Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia vagy Spanyol?

Francia vagy Spanyol?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én most megyek majd kilencedikben és nem tudok dönteni a kezdő francia és a kezdő spanyol között. Melyiket jelöljem be elsőnek?Eddig angolt tanultam (bár nem megy túl jól, de majd tervezek külön tanárhoz menni). Szerintetek melyik lehet könnyebb vagy hasznosabb? Előre is köszi a válaszokat. :)

2017. jan. 13. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez rajtad áll, melyik szimpatikusabb és hogy melyiket tudnád jobban hasznosítani az életben :)

Én franciát tanultam, de azért mert ahova elszerettem volna helyezkedni cég megköveteli az erős francia nyelvtudást. Illetve nekem kicsit egyszerűbb is volt, mert jó alapokat kaptam hozzá!

2017. jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sokak szerint a spanyol könnyű nyelv.

Viszont a francia hasznosabb, az eleje elég nehéz, de ha belejön az ember, nem lesz gond.

Arról nem beszélve, hogy mivel angolt tanultál, neked nem lesz nehéz a francia, rengeteg francia szó szinte ugyanúgy van mint angolul. Ez nagyban megkönnyíti a szótanulást.

Mellesleg szerintem a francia gyönyörű nyelv, talán az egyik legszebb a világon. :)

2017. jan. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Hát igen, amikor francia zenét hallgatok én is észre veszem ezeket a hasonlóságokat :)
2017. jan. 13. 21:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen szempontok alapján akarsz dönteni. A spanyol alapjáraton könnyebb nyelv, viszont az angolra jobban hasonlít a francia mind szókincs, mind nyelvtan, de még kiejtés tekintetében is. Ha a hasznosságot nézzük akkor Európában egyértelműen a francia a nyerő, az EU 3. nyelve az angol és a német mellett. Ha viszont nagyobb távlatban gondolkodsz bizonyos régiókban a spanyol a nyerő, például az Egyesült Államokban hatalmas hasznát veheted.
2017. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Franciásként - bár a szívem csücske marad mindig - a spanyolt javasolnám, mivel valóban könnyebb a franciánál, mégis hasonló, ha franciát kezded el, gimiben lehet, hogy még nyelvvizsgát sem tudsz tenni belőle, a spanyollal 1-2 év alatt középfokon beszélsz majd, és be kell, hogy valljam, hálásabb nyelv, mint a francia. A világ 4/5. leginkább beszélt nyelve, multiknál a spanyollal különlegesebb leszel, mint a franciával. Illetve, én ezt tapasztalom, hogy ugyanolyan jó fizetéseket kapsz a spanyollal (itthon pl), viszont kevesebb a munkád. Én például multinál dolgoztam egy ideig, hívásokat vettünk, a francia vonal égett, pedig 7-8-an is voltunk rá sokszor, a spanyolos vonal nyugis volt, pedig csak max 4-en vitték egyszerre, és ugyanazért a pénzért ők sokkal kevesebbet dolgoztak, mint én. Egy másik példa, ami szintén a spanyol mellett szól, hogy a francia talán az, az újlatin családból a nagyobb nyelvek közül, ami leginkább eltávolodott a többitől, ha tudsz spanyolul, érteni fogod a portugált, a katalánt, a galíciait, az olaszt javarészt sokkal jobban, mint egy franciás.

A francia nyelvtan gimiben kicsit sok lehet, mivel a szavaknál nem egyértelmű a nyelvtani nem, a spanyolnál a szó végződéséből el lehet dönteni, milyen nemű a szó, és mind a kettőben kell egyeztetni számban és személyben a jelzett szót, csakhogy franciában a szó végén lévő legtöbb mássalhangzót nem ejtjük, és így nehezebb megállapítani, hogy többesszám/egyesszám/hímnem/nőnem, a spanyolban ez tisztán hallatszik. Ha van még kérdésed, szólj, szívesen mesélek a két nyelvről, mind a kettőt beszélem. :)

2017. jan. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!