Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz egyedül megtanu...

Mennyire nehéz egyedül megtanulni a németet?

Figyelt kérdés

A szüleim nem tudnak segíteni benne.És suliban se németet tanulok,hanem angolt meg franciát.


Igazából,apukám nagyon mondogatja a németet is,meg tudom hogy egy hasznos nyelv.Sose tudom mikor melyikre lesz szükség.

A nyelv egy ideig nem tetszett,de már jobban kedvelem.


Tudom hogy vannak benne nemek,és hogy a főneveket névelővel kell tanulni (mint a franciában).Illetve hogy vannak benne esetek (mint az egyébként általam már tanult oroszban).


Aki tud,akár könyvet is mondhat,amiből jó egyedül tanulni.

Nem akarok németekhez menni,meg tanulni egyetemen (ez más nyelvekkel a célom inkább) de alapfokon,esetleg középfokon megtanulnám.

Tudom,hogy sokat írtam.

Köszi aki elolvassa és segít.



2013. szept. 1. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj be egy tankönyvboltba, kérdezd meg az eladótól, hogy melyik német könyvet tudja ajánlani olyanoknak, akik egyedül akarják tanulni, tehát magyarul vannak leírva a nyelvtani részek.
2013. szept. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Én a Ping Pong sorozatból tanultam a németet az iskolában, de az csak tanárral jó, mert egy magyar szó sincs benne.
2013. szept. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. szept. 1. 19:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én tanár nélkül tanulom a németet Maklári Tamás Lazán németül c. könyvéből.


Az első könyv megtanítja a legfontosabb helyesírási szabályokat, ragozásokat stb.

Már az első lecke után tudtam magamtól mondatokat alkotni.


A harmadik könyvig nagyon könnyű a nyelvtani részt megtanulni, ez elvisz a középhaladóig.

Olvasd el, mit ír az író a könyvéről:


[link]


Itt az interneten is találsz hanganyagokat.

http://www.youtube.com/results?search_query=n%C3%A9met+nyelv..

2013. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Nagyon hasznos volt :)
2013. szept. 1. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!