Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimi után hova érdemes menni?...

Gimi után hova érdemes menni? Szakma vagy továbbtanulás?

Figyelt kérdés

2020. okt. 4. 12:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
52%
Én egyetemre mentem, de nagyon megbántam. Sok szenvedés és nem kapom meg a megfelelő tudást csak egy seggtörlő papírt. Egy szakmával jobban jársz szerintem. Ha újra kezdhetném szóba se jött volna az egyetem.
2020. okt. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
38%
Ha fiu vagy barmilyen szakmunka. Ha jol kitanulod, 5x annyit kereshetst mint barmilyen diplomaval.
2020. okt. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
27%
úgy úgy
2020. okt. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%

Ez teljesen a te érdeklődésedtől függ. Hiába írják neked, hogy tanulj szakmát, ha nem találsz olyat, amiben jó vagy, és ami érdekel is. Valakinek bejön az egyetem, és az, amit tanult, valakinek nem. Én örülök, hogy egyetemre jöttem, mert azt a munkát, amit végzek, nem csinálhatnám legalább egy alapdiploma nélkül. És lehet, hogy nem keresek milliókat, se a szintén diplomás vőlegényem, de teljesen jó színvonalon élünk belőle, van autónk, lakásunk, járunk nyaralni, szórakozni.


De, ha a szakma felé húz a szíved, abból is érdemes olyat választani, ami hiányszakma. Ha mondjuk lány vagy, akkor nem a legjobb döntés műkörmösnek tanulni, mert egyre több van belőlük. Szóval, téged mi érdekel?

2020. okt. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat?

Ti milyen szakmát javasolnátok nekem? Nem vagyok túl beszédes típus, viszont megbízható és becsületes vagyok.(szeintem)

Fiú vagyok egyébként.

2020. okt. 4. 13:00
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

Azért ennyire nem egyértelmű szerintem, mert rengeteg olyan szakma van ahol elvárt egy diploma.

Amúgy függ az érdeklődési körödtől és a kitartásodtól.

Az előbbi nélkül nem is lehet erre a kérdésre válaszolni.

Nyilván jól keresnek a kőművesek, és a tetőfedők is, ahogy külföldön az orvosok is, a programozók is akik kellően piacképesek.

Szóval nem lehet fixen azt állítani hogy egy szakmával jobban jár az ember, de diplomával sem ha éppen nem érdekli az embert és nem tett hozzá semmit.(mert az egyetemen rajtad is sok minden áll)

2020. okt. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Szívesen tanulnod-e legalább a téged érdeklő tárgyakat? Szívesen barkácsolsz, kézműveskedsz-e? Milyen a kézügyességed, térlátásod? Mennyi évet akarsz/tudsz rászánni még gimi után az iskolára? Mik a céljaid? Milyen emberek között érzed jól magad? Szívesen olvasol vagy nézel mélyebb sorozatokat? Mennyire vagy kényelmes? Önálló?

Ha van lehetőséged menyj el nyáron vagy szünetekben olyan mesteremberek mellé, amik érdekelhetnek, illetve beszélgess olyan diplomásokkal, amik szóba jöhetnek.

Igaz, egy jó szakmával jól lehet boldogulni, de a diplomák között is vannak nagyon piacképesek. Mindkettőre igaz, hogy a tudást kell elsősorban hajtani, nem a papírt. (F33 mérnök)

2020. okt. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Igazából elég gyenge vagyok idegen nyelvekből, a diplomához meg kell egy nyelvvizsga, szval diplom nélküli szakmák érdekelnének.

Igazából az "egyenruhás munkák" nagyon tetszenek(pl:rendőr). Bár olyan szakra mennék szívesen ami hianyszakama és nagyon jól lehet vele keresni.

2020. okt. 4. 13:17
 9/24 anonim ***** válasza:
51%

Szakma...

Én is most akarok szakmát tanulni diploma után, mert manapság lószart se ér a diploma.

Egy hiányszakmával többszörösét is megkeresed..

Bárcsak most lennék 18, biztos hogy nem mennék egyetemre. Mennék szakmát tanulni.

2020. okt. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
32%
szívemből szóltál... Bár én nem hagytam annyiban, jelenleg szakmát tanulok.
2020. okt. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!