Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Felnőttként hogy kell hatásosa...

Felnőttként hogy kell hatásosan idegen nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Felnőttként szeretnék elkezdeni egy második idegen nyelvet tanulni, munka mellett, hobbiból.

Napi szinten használom, de régen tanultam angolul és azt is iskolarendszerben.


Nos, hogyan érdemes a fentiek alapján nekiállnom a tanulásnak, hogy az eredményes legyen? Érdemes valami napi felosztást csinálni stb.? (Ha igen tudtok rá példát mondani?)


Heti szinten 1 órát tudok magántanárhoz járni, mellette szeretnék a szabadidőmben minél többet és hatékonyabban foglalkozni a nyelvvel, hogy gyorsan tudjunk tanulni!



febr. 20. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Három nyelven (angol, olasz, spanyol) beszélek folyékonyan, nemrég kezdtem bele a negyedikbe (izlandi), és az eddigiek alapján egy nagyon fontos tanácsom van: építsd bele a nyelvet a mindennapi életedbe. Mindenki másképp tanul, de az elengedhetetlen, hogy a tanult nyelv gyakori és erős elemévé váljon a mindennapi életedben. Néhány példa: hallgass zenét az adott nyelven, nézz filmeket és sorozatokat az adott nyelven (nyilván először felirattal), olvass könyveket az adott nyelveken (először egyszerű meséket, majd onnan felfelé) és hasonlók.

Ha teheted, látogass el az adott nyelv országába (hidd el, csak egy hét nagyon motiváló és segítő tud lenni), illetve barátkozz az adott ország embereivel; ezt nyilván online is megteheted. Én az alábbi oldalon találtam nagyon jó barátokat: [link] A legtöbb ember nagyon pozitív és lelkes, ha valaki a nyelvüket tanulja; kezdésnek angolul, aztán fokozatosan átváltotok a tanult nyelvre. Ez utóbbi kettő azért is fontos, mert ezek hozzák meg legjobban a tanuláshoz a kedvet, illetve valódi emberekkel beszélgetni sokkal természetesebb és sokkal reálisabb szókincset kapsz (egy tanár vagy tankönyv például nem fog szlenget tanítani, de érdemes ismerned, elvégre a valóságban gyakran fogod hallani).

Ha magántanárhoz mész, akkor az a legfontosabb, hogy jól válassz. Egy igazán jó tanár hozzád igazítja az óráit és figyel arra, hogy mi az, ami nehezebben megy és több gyakorlást igényel, illetve mindenképpen motivál, nem elveszi a kedved. Ha úgy érzed, hogy az adott tanár nem vált be, ne félj váltani.

Ismételten, mindenki másképp tanul, mindenkinek más a nyelvérzéke, így ne legyél csalódott, ha kell egy kis idő, amíg ilyen téren is kiismered magad és ráérzel a dologra. Sok sikert!

23/N

febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyelvészhallgató vagyok egyetemen, szintén több nyelven beszélek. Mindennel egyetértek, amit az előttem szóló mondott.

Nekem az a tanácsom, hogy még mielőtt elkezdenél tanulni, hallgass minél több hanganyagot a célnyelven, hogy szokjon hozzá a füled a hangzásához. Nagyon sokszor szembesülnek azzal a nyelvtanulók, hogy tudnak írni-olvasni az adott nyelven, de amikor anyanyelvi beszélőket hallanak, alig értenek valamit. Ennek az az oka, hogy nagyon kevés auditív benyomásuk van az adott nyelvről, pedig szerintem ez kellene legyen a nulladik lépés. Nem kell attól megijedni, hogy nem értesz még egy szót sem, mert nem ez a lényeg. Ahogy rendszeresen hallgatod a célnyelvet még a tanulási fázis előtt (mondjuk napi 30-40 perc), észrevétlenül hozzászoksz a hangkészlethez, mondathangsúlyhoz, tempóhoz, stb. Sokkal jobb lesz később a kiejtésed és a hallott szövegértésed később. Ajánlom a híradókat egyébként, azokban igyekeznek minél tisztábban és érthetőbben beszélni.

febr. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!