Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti szoktátok a szüleiteket...

Ti szoktátok a szüleiteket valamilyen nyelven tanítani?

Figyelt kérdés

Az anyám 56 évesen önerőből újból akar angolul tanulni és segítenek is neki amennyit tudok. Letöltöttem tankönyvet és nyelvtani összefoglalót kapott. Emellett ő veszi az 5 perc angol nevű könyvet. Sajnálom a korosztályát, hogy az orosszal így megutáltatták a nyelvel őket és emiatt nem tudnak semmilyen nyelven megtanulni?

25/F


2016. aug. 31. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Me az orosz miatt nem tudnak nyelvet tanulni. Az anyanyelven kívül minden más nyelv elsajatitasa tudatos, tehát akarat kérdése. Tizenéves kor körül viszont megjelenik a nyelvi gátlás, vagyis az ember szégyenlős lesz, ha idegen nyelven kell megszolalnia. Minél idősebb az ember, annál nehezebb ezt lekuzdeni. Plusz az idő múltával az agy se olyan fogékony, mint tizenévesen.
2016. aug. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Küldenél linket a könyvhöz?:-)

Velem nem utáltatták meg a nyelvtanulást az orosszal (pár évvel vagyok fiatalabb anyukádnál), gimiben nyelvvizsgáztam németből, viszont kéne az angol. Teljesen igaz, amit első írt, hogy 40 fölött, pláne, ha az ember kiesett a rendszeres, napi tanulásból (meg 1000 más dolga van), sokkal nehezebb nyelvet tanulni. Az is igaz, hogy én magam sem szólalok meg szívesen idegen nyelven, ha nem érzem legalább jónak a kiejtésemet, és nem tudom magam olyan árnyaltan és szabatosan kifejezni, ahogy egyébként gondolkodom. Viszonylag sokat megértek angolból, írott szöveget még inkább, de ha beszélni akarok, először le kell "butítanom", amit mondandó vagyok. A fiamtól szoktam én is kérdezgetni (ő nagyon jó angolból), azt is javasoltam már, hogy iktassunk be olyan napokat, vagy napi egy-egy órát, amikor csak angolul kommunikálunk, ettől viszont húzódozik.:-)

2016. aug. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!