Egy ponttal maradtam LE orvosiról, fellebbezhetek?

Figyelt kérdés

szerintetek van esélyem?

hol lehet ezt megtenni?


2013. júl. 24. 20:20
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%

Ha felvettek gyógyszerészetire, nem kjelentkezhetsz pótfelvételin.

Az orvosisoknak és a gytk-soknak pedig nincsenek közös tárgyaik, csak a fokosoknak és az orvosisoknak. Így gytk-ról nem tudsz átjelentkezni, vagy ha át is vesznek (de tudtommal nem), akkor sem fogadnak el semmit).


Vagy elkezded a gyógyszerészetet és újrafelvételizel, vagy nem mész sheová és jövőre megpróbálod újra.


Egyébként miért nem jelentkeztél a többi orvosira is? Az tényleg szívás, hogy más kevsebb ponttal bekerült máshová.

2013. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:

Igen, felvettek oda.Már tudom,hogy nem tudok pótfelvételizni,de köszönöm. :)


Még nem néztem utána a tárgyaknak,de én úgy hallottam több mindenkitől,hogy van közös.


Ahhoz hogy átjelentkezzek újból kellene érettségiznem,nem?

mert ha csak át lehetne,akkor mindenki megcsinálhatná így.. :D sajnos nem tudom,hogy mennek ilyenkor a dolgok..



mert egy rakás Szerencsétlenség vagyok!


igen, legalább azért valaki megértett,hogy tudom,hogy kevés a pontom,de van aki tőlem 11 ponttal kevesebbel is bekerült, értem én,hogy nehéz lesz neki,de akkor is megkapta az esélyt

2013. júl. 25. 13:28
 33/50 anonim ***** válasza:
100%

Be kellett volna írnod az összes orvosit ha annyira azt szeretnéd, ebben hibáztál, akkor SZTE-re vagy hova elég lett volna a pontod. De ne aggódj lehet hogy ezt akarta a soros, és van oka pl. jobban jársz a gyógyszerészetivel.

Egyébként csak azonos szakról azonosra másik intézménybe tudsz átjelentkezni, vagy alacsonyabb szintű szakra..pl. eü szakokra vennének át. Orvosira biztosan nem tudsz átjelentkezni menetközben. Szerintem örülj a GYTK-nak, rövidebb 1 évvel, jár a dr. és sokkal jobban keresnek. Itthon is van lehetőség jól keresni nem csak külföldön, mint az orvosoknak. Szóval nézd az előnyét!

2013. júl. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%

Hát én Szegedre járok, itt egészen biztos, hogy egyetlen egy közös óránk sincs a gytk-sokkal.

Ez tuti. Hogy máshol hogy van, azt nem tudom. De gyanítom hasonlóan...


Én sem értem, miért nem írtad be a többi orvosit. Először azt hittem, hogy biztos nem volt rá lehetőséged. Mert mondjuk Debreceni vagy, és nincs pénzed máshová menni.

De ha csak úgy nem jelölted meg, az elég nagy butaság volt.

2013. júl. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező! Ne foglalkozz azokkal, akik megpróbálnak nem odavalónak beállítani. Nyilván ők már bekerültek régebben, mikor magasabb volt a pont, és most irigyelik, hogy idén alacsonyabb lett.

Sajnos idén szeriontem sem fog már menni a dolog, de ha tényleg ezt szeretnéd, érdemes rászánni még 1 évet. Ami tény: a felvételinél nagyon sok múlik a pillanatnyi formán, felkészítő tanáron, szerencsén. Ez az egyetemen sincs másképp, de ha ott megbuksz egy vizsgán, előfordulhat, hogy visszamész pár nap múlva és 5-öst kapsz. Lényeg az ott is, hogy értsd a dolgokat, meg lássák, hogy tudsz gondolkodni (meg kell hozzá némi tárgyi tudás). Az emelt érettségi sajnos szintén nagy %-ban a tárgyi tudást méri (és attól, hogy ezt alkalmazni kell, ha nem tanították meg neked, hiába érted, nem lesz egyszerű alkalmazni).

Ha úgy döntesz, hogy még 1x nekirugaszkodsz, nagyon figyelj oda az apró részletekre a felkészülés során, mert azokon fognak lovagolni. Aztán ha már felkészültél, csináld végig a korábbi évek feladatsorait visszamenőleg, akkor már látni fogod, hogy hogy megy.

De az idei eredményből ne vonj le messzemenő következtetéseket, nem ezen múlik, hogy mennyire lennél jó orvos. Sose hagyd, hogy elvegyék a kedved, ha tényleg ezt szeretnéd csinálni. Bár az ilyen dolgok, mikor mindenki elvitatja, segítenek abban, hogy a kitartásod fejlődjön, tapasztalat. :)

2013. júl. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
54%

"Nyilván ők már bekerültek régebben, mikor magasabb volt a pont, és most irigyelik, hogy idén alacsonyabb lett. "

Ha bekerültek, miért irigyelnék?:D Most komolyan..?:D

2013. júl. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
59%
Ezt én sem értem, de amilyen fröcsögés meg észosztás megy itt, nem tudtam másra következtetni :P
2013. júl. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
82%
Sokan hangoztatják itt, hogy idén milyen alacsony volt a ponthatár az elmúlt évekhez képest, miközben teljesen ignorálják azt az icipici kis különbséget, hogy idén már két emelt volt kötelező. Persze, hogy a korábbi években is volt aki két emeltet tett, de valószínűleg elég kevesen. Amíg nem volt kötelező a két emelt, a jeletkezők túlnyomó többsége csak 1 emeltet tett, a maradék többletpontot pedig ki tudta pótolni pl. nyelvvizsgával. Sokkal inkább ez volt a jellemző, minthogy valaki mindkét felvételi tárgyát emelt szinten csinálta. Kémia emelt szinten sokkal több és durvább a számítási feladat mint középszinten, a biológia közép és emelt között pedig ég és föld a különbség. Tehát az idei felvételizőknek jóval nehezebb volt a dolguk, keményebb követelményeknek kellett megfelelniük, mint az elmúlt években vizsgázóknak. Két emelt szint -biológiából és kémiából- azért jelentősen nehezebb, mint 1 emelt-1 közép. Ha a korábbi években is két emelt lett volna kötelező, kb. nagyon hasonló ponthatárok születtek volna, mint most. És ezt meg is fordíthatjuk: Ha nem tették volna kötelezővé a két emelt szintű vizsgát, idén is kb. olyan ponthatárok alakultak volna, mint pl. tavaly vagy tavalyelőtt. Ezekről a tényekről szerintem azért ne feledkezzünk már ennyire meg.
2013. júl. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó:

Nekünk a plusz emelt helyett kellett 2 középfokú nyelvvizsga vagy egy felsőfokú ahhpz, hogy megkapjuk a max pluszpontot. Az mennyivel is egyszerűbb, mint felkészülni még egy emeltre?

2013. júl. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:

# 37/41 válaszoló!

Köszönöm a választ.

Valaki aki átérezte a helyzetem. Nem mondok azzal ellent,hogy nem volt alacsony a ponthatár,és ennyivel igazán bekerülhettem volna,de én is mondanhatnám,hogy "tedd a szívedre a kezed,és mond el őszintén!ha a te felvételid is egy ponton múlna,akkor mégis mit éreznél?"

és akkor várom az olyan válaszokat,hogy "igen, képzeld nem itt sírtam volna",egyrészt nem rinyálok,hanem csak a lehetőségeimre voltam kíváncsi, de volt aki kapott az alkalmon,és itt mondta el,hogy neki mennyi kellett kínlódni ahhoz,hogy bekerüljön orvosira, meg,hogy most milyen alacsonyak voltak a ponthatárok.


és ne mond # 38/41as válaszoló,hogy nem fáj,hogy most ennyivel is bekerülhettél volna:D


Mellesleg 168 többletpontom lett volna, vagyis 68 többletem csak úgy elszállt,és láss csodát, még ha egy pont is milyen jó lett volna.


# 41/41 már elegem van ebből a 83 %os hasznos választ adó személyből, olyannyira hogy még végén megpróbálna legyőzni a rutinjával,ezért le sem süllyedek inkább a te szintedre függetlenül attól,hogy hol tartasz és mit értél el eddig az életben,tudod nem sikeres embernek kellene lenni,hanem értékesnek


utóirat: vagy 3 embernek nyomtam zöld kezet,szóval ezek szerint ennél a kérdésnél más is pontoz rajtam kívül!de akkor csak nézz szét hány százalékban hasznos válaszok vannak?( magam 17%ban hasznos választ nem tudok elérni, mielőtt kételkedni még a végén ebben is ;) )

remélem elgondolkodtató és akinek további kérdése van, privátban!

remélem mindenre reagáltam,amire kellett

2013. júl. 25. 17:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!