Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem furcsa, hogy ha egy diák...

Nem furcsa, hogy ha egy diák hozzátartozója támad a tanárra, akkor felfüggesztett börtönbüntetést kaphat, ellenben, ha a tanár veri meg a gyereket, akkor csak szóbeli figyelmeztetésben részesül a munkahelyén?

Figyelt kérdés
Engem borzasztóan felbosszantott annak a tanárnőnek az esete, aki ágyékon rúgta a 9 éves kisfiút. Hát, milyen ember az ilyen? Elhiszem, hogy vannak kezelhetetlen gyerekek, de, ha valaki ezt csak erőszakkal tudja megoldani, akkor nem a tanári pályára való. Milyen jogon emel kezet (lábat) egy gyerekre? Még kezdő anyuka vagyok, de azt megfogadtam, hogy mindent megteszek azért, hogy soha, de soha ne üssem meg a gyermekem. Ha én ezen az elven szeretném felnevelni, akkor elvárom, hogy mikor elengedem az iskolába biztos lehessek abban, hogy ott sem fogja ilyen hatás érni. Szigorúan büntetném a tanárverő szülőket, de ugyanilyen szigorúan a diákot verő tanárt is. Hisz így olybá tűnik, hogy a gyerek nem egyenrangú ember, őt lehet büntetlenül verni.
2010. szept. 29. 13:01
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
55%
Meg lehet nézni a liberális neveltetésről híres Amerikát. Kicsiny fiúnak mindent szabad, senki soha nem szólhat rá, még a szülei sem. Aztán egy fránya tanár rászól, vagy valami hasonló feldolgozhatatlan dolog történik, erre másnap revolverrel jelenik meg, leírtja a fél osztályt.
2010. szept. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a gyereked iskolába kerül, majd te is szembesülsz némelyik gyerek pofátlanságával. Az egy dolog lesz, hogy a tanárt kiröhögi, leköpi némelyik, de amikor ez a gyerek a te gyerekedet is rendszeresen megveri, fenyegeti, tönkreteszi a dolgait, lehet, te is odakívánsz egy anyai pofont. S ha az anyának szólsz és semmi nem történik, esetleg többszöri felszólításra sem, akkor kérném a véleményedet újra. Az ágyékon rúgást én is soknak tartom, de az azért feltűnt, hogy a szülők nem kívánják feljelenteni a tanárt. Tudod, ha az én gyerekemet jogtalanul hasonló bántalmazás érné, bizony nem maradna el a feljelentés. Vannak 7-8-9 éves fiúk, akik annyira el vannak szállva, hogy képesek akár a tanár alá is benyúlni, hogy megmutassák milyen nagyfiúk. Ezt a viselkedést is hozzák valahonnan. A tanár meg nem tehet semmit. Nem küldheti ki az óráról, nem küldheti szülői beleegyezés nélkül pszichológushoz, nevelési tanácsadóba, mert kérem a gyereknek jogai vannak. Na és nálam itt kimegy a biztosíték.

Amikor gyerek voltam a fiúknak néha meghúzták a pajeszát, vagy kaptak egy tartóst. Bizony egy szülő sem reklamált miatta. Ha jogosan kapta, otthon bizony kapta a következőt.

Persze ma más a világ, de a gyerekeim nem hagyják tthon a jó nevelést.Égne is pofám, ha megtennék.

2010. szept. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
69%

Egyetértek az első és az utolsó válaszolóval, én is anyuka vagyok. De ami itt folyik, az már túlzás. A fent említett (megrúgott) gyerek bántotta a tanárnő fiát, és amikor a tanárnő "megrúgta", ez a gyerek sem merte elmondani otthon. NA vajon miért nem? Mert nyilván ő volt a kezdeményező (a hibás). A tanárnő rúgásával nem értek egyet, de ez milyen világ már? A gyereknek egy barackot nyomnak a fejére, és a szülő bemegy, és szétveri a tanárit, meg megveri a tanárt?


Annak idején én körmöst kaptam vonalzóval, a tanár meghúzta a hajamat a fülem fölött felfelé, és a tollával nemegyszer a fejem búbjára koppintott... Megérdemelten kaptam? Megérdemelten. Nem is dicsekedtem el vele otthon.

2010. szept. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
43%

"erre másnap revolverrel jelenik meg, leírtja a fél osztályt."


A te általad dicsőített erőszakos múltban pedig egy-két őrült milliókat irtott ki. Úgyhogy ezzel a pár extrém esettel ne példálózz, kattantak mindig mindenhol vannak.

2010. szept. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
72%
Még azt is hozzáteszem, hogy a problémás gyerekek a következetes tanárt is kiröhögik, mert ma már tisztában vannak a jogaikkal. Tudják, hogy a tanár nem ütheti meg őket. Maximum felviszik az igazgatóhoz, de ezeket a gyerekeket ez is hidegen hagyja. Elintézik egy vállrándítással és folytatja ahol abbahagyta.
2010. szept. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
24%

Drága 13:59!

Persze, Amerika a példa... a maga 75-ös átlag IQjával... gratulálok :) az államok lakosságának 87%-a szellemileg KÉPTELEN LENNE letenni egy itthoni érettségit... nem ötösre teljesíteni... ÁTMENNI nem lennének képesek... ha neked olyan gyerek kell, akinek agyilag megerőltető bekötni a cipőjét, akkor hajrá...

...én azért örülök, hogy az átlag itt MÉG eléri a 100-at... éppen-éppen, de eléri... viszont az amcsik 60-65%-a egy pontra van attól, hogy képtelen legyen az emberi beszédre, ráadásul a legkomolyabb hitellel rendelkező ország az egész világon... De persze ez követendő... Szerintem költözz ki, az ottani átlagnak nem ártasz, az ittenit meg javítanád vele ;) HAJRÁ!!!

2010. szept. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
14:09 vagyok, az ELSŐ 13:59-nek szólt!
2010. szept. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Elmondanám neked, hogy az USA-ban és Magyarországon ugyanannyi az átlag IQ ;)

[link]

Más az oktatásuk, specializáltabbak, ezért lehet h néhány dologban butának tűnnek, de sztem az sokkal hülyébb, mint aki sztereotípiákból ítélkezik.


Am bírom ezt, hogy mindenki sír, jajj miért nem élünk olyan jól, mint az amerikaiak, miért nem annyi a fizetésünk, miért nem megy olyan jól a gazdaságunk... de ha tenni kellene érte valamit, mondjuk átvenni egy másfajta gondolkodásmódot, akkor az már nem megy, akkor már az USA rossz meg sz@r meg hasonlók. Pedig csak úgy, ha nem teszünk érte, akkor nem fog javulni a helyzetünk. És mi mást tehetnék, hogy a perpill egyik legsikeresebb országtól tanulunk? Tanulni nem szégyen, büszkeségből hülyének maradni az :P

2010. szept. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

"de sztem az sokkal hülyébb, mint aki sztereotípiákból ítélkezik."


hopp, ide nem kell az a mint :)

2010. szept. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Első!

Azért mondasz ilyet, mert még kezdő vagy! Pár év múlva újra beszélünk erről...


Én pedagógus vagyok, nagyon szeretem a gyerekeket. És Hála Istennek, jó velük a kapcsolatom. De tudod, mikor azt nyilatkozta a kedves anyuka, hogy igen, a gyerek néha csintalankodik, akkor egyértelmű lett nekem: az a kisfiút, akit ágyékon rúgtak, egy szörnyen rossz magatartású gyerek lehet. Miért? Mert a szülők elfogultak, szeretik szépíteni a dolgokat, és ha már egy szülő azt mondja, hogy kicsit eleven, néha rosszalkodik, akkor a pedagógus felkötheti a gatyáját. Tapasztalat.

Nekem a szüleim mesélték, hogy igen, kaptak olykor-olykor egy-két fülest, de semmi bajuk nem lett tőle, persze nem lettek h*lyére verve, de tudták, hogy hol a határ és mi az, ami több, a soknál. Persze nem ütni-verni kell a gyereket, de régen sem rohantak pszichológushoz a szülők, ha azért, mert Pistike verekedést kezdeményezett, kapott egy pofont a tanárától. A mai idősebbek (lásd szüleink, nagyszüleink) teljesen ép lelkű emberek (kivéve, aki nem, de az sem egy-két pofon miatt zuhant meg). Én liberális vagyok ilyen tekintetben, partnerként kezelem a gyerekeket, ezt érzik is. De azt is, hogy a partnerségnek vége, hogyha átlépik a határokat. Ők gyerekek, mi felnőttek vagyunk, élettapasztalatunknak és tanulmányainknak, tudásunknak hála, mi többet tudunk, ebből adódóan a mi szavunk a döntő, ezt pedig el KELL fogadni. Ergo: a felnőtt a "főnök". A gyereknek kijár a tisztelet, szeretet és megbecsülés, de tudnia kell, hogy a felnőtt szava számít és örüljön, hogyha egyenrangú félként kezeli a felnőtt, de tudja, hogy van más mód is. Én ezt a saját tanulóimnak elmondtam és maximálisan elfogadták, tiszteletben tartják a szabályokat. Egyébként úgy gondolom, fontos, hogy mindig le legyenek tisztázva a játékszabályok a felnőttek és gyerekek között.

2010. szept. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!