Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Nagyon el vagyok keseredve a...

Nagyon el vagyok keseredve a forgalmi vizsga miatt, bánom, hogy elkezdtem az egészet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Konkrétan havi 90 ezer csak a vezetésre megy el... (5 alkalom, azaz 10 óra amit megyek/hó csak sajnos 9000 egy óra. Helyszín Budapest). Az oktatómmal abszolút elégedett vagyok, türelmes, stb de én baromi béna vagyok. Ráadásul az akinél kezdtem vezetni, na vele az a 22 óra kb penzkidobas volt. Legszívesebben hagynám az egészet a fenébe így is már 1 millió simán benne van összesen és még nem látom a végét mert az első forgalmin megbuktam 2 hete. De úgy érzem sosem fogok átmenni:( Nagyon el vagyok keseredve. Volt bárki ilyen helyzetben?


Azért kezdtem el, mert nem örök életemben fogok itt lakni, vidéken meg a tomegkozlekedes az no comment. De jelenleg totál eselytelennek látom az egészet..



2022. dec. 7. 01:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember nem az oktató mellett tanul meg vezetni (mondjuk van, aki azután sem, de az most mindegy), hanem amikor már megvan a jogosítványa és többé-kevésbé magára van utalva.

Ha már a forgalmin megbuktál, akkor tényleg csak egy lépés választ el a jogsitól, itt már tényleg kár lenne feladni. Azért is, mert ha nem lesz meg a jogosítványod, akkor rengeteg lehetőségtől vágod el magad (de ahogy írod, ezt már magadtól is tudod).

Természetes reakció, hogy ha az embert kudarc ér, akkor dacol, hogy ez őt nem érdekli, feladja. De ha kicsit megnyugszol, akkor teljesen máshogy fogod látni a dolgokat, és újra meg fogod próbálni, amíg nem sikerül.


Az oktatódat pedig kérd meg, hogy inkább azokat gyakoroljátok, amiben igazán bénának érzed magad.

2022. dec. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"így is már 1 millió simán benne van összesen"

Pontosan ezért nem szabad abbahagyni, mert akkor ezt mind bukod, és akkor már biztos, hogy soha a büdös életben nem akarod majd újrakezdeni. A jogosítvány szerzés olyan mint az egyetem, mindkettőt kínkeservesen végig kell szenvedni, de aztán egész életedben áldod az eget, hogy megcsináltad.

2022. dec. 7. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Első lépésként ettől a síránkozós/kesergős stílustól kellene megszabadulnod.


Adj magadnak 1(!)percet, és döntsd el, akarod-e a jogosítványt, vagy sem?

Ha igen, akkor ne az órákat és a forintokat számold, hanem gyakorolj, kérdezz, tanulj, és minél hamarabb vizsgázz le.

Ha úgy döntesz, hogy nem lesz jogosítványod, akkor most felejtsd el az egészet, és soha többet ne is hozd szóba.

2022. dec. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Én feladtam, miután megbuktam a forgalmi vizsgán, mert az oktató csalt és nem akartam nála folytatni. de azt nagyon megbántam, hogy nem folytattam máshol. igaz én anyagiak miatt, mert nem telt már rá. Szerintem semmiképp se add fel, mert nagyon bánni fogod! Az első vizsgán amúgy is mindenkit meghúznak! inkább próbáld óvatosan kideríteni, hogy mennyi kenőpénzt kell adni és kinek, az összes ismerősöm csak akkor tudott levizsgázni, amikor ezt kifizette. jobban jössz ki mintha még 100 évig járkálsz.
2022. dec. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Én is feladtam 90 óra és 3 bukás után. Ez van, sajnáltam a beleölt pénzt, de már nem tudtam finanszírozni, pláne, mert nem láttam tényleges fejlődést magamnál, mindig benéztem dolgokat.


Persze, a 40. meg a 60. meg a 80. óránál is elgondolkodtam már rajta hogy abbahagyom, csak ahogy itt írják, az ember sajnálja a beleölt pénzt, csak így megy ugye 2-szer annyit öltem bele, mintha már rég hagytam volna a francba.


Jó, egy vizsga még amúgy nem a vilàgvége, de ha 70-80 óránál jársz és még mindig nem megy, akkor szerintem kár ölni bele tovább a pénzt.

2022. dec. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
71%
Én megmondtam az oktatónak, hogy abszolút semmit nem értek se az autókhoz sem a vezetéshez, semmiről nem tudok semmit, totál 0-ról kezdem, úgy bánjon velem. Szóval nem voltam egy őstehetség, na. Szerettem az oktatóm, első rutin bukta lett (én hibám), második meglett. Első forgalmi bukta lett, ott nagyon bepöccentem az oktatóra, nem éreztem magam hibásnak, apukám mondta hogy ad pénzt csak menjek másik oktatóhoz (addig én fizettem a jogsim), mondom jól van, az új oktatóval párszor mentünk, azt mondta ügyes vagyok, mehetünk is a vizsgára. Vizsga előtti nap vezettünk az oktatóval együtt 3-an lányok felváltva, féltem hogy mikor látják hogy vezetek, majd kinevetek, de én nevettem magamban a hátsó ülésen, hogy atya ég hozzájuk képest én nagyonis jól vezetek tényleg. Ez adott azért egy lökést az önbizalmamnak. Mindhármunknak meg lett a vizsgája, engem megdicsért a vizsgabiztos amúgy. Végülis hálás voltam apunak, hogy közbelépett, jó hogy oktatót váltottam, és ő már nem túráztatott sokat, hamar mentünk is a vizsgára. Egyszer sem akartam feladni, de attól én is féltem, hogy mi van ha sose fog sikerülni. De a rutin és a forgalmi is 2.-ra sikerült. :) Ne add fel, és ne emészd magad, már csak egy hajszál választ el a jogsitól.
2022. dec. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átérzem! Én 80 óránál voltam vizsgázni és így sem sikerült. Annyira le vagyok törve, hogy az valami elképesztő...

Engem még hajt az, hogy jogosítvány az nekem nagyon kell. Valamint az is, hogy tudom honnan indultam és ahhoz képest nagyon jól vezetek, de a vizsga mégsem sikerült. Meg a család nyom, hogy csináljam, ne adjam fel.

2022. dec. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad feladni.Én 100 óránál megbuktam az utolsó 10 percben, 106 óránál átmentem másodikra bár ott is voltak hibák.Az utolsó kb 25 órát a vizsgaidőpontokra való várás miatt vettem mert összesen 7 hetet csak vártam.Sokáig béna voltam, aztán belejöttem.Nekem is sok pénzem volt benne, illetve nem szoktam feladni semmit, de én is sokszor kilátástalannak láttam a helyzetet.
2022. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!