Egy ponttal maradtam LE orvosiról, fellebbezhetek?

Figyelt kérdés

szerintetek van esélyem?

hol lehet ezt megtenni?


2013. júl. 24. 20:20
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
26%

Talán azt is figyelmbe vehetnéd, hogy a feltett kérdéseidre csak án válaszoltam érdemben. Nagyon szívesen máskor is.

Viszlát!

2013. júl. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
72%

40-es válaszoló tökéletesen leírta a helyzetet. Mintha itt egyesek megfeledkeznének arról, hogy másabb volt a követelmény idén, mint tavaly. Ja hogy nektek még nyelvvizsgátok volt? Akkor hadd áruljak el egy aprócska műhely titkot: 3 azaz három nyelvvizsgával kezdem ősztől a fogorvosit, ebből 2 felsőfok és persze 3 különböző nyelvről beszélünk. A jelentkezők nagy részének van továbbá még ilyen vagy olyan nyelvvizsgája, ugyanúgy ahogy nektek is volt anno. Arról nem is beszélve, hogy az, aki anno bekerült orvosira középszintű kémiával, az egyáltalán nem biztos, hogy akkor meg tudott volna írni egy emeltet 50-60 %-ra, már pedig annyira minimum kellett teljesíteni, hogy bekerüljünk (olvastam ilyen 30 %-okat, hülyeség a köbön, általános iskolai matematika tudás kell ahhoz, hogy rájöjjünk, nem, 30 % nem lett elég idén sem). Ergo semmivel sem vagyunk butábbak, semmivel sem indulunk hátránnyal. Ezt el kell fogadnotok. Az, hogy tájékozatlanok vagytok, meg képtelenek vagytok tényeket tényként kezelni, az maradjon a ti problémátok és ne hordjatok le számotokra vad idegen embereket!


Kérdező: nem, sajnos értelme a fellebbezésnek nincsen, a határ az határ, valahol meg kell húzni. Azonban én biztatlak téged arra, hogy ha tényleg az orvosi az álmod, akkor ne add fel, próbálkozz jövőre, viszont a gyógyszerészet sem egy rossz szakma, sőt...

2013. júl. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem hiába is beszélünk ennyit erről, idén egyértelműen nehezebb volt a felvételi. Mert korábban volt választási lehetőség. Lehetett mérlegelni: arra van inkább esélyem, hogy két emeltet lerakok jól, vagy inkább arra, hogy megcsinálok egy felsőfokút. Lehet, hogy én például inkább a nyelvvizsgát választottam volna, mivel olyan suliba jártam... (és van is felsőfokúm) Akkor pedig a többi érettségire is több időm jutott volna, meg lett volna egy 90+-os közép kémiám, talán a biosz is jobban sikerült volna... Persze számomra nagy különbséget nem jelentett volna, de a többségnek igen.

Éppen elég egy emeltre is felkészülni, főleg, ha nem is számítottál rá, hiszen ebben az esetben csak egy éved volt rá.


Mindenesetre, ha felvételi szempontjából ez nagy érvágást is jelentett, az is lehet, hogy egyetemen már előny származik belőle. :) És nem lesz akkora nagy szórás, mint egyesek gondolják.:)

2013. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
Hát anyukaként mondhatom nem irigyellek titeket mostani fiatalok! Az én lányom is az orvosira készül igaz még csak most volt 10.osztályos. Vért fog izzadni a két emelttel szerintem. Ő már 15 évesen letette a középfokú és 1 évre rá a felsőfokú angolját elég magas %-ot elérve. De azért egy emelt kémia ég és föld!? Nyilván ez lesz a nehezebb. A kémiatanárnőjük mondjuk testvérek között is horror volt. Dolgozatra 1 hiba 1-es!! Mit mondjak már tavaly is hullottak az elvileg kitűnő tanulók. Az első félév alatt potom 5 tanuló váltott iskolát. Talán ez edzésnek jó volt a gyerkőcöknek..hogy szokják a "rendszert"!
2013. júl. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
20-as én nem tudom te mire jársz, de biztos nem orvosira
2013. júl. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

Na ja:D

"Most évfolyam első vagyok..és az leső 10-ben egy állami támogatott sincs. Szóval nem minden a felvételi pontszám."

két csoporttársamnak lett 5,00 a súlyozott átlaga, az enyém 4,88 és még sokat ismerek hasonló eredménnyel. Mind állami támogatottak vagyunk :D

2013. júl. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

#20-as vagyok..egy szóval sem mondtam hogy orvosira járok!

Nyilván orvosin egy évfolyamon alig-alig van fizetős, az állam támogatottakhoz képest. (kevés ember tuja azt a millió feletti összeget félévente kifizetni)

Az én szakomon pont fordítva van az arány. A sztorim meg igaz. Nekem "csak" 4,93 átlagom lett.:))

2013. júl. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 csakegypali ***** válasza:
Na kedves kérdező, hol tartassz most?:) Megszeretted a gyógyszerészetit?:) Én idén érettségiztem és énis orvosira megyek ha felvesznek:) Amugy szerintem ez a szórás egy kicsit tényleg elvan túlozva.Mármint ha én megcsináltam egy kb 55% os emelt kémiát az szerintem felérhet egy 75-80% os közép kémiának:)
2014. máj. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:
maradtam és tetszik:)
2014. máj. 29. 18:22
 50/50 anonim ***** válasza:
0%

Melyik orvosira mentél?

Pécs?

2015. jún. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!