Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Latin nyelv tanulása. Ha...

Latin nyelv tanulása. Ha valaki megtanulja a latin nyelvet akkor ezen tudás birtokában milyen hatékonysággal tud újlatin nyelveket ( olasz, román, francia, portugál, spanyol) nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 1. 04:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó válasz egy kicsit "degradáló" volt ! Nem a latin betűk ismerete csupán ( Kiváncsi lettem volna ott mit virítasz!!!
2019. febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi volt a degradáló... te írtad, hogy hasznos volt a középiskolás latin tanulás, mert így hozzád jártak a csoporttársaid kiolvastatni a szavakat (ezek szerint nehezükre esett kiolvasni a 'fetus' stb. szavakat). Semmi degradálót nem mondtam.
2019. febr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
Én most vagyok gimnazista, és most tanulok latint. Spanyolt (a latin után) nagyon könnyű elkezdeni, ha nagyon precízen megtanulod a latint, kb 1 év alatt megtudod tanulni a spanyolt ha szorgalmas vagy, gyakorlatilag a kiejtést kell formázni, illetve a szavakat tanulni, azért csak egy mai nyelvről beszélünk.A többi nyelvről nem tudok nyilatkozni,de biztos vagyok benne, hogy sokkal könnyebb lesz a latin után, nem beszélve arról, hogy nagyon sok nyelv is könnyebb utána, nem csak a latin eredetűek. Az angolnak a 70%-a latin, az azt jelenti, hogy 10 szóból 7.
2019. febr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem olyan régóta tanulok latinul, de nekem a német nyelv megértésében is sokat segített. Németből sokáig nem értettem a különböző eseteket (akkusativ, dativ), de miután latinban rendszeresen használtuk így jobban rögzült és világosabbá vált a jelentésük, használatuk.

Én nagyon ajánlom a latintanulást, mert igazán hasznos.

2019. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
71%
Én nem kimondottan a fetus kiolvasására gondoltam hanem egy Subcoccinella vigintiquattor punctata és társai kiolvasására !!!
2019. febr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
És akkor ezért mennek hozzád, hogy ezt felolvassad nekik? Ez valamilyen felzárkóztató intézmény? :))
2019. febr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
A latin nyelv nyelvtana és az újlatin nyelvek nyelvtana mennyire hasonló?
2019. febr. 1. 18:44
 18/25 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező: nem segít semmit a latin. Olaszul akarsz tanulni? Tanulj olaszul. Franciául? Tanulj franciául.


Latint azért tanulj, mert művelt szeretnél lenni. Hogyha például kiránduláson bemész a csajoddal egy templomba, ne csak bámulj a latin feliratok előtt, hogy emmegmi.

2019. febr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rengeteget segített a nemek és szótövek felismerésében, ergo a szövegértésében.

Gyorsabban értettem meg a nyelvtant is.

2019. febr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Dehogynem segít a latin, már az is sokat segít, ha az ember Jókain keresztül ismeri valamennyire (na, jót mondok, az olvasás, hát az kiment a divatból), itt van (volt?) például a hibajavító festék olasz felirata, amit hibátlanul lehet értelmezni középiskolás latinszavas műveltséggel: agitare bene prima del uso (ha jól emlékszem 25 év távlatából).

Na jó, ehhez kellett még egy kettes osztályzatra elég angol is. :)

2019. febr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!