Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Próbálta már valaki a jobb...

Próbálta már valaki a jobb agyféltekés rajtanfolyamot? Ez tényleg működik?

Figyelt kérdés
2013. dec. 16. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Keresztanyám volt rajta, határozottan látványos volt.
2013. dec. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Próbáltam, pálcikaemberből lett egy arckép, mondjuk az se 100%os, csak másolni tanított meg. Pl egy élő személy szemtől szemben nem tudok lerajtolni hitelesen.
2013. dec. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

szia! Látványos eredményt lehet elérni. Én is voltam. Amit egy előttem hozzászóló írt, az a 2D-s tanfolyam, megtanít arra, hogy egy fotót pl. hogyan másolj le. Ha 3D-re iratkozol be, akkor élő modellről fogsz tudni rajzolni.

Attól függ a választás, mire szeretnéd használni a tudásodat, mert azt tutira megszerzed azalatt a pár nap alatt.

2013. dec. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor vajon mi a fenének van a Képzőművészeti Egyetem?!...tanulni olyan sokáig, mikor néhány nap alatt megtanulsz jobb agyféltekéddel mindent?! :)
2013. dec. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én jól tudok rajzolni,pedig nem voltam semmilyen tanfolyamon.Ez a jobbagyféltekés rajztanfolyam is átverés.A módszerek amit tanítanak, az nem kontrolálja az agy jobbik féltekélyét, csupán előidézik a kreatívitásodat. A barátom is volt ilyenen, mindenről beszámolt és csupán olyasmiket tanítottak, amit én régóta csinálok. Jó lenne,ha az embereket nem vernék át tudományosan hangzó hülyeségeket, mert csak pénzt akarnak a befolyásolható emberektől.
2013. dec. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azért lesz csupán eredményes a rajztudásuk,mert elhitetik velük,mert csupa pozitív élményekkel traktálják a résztvevőket.
2013. dec. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én voltam rajta. nem a pálcikaembertől indultam, tudtam olyan arcképet rajzolni, amiről fel lehet ismerni az illetőt, de sok minden nem stimmelt azért. természetesen most sem vagyok művész,mivel ez csak hobby, de élveztem a tanfolyamot. nem vártam csodát, eléggé racionálisan álltam hozzá, szerintem a lényeg abban rejlik, hogy pár napon keresztül napi sok órát folyamatosan rajzolsz, nyugodt, kellemes környezetben, egy rajztanár magyaráz, ha nem tudsz elindulni segít. nekem például nem igazán szólt bele. én egy olcsóbb tanfolyamot választottam, ezért nem éreztem pénzkidobásnak, kaptam pár olyan rajzeszközt, amiket magamtól nem vettem volna meg, kaptam pár tényleg hasznos tanácsot, praktikát, trükköt. Vannak a holnapon ezek a hatásvadász képek, hogy első nap és 3. nap készült rajzok, nagy fejlődés látszik, ez igaz, DE: első nap 20 perced van, és egy szót sem szól a tanár, 3. napon pedig már sok új infoval több óra alatt készíted el ugyanazt a képet. Összefoglalva: ha úgy mész oda, hogy csak jól akarod magad érezni, nincsenek nagy elvárásaid akkor profitálni fogsz, ha pedig kötözködni akarsz, azt is tudsz persze. Ha otthon leülsz 4 napig és folyton rajzolsz, valószínűleg magadtól is látni fogod a változást, de általában az ember ilyen nem csinál csak úgy... :D és még valami: voltak körülöttem, akik tényleg elég alacsony szintről indultak, és az utolsó napra ők is gyönyörűeket rajzoltak (elképzelhető, hogy eddig életükben nem szántak még 4-5 órát egy képre). ha van hozzá affinitásod, szerintem menj el :) 19/L
2013. dec. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én itthon csinálom munkafüzetből. 1 nap alatt letudtam a felét, de már ott brutális különbség van az előtte-utána portrérajzom között. Ha valakit érdekel meg tudom mutatni. Egyéb pozitív hatásai: szorongás megszűnése, depresszió csáó, újra elégedett vagyok az életemmel, ami ugyan sok mindenben hibádzik ha reális alapokon nézem. A tanfolyamot nem tartom lehúzásnak. Az ár fele csak az eszközöket fedezi, a másik fele, nos hát valamiből az ezzel foglalkozóknak is meg kell élni, és nem mindenki tudja otthon elsajátítani a módszert. Csak ugye nem mindenkinek van 40ezer forintja ilyenre. Még annyi, hogy én a második portrémat nem fényképről másoltam, hanem elképzeltem az arcot. Nem tudom, hogy ez 2D vagy 3D-e, de egész jól tudok már 3D-s rajzot is csinálni egyszerűbb dolgokról.

Szóval én azt mondom tényleg működik. Szerintem emberenként eltérő mértékben, mert azért a finommotoros koordinációs képességeken is múlik a dolog valamennyire. De ez csak az én véleményem.

2013. dec. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy egyáltalán nem hiteti el velem a módszer, hogy bármit le tudok rajzolni. Sőt, mikor elkezdek egy rajzot nem hiszem, hogy sikerül olyanra amilyet szeretnék. Csak csinálom, lesz ami lesz:D
2013. dec. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!