Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Latin nyelv tanulása. Ha...

Latin nyelv tanulása. Ha valaki megtanulja a latin nyelvet akkor ezen tudás birtokában milyen hatékonysággal tud újlatin nyelveket ( olasz, román, francia, portugál, spanyol) nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 1. 04:42
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

A klasszikus latin alaktanilag segíthet más újlatin nyelv megtanulásában (főleg, ami a névszók nemét, az igék jelen idejét és múlt idejét illeti), megmagyarázhat sok érthetetlennek tűnő kivételt, azonban aránylag sokkal nagyobb ráfordítás latint - alaposan - megtanulni, mint bármely újlatin nyelvet.


Sok újlatin kivétel a klasszikus rendszerezés maradványa, így a latin logika segíthet, de amúgy a latinban is vannak még archaikusabb elemek, kivételek, amelyek pedig egy előző nyelvváltozat rendszerével magyarázhatóak. Tehát nagyon nem spórulunk meg sok mindent.


Mondattanilag a klasszikus latin eléggé elüt az újlatin nyelvektől, a szavakat össze-vissza dobálja, bizarr mondattömörítő szerkezetek sem hiányoznak a legegyszerűbb latin szövegektől is.


Itt van pár mű francia-latin változata:


[link]


[link] (itt kattincs a francaise melletti nyílra)


[link]

2019. febr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

*szövegekből se

*kattints

2019. febr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
16 os válaszolónak írom olyan kisegítő intézmény volt ,hogy még lehet a közelébe se engedték volna kémia vizsgán még lehet .hogy "levegőt se tudott volna venni"
2019. febr. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Lesz sok ismerős szó, ismerős nyelvtani szerkezetek.


Viszont ha újlatin nyelvet akarsz tanulni, akkor kezd el tanulni az újlatin nyelveket, semmi értelme latint tanulni hacsak nincs rá szükséged pl orvosnak tanulsz, vagy mondjuk régésznek. És sokkal nehezebb az újlatin nyelveknél, brutális a nyelvtana.

2019. febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Én fordítva tanultam; spanyolul külföldön megtanultam és az egyetemen kötelező volt a latin. Nekem nem adott könnyebbséget latin tanulásnál, hogy tudtam spanyolul, szóval szerintem a latin megtanulása után se könnyebb mondjuk spanyolul megtanulni. Szerintem.
2019. márc. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!