Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimi után hova érdemes menni?...

Gimi után hova érdemes menni? Szakma vagy továbbtanulás?

Figyelt kérdés

2020. okt. 4. 12:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire vagy okos, hogyan tudtad elvégezni a gimit. Ha könnyedén, jól ment, és van is valamilyen kifejezett érdeklődési köröd, pl. orvos akarsz lenni, vagy kertépítő mérnök, vagy állatorvos, vagy építész, vagy villamosmérnök stb., akkor menjél egyetemre. - De ha nem ment túl jól a gimi, kicsit szenvedtél a tanulással, akkor keress egy olyan szakmát, ami érdekel. Ne azt nézd, hogy mennyit lehet keresni vele, mert ha nem érdekel, hiába keresel vele többet, csak szenvedni fogsz. A google kiadja a szakmák listáját.
2020. okt. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Utolsó mellé annyit hozzáfúznék, hogy megszünik az OKJ helyette szakmajegyzék lesz. A kik oldalán van letölthető füzet amelyben a szakmák között böngészhetsz. A szakmák érettségivel együtt 5 éves képzésben megszerezhetőek én mindenképp erre mennék. Első válaszoló voltam.
2020. okt. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
2020. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Mellesleg lepontozhattok, de egyetemen programozónak tanultam mikor beálltam dolgozni azért önállóan semmit se tudtam tökéletesen megcsinál. Az egyetem nem arról szól, hogy megtanít a munkára, hanem megtanít szívni. Jelenleg vendéglátós szakmát csinálok és jövőre nyitom a saját vendéglátó egységemet. Szerintem jól csináltam a dolgokat, mert végül a programozás mégse érdekelt annyira, mellesleg így többet fogok keresni is.
2020. okt. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!