Egy ponttal maradtam LE orvosiról, fellebbezhetek?

Figyelt kérdés

szerintetek van esélyem?

hol lehet ezt megtenni?


2013. júl. 24. 20:20
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
33%

Utolsó: Nyilván ilyen is van, de nem ez a jellemző. Az én környezetemben igen is azok teljesítenek jól, akik magas pontszámot értek el, és azok bukdácsolnak, akik épphogy bekerültek. Van ellenpélda is, de kevés.

Orvosin azért kell a gimis alap. Egy csomó szaknak smemi köze a középsulis tanulmányokhoz, de az orvosi pont nem olyan.

2013. júl. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim válasza:
100%
azért, mert valakinek rosszul jönnek ki az érettségi eredményei nem kell butább legyen, mi van azokkal akik bemagolják az egész anyagot...sajnos nem 1 2 embert ismerek, ezek amíg a leckét kikérdezik 5-re tudják, de amikor már gondolkodni is kell megvannak halva, a barátom az utolsók között jutott be egyetemre mechatronika szakra de most az első 25 százalékban van...én állítom nem az a pont, vagy jegy mutatja mennyire vagy okos..a válasz a kérdésre pedig, sajnos most már nincs mit tenni, várj 1 évet..
2013. júl. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó: Az emelt biosz pont, hogy a logikára megy rá. Ha az ember csak bemagolja a könyveket, nem tudja jól megírni.
2013. júl. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:
még átgondolom mit helyes ilyenkor csinálni... :)
2013. júl. 24. 21:50
 25/50 anonim válasza:
89%
nem tudom, nem biológiából érettségiztem, szerettem volna orvosit de képtelen vagyok órákon át a könyv felett gubbasztani..de irigylem és tisztelem akik képesek rá..a legszebb szakma...és persze a tanári..:p( műszakis lettem)
2013. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
12%

Hagyd már abba a rinyálást, nagyon unalmas!

Orvos akarsz lenni? Akkor szokj le erről. Tudod milyen sz*patások mennek néha vizsgákon? Volt, hogy oda-vissza tudtam az egész anyagot az egyik vizsgámra még első félévben. Egyetlen képlet nem jutott eszembe, én kaptam egy jó kis megalázást meg egy kegyelemkettest. Miért? Mert nem voltam szimpatikus.

Ha azt akarod, hogy felvegyenek, és bent is akarsz maradni, akkor következő félévre szedd össze magad, és szokj le a siránkozásról, mert ott nemigen fogja meghallgatni senki. Lehet, hogy gimiben ezzel még elértél valamit, de egyetemen sokszor még konkrét követelmény sincs, azt kérdezhetnek, amit akarnak, és olyan dolgok miatt húzhatnak meg/le, amiről sem előadáson, sem a tankönyvekben nem olvashattál. És ha panaszt teszel, elkezdesz vitatkozni a vizsgáztatóval, következő vizsgán/szigorlaton még jobban megszívhatod.

Egyébként itt senki nem akar téged bántani.

"és emiatt nézem le azokat akiknek éppen csak a ponthatárt érték el? aha, értem, köszönöm"

Mi nem lenézünk, édesem, csak tudatjuk veled a tényeket. Tudod, mi már kicsit több dolognak voltunk tanúi az egyetemen, mint te, és van tapasztalatunk arról, hogy mi hogy megy. Úgyhogy irigyelheted most azt, aki 40%-os emelt kémiával bekerült, de arra mérget vehetsz, hogy az orvosi kémiával vért fog izzadni, nagy valószínűséggel ki is szórják majd az első félévben, és lehet, hogy az összes önbizalma el fog menni utána. Igen, láttam ilyet is. Szeretnél a helyükben lenni? Akkor nagy hülye vagy. Szedd össze magad következő évre, gyűjts rendes alaptudást, és akkor bekerülsz. Persze megpróbálhatod az átsorolás költségestől támogatottra, csak nincs rá garancia, hogy sikerülni fog. Üdv! #6 voltam

2013. júl. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
49%
Így is elég alacsony a ponthatár... Na mindegy, próbáld meg jövőre! De szerintem itt valamit csinálni fognak, mert nem fogják eltűrni, hogy orvosira 400 pont alatt is be lehet kerülni.
2013. júl. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:

Üdv! #6os válaszoló!

Szerintem ez nem rinyálás.Kiírtam a kérdést,hogy megtudjam milyen lehetőségeim vannak,és esetleg találok olyan valakit,aki kicsit tud segíteni,hogy előrébb tudjak lépni.


Azzal én is tisztában vagyok,hogy mi megy egyetemen. Két egyetemista is van a családban.Az pedig,hogy épp a te arcod nem tetszett arról nem én tehetek,de igazából, hogy így jártál nem is csodálkozom...


Nem kívánnék hosszú választ adni,de vannak dolgok,amiket úgy érzem sikerült félreértened.Ezt írtam: "és emiatt nézem le azokat akiknek éppen csak a ponthatárt érték el? aha, értem, köszönöm" Az előbbi mondatot azért írtam,mert gyógyszerészetre sokkal(!)több pontom van,mint a ponthatár. Most nézem le azokat a gyógyszerészeket,akik csak éppen,hogy elérték a ponthatárt?! Ezt nem fogom.Valóban mond valamit,hogy ha így tudod teljesíteni,akkor megfog szendvedni,ha benn szeretne maradni. és a félreértett mondatból az "aha,értem,köszönöm" már nem a lenézéssel kapcsolatos,hanem az egyik válaszadó hasznos válaszát köszöntem meg.

ja, és sajnálom,hogy rosszul esik,hogy ennyi ponttal is be lehetett kerülni orvosira, de ne feledd,hogy Szegedre nálam 10 ponttal kevesebbel rendelkezők is bekerültek.Arról,hogy az ottani követelményeket hogy teljesítik majd nem tudok nyilatkozni.


Sajnos még nem találtam semmit a az idei pótfelvételi szabályairól,de úgy tudom,hogy mivel azért valamilyen szakra sikerült bekerülnöm.. nem is tudok jelentkezni,mert feltétel,hogy ne vegyenek fel sehova,de ha nem íratkozik be valaki,akkor az miért nem számít annak,hogy "nem nyer felvételt sehova".


Ezek alapján még önköltségesen sem tudom elkezdeni az orvosit,így maradt a gyógyszerész?!Az igaz,hogy vannak közös tárgyai az orvosinak meg a gyógyszerésznek,és ha mégis orvosi mellett döntök,mert nem tetszik a gyógyszerész,akkor újból kellene felvételiznem,nemde?!

2013. júl. 25. 09:10
 29/50 anonim ***** válasza:
80%
Aki tavaly került az orvosira az még nem tett le két emeltet. Azért ezt marhára ne felejtsük már el!? És már bocsánat de ne hasonlítsunk össze egy emelt biológia-kémiát egy emelt magyarral vagy angollal!
2013. júl. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
64%
Én például letettem a két emeltet, azért is bátorkodtam hozzászolni. #6os.
2013. júl. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!