Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimi után hova érdemes menni?...

Gimi után hova érdemes menni? Szakma vagy továbbtanulás?

Figyelt kérdés

2020. okt. 4. 12:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
59%

Apám villanyszerelő és hazahoz havonta 600-700 ezreket, én diplomával alig kapok többet a 200-nál.


Persze vannak jó diplomák, mint pl a villamosmérnök, mérnökinfó stb. de ha nem ilyen műszaki cuccra mennél, akkor nem érdemes..

2020. okt. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
A diplomák munkaerő piaci értéke nem egyforma, mint ahogy pl. az autók értéke sem. A kérdés túl általános. Egy bölcsészmérnök diploma helyett valószínűleg többre mész egy erős informatikus-burkoló szakmával. 🙂
2020. okt. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 tom ocean válasza:
El kell döntened hogy reál, vagy humán beállítottságú vagy. ilyen tesztek vannak az interneten, de mindenki érzi magáról. Én utáltam a törit, a magyart, inkább a műszaki és kézzelfogható dolgok érdekeltek. Ez egy nagyon jó szűrő, mivel eleve kizártam egy csomó mindent. Utána ha ezt tudod, akkor kezdj el azon gondolkodni, mit szeretsz csinálni. Mi az ami feltölt. Az sem baj ha nem tudod, de azt pl tudnod kell hogy mit nem szeretsz csinálni. Azt tudni kell, hogy minden szakmának lesznek rossz részei, úgymond amit muszáj megtenni, de senki sem szereti, tehát tökéletes munkahely/munka szerintem nincs. Ezek után ha kétkezi munkával foglalkoznál, nem kell megijedni, hogy nem leszel gazdag egyből, mert meg kell szerezni a rutint, gyakorlatot, de utána irtó jól lehet keresni akár villanyszerelőként, vagy asztalosként, tetőfedőként, ácsként, burkolóként. Ha emberileg és szakmailag jó vagy, akkor annyi munkád lesz hogy nem is fogod bírni. Egy ügyvéd sem egyből lesz ügyvéd, orvos sem az iskolapadból kerül ki. Szóval szerintem mindegy hogy diploma vagy hiányszakma. A fontos hogy érdekeljen szeressed. Viszont ne legyél vonatkerékpumpáló, vagy bölcsész, értelmes szakmát válassz!
2020. okt. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Azt mondjuk cáfolnám, hogy a bölcsész nem értelmes szakma, én is azt végeztem, és amint írtam, teljesen jól megélek belőle. Ezt csak azért mondom, mert ha esetleg őt azt érdekli, akkor nem szabad lebeszélni róla. Persze, mérnöki vagy informatikai végzettséggel lehet többet keresni, én is tanultam volna azt, ha nem rühelltem volna a matekot meg a fizikát. De találtam olyat, ami érdekel, amiben jó vagyok, és annak ellenére, hogy sokan leszólják, igen is értelmes.
2020. okt. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
49%
Érdemes valamilyen építőipari szakmát választani mert ezzel sokat lehet keresni még külföldön is. Az építkezéseken ingyen el lehet sajátítani más szakmákat is ami saját ház építésekor hasznos lehet.
2020. okt. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 vkka ***** válasza:
53%
szülni kell, nem tanulni... azt megfizetik
2020. okt. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 denibá válasza:
71%

Ma egy érettségi kb. annyit ér, mint 30 évvel ezelőtt a 8 általános, ezért egy diplomát mindenképpen hozzál össze, ha érvényesülni akarsz. Nem muszáj egyetemre járni, jó a főiskola is. Mire azt elvégzed, ki fog alakulni, hogy merre tovább. Annyira változik a világ, hogy aki ma meg tudja mondani, hogy holnap melyik szakma lesz a nyerő, az vagy festi magát, vagy porokat szed...

Egy biztos: arra készülj fel, hogy a hátralévő életed tanulással fog eltelni, mert ha jó életszínvonalon akarsz élni, többször pályát kell módosítanod - már ha komolyan veszed az életet!

2020. okt. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ha nem mernoknek, infosnak vagy orvosnak mesz, a tobbi semmit nem ero diplomaddal max 200at fogsz keresni. Elmesz villanyszerelonek, ipari geoesznek, komuvesnek havi 1 milla megvan. Te dontesz.
2020. okt. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Igen, utolsónak igaza van.

Egy gázszerelő pl elkér 20-30 ezret csak hogy átnézze a kazánod, egy nap elmegy 4-5 helyre. Több milliót is kereshet havonta. A mi gázszerelőnk most vett egy lakást a gyerekének Pesten..

Egy szobafestő is elkér 20 ezret egy 2 órás munkáért.


Tanulj szakmát es legyél egyéni vállalkozó. Vagy menj el mérnöknek, programozónak vagy ilyesminek. Az orvos is max magánkórházban keres jól.

2020. okt. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Vagy max kitanulsz egy szakmát és utána még elmehetsz egyetemre levelezőn vagy beülhetsz akár nappalira ha érdekel
2020. okt. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!