Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a legjobb módszer nyelvtanu...

Mi a legjobb módszer nyelvtanuláshoz?

Figyelt kérdés

2 és fél éve tanulok angolul. Most alap és középfok között vagyok. Ha beszélek külföldiekkel, akkor értem mit mond, de én nem tudom megértetni magam, vagyis nem jut eszembe hirtelen, hogy amit mondani szeretnék azt, hogy is mondjam. Mit tehetnék ez ellen? Hogy gyakoroljak, hogy párbeszéd jobban/gyorsabban menjen? Mert külföldiekkel keveset találkozok, azokkal is csak akkor, ha leszólítanak.

Külön tanár? Magnó hallgatás? Zene hallgatás (közben meg olvasom a szöveget, amit énekel)? milyen megoldásokat tudtok?


2009. aug. 12. 22:25
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A nyelvtant értem nagyjából, csak a rengeteg szóval van még problémám.


Egy dolog érdekel régóta: a "let" -et mikor használják?

Tudna valaki írni rá példákat és hogy mit jelent?

Pl. Let's go. - Gyerünk vagy valami ilyesmi. De ha látom egy szövegben, hogy "let", akkor nem tudom mire gondol :S

2009. aug. 12. 23:17
 12/24 A kérdező kommentje:

Utolsónak is köszönöm. 90 perc az sok nekem sajnos/ nap :S

Legalábbis szünetben nincs azzal gond, csak iskola időszakban. Majd, ha össze jön az angliai út, akkor ott egész nap angolozni fogok egy-két hónapig (ha megtehetem):))

Vagy, ha sikerülne összeismerkednem egy levelezőpartnerrel és találkoznánk.. az nagyon klassz lenne =)


Bár most jut eszembe, hogy iskolaidőszakban minden nap van 45 perc angol, csak az olyan angol, hogy abból kb. 20 perc hasznos :S Interneten pedig hébe-hóba olvasgatok angolul az max 30 perc.

2009. aug. 12. 23:21
 13/24 anonim ***** válasza:

Igen, a chat is lehet jó nyelvgyakorlás...


Képzeld, akárhányszor felcsatlakozom a Skype-ra, azonnal egy csomó ismeretlen ember fel szeretné velem venni a kapcsolatot (angolul!), alig tudom lerázni őket...


És a Skype-on az élő BESZÉDET is tudod gyakorolni, nem csak az írott chat-et! :D

2009. aug. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, pár hónap gyakorlás után megpróbálkozom vele :)
2009. aug. 12. 23:24
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.


a "let"-et így nehéz lefordítani, de nagyjából azt jelenti, hogy megengedni valamit.


pl Let the cat come in. Engedd be a macskát.

My mum didn't let me stay out late. Az anyukám nem engedte emg, hogy sokáig kinn maradjak.


használata: let+object+bare inf.

ez magyarul: let +tárgy +ige első alakja to nélkül!


a Let's go ezt jelenti: let US go --> engedjük meg magunknak hogy menjünk. szó szerint vmi ilyesmi, de amúgy: menjünk. mivel egyesszámban (E/1, T/1) nincs felszólítás, ezért ezt használja az angol.


három alakja ugyanaz: let,let,let


ennyi jutott eszembe hirtelen.

2009. aug. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Regisztráltam az oldalra. Bemutatkozásom:


"Helo. My nickname is Joki. I'm 16 years old student from Budapest, Hungary. The other language, what i learn is French. My pronunciation isn't very good but my sister's boyfriend understand what i say in english. In my freetime i love to jogger, swim, wakeboarding, playing tennis and travel to abroad ctb. If you want to know more about me pls write me. =) Hy."


Szerintetek helyes? 1-szer használtam szótárt.

2009. aug. 12. 23:30
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszi ezzel a let-el sokat segítettél.


Akkor a "let's go" azt jelenti, hogy "mehetünk, mehetsz" stb. legalábbis abban a szövegformában, ahogy én hallottam.

2009. aug. 12. 23:33
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
én csak annyi hibát találtam benne h itt "what i learn is French." az i nagy I ugyebár. meeeg a végén a hy, bár ez már nagyon szőrszálhasogató, de asszem a hi-t csak az elején használják. mmint a beszélgetés elején, na. a bye az elköszönés
2009. aug. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

javítás: I'm a 16-year-old student vagy I'm 16 years old and I'm a student from Hungary.

what helyett that azt hiszem de ez nem tuti.

understandS (e/3)

i love +Ving szol I love swimming ... a jogger nem tudom mi.

a write után után kell a to.


:)első voltam

2009. aug. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

megint én:

what és that előtt nincs vessző itt! (amúgy sztem mindkét helyre that kell de ezt nem biztosra mondom)


ja és a ctb az mi? stb angolul? mert ha igen, akkor az etc. :D

2009. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!