Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Arab tanulás? Otthon meg...

Arab tanulás? Otthon meg tudom tanulni a nyelvet, ha tudok arab anyanyelvűekkel gyakorolni?

Figyelt kérdés

Itthon tanulok arabul írni-olvasni. Szeretném elsajátítani a nyelvet. Hol tudnék szótárat és nyelvtani könyveket beszerezni? Rengeteg budapesti könyvesboltban jártam, de semmit nem kaptam.

Vajon, ha otthon tanulok és a férjem segít össze tudok hozni egy nyelvvizsgát?

Elte-arabra jár valaki? Vélemény?



2014. máj. 6. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha van kivel gyakorolni,meg a férjed segít,az mindenképpen jó.Kéne egy könyv hogy abból a nyelvtant megtanuld,aztán ha van kivel beszélned,akkor már semmi akadálya annak,hogy a lehető legjobban beszélj.Mert ha valaki otthon tanul egy nyelvet,az a lényeg,hogy tudjon valakivel gyakorolni.


A nyelvvizsgád is sikerülhet szerintem,igaz hogy ahhoz meg nem ártana valami felkészítő könyv.Tudtommal amúgy az ITK Origónál van arab nyelv is.Én voltam már Origón,és nem olyan vészes nyelvvizsga (csak én nem arabból mentem).

Ha arra kerülne a sor,ott a honlapjukon majd meg tudod nézni a feladattípusokat.

2014. máj. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 pirosmaca válasza:

Szia. Ajánlom az Assimil arab nyelvkönyvet, olcsó kicsi, de van benne minden ami kellhet :)

[link]

2014. máj. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Ez nagyon sokat jelent nekem. :)
2014. máj. 8. 18:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Több könyv is beszerezhető otthon, pl a Jobbról balra arabul és az Indul a karaván. Bár pont fordított sorrendben kell kezdeni, az Indul a karaván az alap. Azért ajánlom, mert van hozzá hanganyag is! Én antikváriumban szereztem be anno.

Van még egy sárga fektetett alakú vastag könyv is, ami zseniális szókincsépítő, de most nem jut eszembe a címe :((

Szerencséd van, ha a férjed tud és hajlandó segíteni, az enyém lusta, mivel jól beszél magyarul így inkább magyarul beszél velem, hiába forszírozom az arabot. Ráadásul anyanyelvi környezetben vagyok, de senkivel nem érintkezem, akivel arabul tudok beszélgetni, a gyerek is amerikai suliba jár, ott is angolul beszélek... Szóval az nem ma lesz, hogy én folyékonyan megtanuljak arabul :(


Magát az írást-olvasást nagyon gyorsan, hetek alatt el lehet sajátítani otthon is. A gondok a szókincsnél és a nyelvtannál lesznek - abba nagyon sok energiát bele kell fektetni, főleg, hogy más az MSA és a beszélt nyelv. A férjed tud segíteni az MSA-ban? Az enyém sokszor van úgy, hogy tudja, hogy úgy kell valamit írni, de nem tudja, miért. (én is sokszor vagyok így a magyarral, így van és kész, így szoktam meg, de nem tudom pontosan miért, vagy nem tudom elmagyarázni...)

Kezdő lökésnek jó lenne egy tanfolyam! Több helyen láttam, de létszám függvényében indítanak. Ha teheted, szerintem érdemes beiratkozni.

2014. máj. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Van még egy sárga fektetett alakú vastag könyv is, ami zseniális szókincsépítő, de most nem jut eszembe a címe"


Szerintem amire gondolsz, az a Magyar-Arab Társalgás a Korona kiadótól. Én is akarok tanulni arabul és én azt vettem meg, meg Boga Istvántól az Arab nyelvkönyvet. Plusz netről is le lehet tölteni egy csomó tankönyvet, ha nem zavar, hogy angolul van.

2014. máj. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!