Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felnőttként lehet hatásosan 2...

Felnőttként lehet hatásosan 2 idegen nyelvet tanulni vagy maradjak egynél?

Figyelt kérdés

Munka mellett szeretném a régi (megkopott) B2 angol nyelvvizsgám felhozni egy C1-es szintre.


Illetve szeretnék megtanulni egy második idegen nyelvet is.

Egy szláv vagy egy újlatin nyelvre gondoltam. Előbbi szerintem hasznos lehet bár sokkal nehezebb ahogy néztem, utóbbiból viszont könnyebb lenne egy B2-es szintre eljutnom.


Osszam meg az időm és kapacitásom, lehet két nyelvet munka mellett tanulni eredményesen vagy fókuszáljak csak az angolra?! Ha lehet milyen módszert, beosztást javasoltok, illetve milyen nyelvet? (Munkában néha kell az angolt használni)



márc. 12. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi vagy?
márc. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Jobban jársz, ha az angolba belehúzol. Ma már nem sikk “öt nyelven beszélni”, angolul érdemes folyékonyan, esetleg munka miatt németül de azt is folyékonyan.
márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell kitapasztalnod, hogy mennyi erővel, energiával és idővel rendelkezel nyelvek számára.
márc. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem jó ötlet egyszerre többet tanulni, mert úgy könnyebb összekeverni. Előbb megtanulnám az angolt a megfelelő szinten, utána jönne a következő nyelv. Amikor az utóbbit tanulom, az előbbit csak annyiban használnám, hogy ne felejtsek belőle.
márc. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy rendes munka mellett az angolt C1-re felhúzni épp elég kihívás, sok lenne a másik nyelv.
márc. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyi a gogyid ?
márc. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok.


Miért is lettem lepontozva?


Szép idealizálni a dolgokat, de önbecsapásba ne essünk. Számít a kor. Fiatalabban még könnyebb. Most is fiatalnak gondolom magam, melóztam 3 műszakban (4ben is egyébként, de az az életszakaszom nem ide tartozik.


Bizony meló után igenis nehéz volt beadandókat írni stb. Főleg műszak után.


Valahol ez alkati kérdés is, hogy mennyit, ki, hogy bír, meg gógyi is. De ha már valaki a munka világában van, nehezebben megy. Két külön nyelvcsaládba tartozó nyelv tanulása meg valóban okozhat gondot.


Annak meg csak részben van igaza, aki az angolt mondta. Pont, hogy egy afrikai putriban is (már bocsánat) jobban tudnak angolul, mint itthon, az hosszú távon azt fogja eredményezni, hogy felértékelődik más nyelvek tudása. Az angol már-már nem is nyelv, hanem egy eszköz. És ezt a felfogást nyelvész előadásában hallottam.

Totál igaza van.

márc. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez a rohadt nagy baj, hogy manapság így gondolják az angol nem nyelv... Nyelvész ismerősöd is kérném, hogy sajátítsa el min. C1 szinten hibátlanul az angolt, az összes phrasel verbekkel meg akcentusokkal együtt(lehetőleg mind brit), és utána tárgyaljunk, hogy ez nem egy nyelv. Vicc kategória.
ápr. 14. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as tetszik vagy sem, de manapság már az angol nyelvtudás az alap, azt nem úgy veszi senki, hogy beszél az ember egy idegen nyelvet. 5-ös voltam.
ápr. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Hát nem értette, hogy miért mondják azt, hogy nem nyelv. Van ilyen, de majd lehet, hogy agyilag fejlődik, aztán megérti, hogy nem azt mondták, hogy úgy nem nyelv, hogy nem nyelv.
ápr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!