez számomra nagyon bosszantó 😒

Azt javasolták hogy figyeljem kitartóan hogy mit beszélnek a környezetemben és idővel menni fog.

Szerintetek online tanár segítsége vezetne eredményre?



#oktatás #idegen nyelv #nyelvtanulás #külföldi munka #Német nyelv, német tanár, online oktatás #Könyvből tanulás
febr. 1. 09:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Némettanárom
febr. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Csak figyeld meg, egy kisgyerek hogy tanul meg egy nyelvet!?

Nem úgy, hogy sokat olvas. Úgy hogy figyel másokat és gyakran utánozza is, amit azok mondanak.

Ez felnőttként ugyanígy van.

Javaslom olyasmit hallgass rendszeresen németül, aminek lehet állítani a beszédsebességét. Telefonra vannak ilyen App-ok. Én is tudnék ajánlani, de lehet hogy az nem érdekel téged, mert vallási App.

Ja meg könyvekből azt a 2000-3000 szót kell megtanulni, példamondatokkal együtt, amit a leggyakrabban használnak az életben.

Na ha ezeket betartod, utána már sokkal jobban fog menni a nyelv.

Én is magánúton tanultam németül, a kutya nem segített. Ma már ezzel a módszerrel B2 felé tartok.

márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ugyan németül nem tudok de angolul kint élve tanultam meg beszélni, hiába voltam angolos az iskolában. Először alig értettem mit mondanak, a különböző akcentusok is kifogtak rajtam, ha meg valaki hadart akkor végképp nem értettem. Sokat kell beszélni, legyél német közösségben, olvass német ujságot, nézz német videókat.


Sok magyarnak azért is nehéz mert családdal megy ki és otthon magyarul beszélnek, más magyarokkal dolgoznak együtt, igy a nap nagy részében nem az ország nyelvét beszélik.


Mióta vagy kint? nekem kellett legalabb 1 év mire magabiztosan tudtam beszélni angolul és nagyban segitett az első munkahelyem ahol rengeteg emberrel kellett beszélnem. Soha nem volt magyar kollegám és a otthon is angolul beszélünk de most ezért ne cseréld le a párod ha van :)

Ma már simán megértem mit mondanak és nem számit ha gyorsan beszélnek, sőt az akcentusokat is megértem.

ápr. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az előzőeket azzal egészíteném ki, hogy olyan német nyelvű beszédeket, vagy videókat nézz és hallgass, amiknek a témája beletartozik az elsődleges érdeklődési körödbe. Akkor tudat alatt is jobban fogsz majd rá figyelni. Youtubeon sok videónál be lehet kapcsoln ia feliratozást és már az is segít, ha le is van írva németül amit hallasz és bekapcsolható a magyarra fordítás is és akkor a felirat magyar lesz, de a beszéd német, így ha valamit nem értesz teljesen, akkor látod magyarul is és összekapcsolódik benned a jelentés.

Perfektül szerintem akkor lehet, amikor már ott vagy német nyelvű emberek között és minden nap mindig használod.

ápr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!