Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanítás 600 Ft/óráért?

Angol tanítás 600 Ft/óráért?

Figyelt kérdés
Ti tanulnátok ennyiért?
2012. jan. 13. 22:33
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Akkor tárgytalan. :-)
2012. jan. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Én felsőfokú nyelvvizsgával tanítok egy ezresért vidéken. És nagyon sokan érdeklődtek, most 3 állandó diákom van, mindegyik heti 2 alkalommal.


Szerintem 600 nagyon kevés, bár attól függ. Pl, ha hozzád járnak, vagy skype-on akkor elmegy és tuti kapós leszel, de ha neked kell kijárnod (ahogy nekem is) akkor még az az ezres sem éri meg, amit én írtam!

2012. jan. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Olcso husnak hig a leve...errol annyit,hogy 3 eve, 2500-at kert a matektanarom, raadasul nem adott rola szamlat, 20 eves tapasztalata,mintha 0 lett volna, a vegen olyan pofatlan volt,hogy mar 3 embert is beultett,ott hagyott minket,elment kvzgatni. Tipikus magyar tanar.... Inkabb legyen olcso es hig a leve,mint draga es hig a leve,hogy oszinte legyek,en azert is nem mentem soha tobbe magantanarhoz Magyarorszagon(azota kulfoldon elek,itt tok mas ennek a jelentosege/helyzete),mert elerheto arban sehol se talaltam, ha kozepkategorias volt,akkor hely nem volt nala,es megint kerdes milyen minosegu, aki meg tul draga,azzal mindig negativ tapasztalataim voltak.
2012. jan. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Szerintem diákként, szakirányú képzettség nélkül elég reális az a 600 forint, de én inkább felzárkóztatásként, korrepetálásként hirdetném meg. Nekem anno középiskolában volt egy nagyon jó angolos osztálytársam, az angol tanárunk javasolta neki, hogy mivel sokan járnak hozzá angolozni, kérjen mostmár pénzt érte, mert a "diákjain" látszik, hogy javuló tendenciát mutat a tudásuk, illetve nem kevés időt ölt bele mások fejlesztésébe. Azt mondta 500 forintot kérhet érte nyugodtan, az megállja a helyét így "képzetlenként". Ez kb 5 éve volt, így szerintem ilyen szempontból a 600 forint reális. Ha nyelvtanári végzettséged lenne, akkor nekem is gyanús lenne, hogy miért ilyen olcsó, én nyelviskolában tanultam ennyiért 8 másik emberrel egyszerre...

Ha viszont egy olyan hírdetést látnék, hogy ilyen olyan nyelvtudással rendelkező egyetemista diák angolból felzárkóztatást/korrepetálást vállal, akkor cseppet sem lenne gyanús és lehet hogy el is mennék megnézni hogyan tanít.

2012. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Ez függ a helytől, végzettségtől, és a megcélzott szinttől is:


Pl. én egy kis borsodi faluban nyelvtanárként

alsósoknak 600 HUF/óra

felsősöknek 800 HUF/óra

középiskolásoknak 1000/óra

felnőtt dolgozóknak 1200/óra

Persze ez sokat változhat, ha szaknyelvet kell, vagy egyéb mástól is. Ja, és csakis annak tanítok, aki hajlandó is tanulni. Nem sz*rakodok olyannal, akit csak a papa-mama elküld, a gyerek meg sz*rik bele. Vagy felnőtt esetén, aki magyarázkodik, hogy miért nem tanul, nos, azzal sincs dolgom.

Ismerem az itteni embereket, és TUDOM, hogy ha elkérnék 1500/órát nem jönnének, mert az a keresetükhöz képest valóban irreálisan magas, sajnos. Pesten már én is magasabbról indulnék...


egy nyelvtanár

2012. jan. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzáfűzök, hogy esetemben a minőség NEM rosszabb, mint egy Pesten tanító ismerősömé, aki min. 1500 HUF/óra-ért tanít. Tehát azért sok mindent figyelembe kell venni. Az ilyeneket pedig csak azok látják át jobban, akik ténylegesen hozzám hasonló helyen tanítanak. Az egy rosszul rögzült sztereotípia, hogy ha az óra olcsó, az csakis rossz minőségű lehet.

Ezt azal támasztom alá, amit fentebb is írtam már: aki hozzám jön, elvárom, hogy tanulni jöjjön, és tanuljon is, ne csak sz*rakodni kelljen vele.


egy nyelvtanár

2012. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Bocs az elgépelési hibákért! Nem saját gépnél vagyok, és a billentyűzete sem egy modern minőségű (ha már itt tartunk :)).
2012. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 25-ös (meg 26-os, 27-es) válaszolóval. Nekem is van egy diákom, aki ötödikes és hármas jegyi vannak, zömében mindenből. Apuci akarta, hogy járjak hozzájuk korrepetálásra. Egy gond van. A gyerek sz@rik az egészre. Nem figyel arra, amit mondok, folyton az órát nézi, hogy mikor lesz már vége és nem becsüli meg azt, amit adok neki. Múltkor pl kiírtam az egész nyelvtani részt konyha nyelven, amit épp suliban tanultak, de nem írta le, szép kék papírra kinyomtattam neki és mondtam, hogy erre vigyázzon, mint a szeme fényére. Kövi órán a papír szét volt tépve, olyan volt mint a kutya szájából kitépett hányinger. Kérdeztem mi történt, azt mondta elázott. Na persze...

A másik véglet egy 22 éves srác és nyelvvizsgázni szeretne a diplomájához. Eleinte folyamatosan jött a kifogássokkal, hogy ezt miért nem tanulta meg, meg azt miért nem csinálta meg. Mert, hogy ő dolgozik napi 6 (!) órában és nincs ezekre ideje. Minden órára volt valami kifogás. Most már hála a jó Istennek kicsit magához tért, megmondtam neki, hogy ebből nem lesz nyelvvizsga, mert azzal, hogy 2x eljárok hozzá még nem fog jobban tudni angolul, ehhez önszorgalom is kell. Felfogta aztán most tanul.

Viszont az is igaz, hogy egyenlőre örülök, hogy egyáltalán ezek is vannak. Más munkát vállalni nem tudok, meg szeretem is amit csinálok, de a tanulás is egy kétoldali dolog, ha a gyerek nem akarja, én nem akarhatom helyette.

2012. jan. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
hidd el kifizetik az átlag emberek is ha kell. én pécsi vagyok,szüleim sima átlagemberek minimálbérért dolgoznak és mégis heti 4000 ft/90 perc az angol tanár. hogy miért? kell a nyelvvizsga,kell az egyetem,kell a jó állás. 600 ft nevetségesen alacsony, szerintem 1500 ft is elég kapós lenne.
2012. jan. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

De Pécset ne hasonlítsd egy borsodi faluhoz...

Én sem a Pécsett, Debrecenben, Budapesten jellemző árak közé soroltam a 600-1000 HUF/óra-t...

2012. jan. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!