Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem furcsa, hogy ha egy diák...

Nem furcsa, hogy ha egy diák hozzátartozója támad a tanárra, akkor felfüggesztett börtönbüntetést kaphat, ellenben, ha a tanár veri meg a gyereket, akkor csak szóbeli figyelmeztetésben részesül a munkahelyén?

Figyelt kérdés
Engem borzasztóan felbosszantott annak a tanárnőnek az esete, aki ágyékon rúgta a 9 éves kisfiút. Hát, milyen ember az ilyen? Elhiszem, hogy vannak kezelhetetlen gyerekek, de, ha valaki ezt csak erőszakkal tudja megoldani, akkor nem a tanári pályára való. Milyen jogon emel kezet (lábat) egy gyerekre? Még kezdő anyuka vagyok, de azt megfogadtam, hogy mindent megteszek azért, hogy soha, de soha ne üssem meg a gyermekem. Ha én ezen az elven szeretném felnevelni, akkor elvárom, hogy mikor elengedem az iskolába biztos lehessek abban, hogy ott sem fogja ilyen hatás érni. Szigorúan büntetném a tanárverő szülőket, de ugyanilyen szigorúan a diákot verő tanárt is. Hisz így olybá tűnik, hogy a gyerek nem egyenrangú ember, őt lehet büntetlenül verni.
2010. szept. 29. 13:01
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
62%
Csak gyanítom, hogy akik itt lehurrogtak azért, mert támogatom az esetleg egy-egy pofont is alkalmazó szigort, azok mind a tizen-huszonegynéhány éves korosztályból valók. Lassan 40 éves leszek, és ha hiszitek, ha nem, két ált.iskolai tanárra gondolok vissza a mai napig a legnagyobb tisztelettel. A napközis tanáromra és a magyar tanáromra. Mindkettő iszonyatosan szigorú volt, a magyar tanártól egyszer kaptam egy pofont is. DE! A szüleimen kívül ők adták a legtöbb útravalót az élethez! A tiszteletet, illemet. Ma már az ilyen tanárok nem állnák meg a helyüket, a szülők úgy kirugatnák a szigorúságuk miatt, mint a sicc. És félreértés ne essen! Nem azért tiszteltem, tisztelem őket a mai napig, mert féltem a fenyítéstől!
2010. szept. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%
Igen, tizenéves vagyok, fiatal és biztos neked több tapasztalod van de én akkor sem hiszek az erőszakban meg az agresszióban :P Semmikor, sehol, semmilyen indokkal nem megbocsátható.
2010. szept. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

"Majd te is meg fogod verni a gyerekedet, ez biztos... vagy egy neveletlen, léhűtő, ne-adj-isten bűnöző gyereked lesz."


Ez a mondat, úgy ahogy van egy bődületes ostobaság! Veheted sértésnek, annak szántam!

Én felnőttem úgy, hogy soha még csak a kezemre sem csaptak, és egészséges lelkületű, normális felnőtt lett belőlem.

Nem erőszakkal kell gyereket nevelni!

2010. szept. 29. 15:40
 24/34 A kérdező kommentje:

"Mikor gimnáziumba jártam, volt olyan tanár, aki képes volt pusztán fellépésével fegyelmet tartani. Ha a tanárnak ütnie kell a gyereket, az a tanár hibája, nem pedig a gyereké. A tanároknak tudniuk kell erőszak nélkül kezelniük a helyzetet. Ha erre nem képes, akkor ne menjen tanárnak. Nem a gyerek kezelhetetlen, hanem csak a tanár nem ért hozzá."


Minden szavaddal egyetértek! Nálunk is volt olyan tanár, akit gyakorlatilag kicsinált az osztály, mert képtelen volt fegyelmet tartani. Viszont, ha megjelent a matematika tanárnő, aki egy csöpp kis öregasszony volt, olyan rend volt, hogy bámult mindenki. És nem emelte fel még a hangját sem! Na, ő pedagógus volt!

2010. szept. 29. 15:43
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
"nem hiszek az erőszakban meg az agresszióban" jellegű hozzászólásokkal kapcsolatban: Az, hogy a gyerek életében néhányszor elcsattan egy-egy nevelő jellegű pofon, nem kell azonnal agresszióval, erőszakkal azonosítani! Szerintem azok a hozzászólók, akik támogatják a nevelő jellegű fenyítést, egyikük sem arra gondolt, hogy minden nap cipóra kell verni a gyerek fejét, mert csak úgy lehet belőle embert faragni...
2010. szept. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
57%

"Az, hogy a gyerek életében néhányszor elcsattan egy-egy nevelő jellegű pofon, nem kell azonnal agresszióval, erőszakkal azonosítani!"


De igen, mert a gyerek ebből azt tanulja meg, hogy ha az életben van valami problémája, akkor azt erőszakkal is megoldhatja. Márpedig nem erre kéne törekedni.

2010. szept. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Amikor általános iskolás voltam (80-as évek), még simán voltak pofozkodó, kokszit osztogató, kulcscsomóval vagdalkozó tanárok. Nem gondolom, hogy ezek a módszerek bármit hozzátettek volna a személyiségfejlődésemhez. Nem lettem egy elkallódott ember, de nem rájuk gondolok hálával, hanem az EMBERSÉGES tanárokra, akiket annyira szerettünk, hogy ezért jól viselkedtünk az óráikon.

Jó tanuló,jó magaviseletű kislány voltam, de látva, ahogy másokat testi fenyítésben részesítenek, féltem, rossz érzés volt. Ráadásul amikor egy nagy,kövér fiú arcul ütött, az egyébként verekedős tanár látta, de csak csak rászólt - amikor meg az osztálytársaim beszéltek az órán, és a tanár feldühödött, kifelé menet mindenki kapott "kokszit" a köves gyűrűvel, én is kaptam, pedig én nem követtem el fegyelmi vétséget.Oké, nem traumatizált le, de "emberré" se ez tett,mit ne mondjak, kihagytam volna az ilyeneket a gyermekkoromból.


VISZONT: középiskolai tanár lettem, mára elhagytam a pályát. A mai tanárnak semmi fegyelmezési lehetősége nincsen. Az igazgató lesz.arja, azt az állandóan ismételgetett mantra, hogy a tanár "oldja meg" az órát zavaró, szemtelen,az ALAPVETŐ udvariasságot be nem tartó gyerek problémáját. A gyerek jól tudja,hogy az igazgató lesz.rja,már nincs az, hogy fél tőle.

A szülő? Csak adja a gyerek alá a lovat, ha a tanárt kell szidni. Semmire nem lehet menni a szülővel, az is úgy van, hogy "oldja meg" a tanár.

Persze,egyedük mi a tanár? Varázsló?

Próbáltam a Gordon-módszert, felnőttnek tekinteni, elbeszélgetni a gyerekkel - ideig-óráig működött csak.

Ha egyest írsz be, az sem érdekli, szaktanárin röhög,ha kiabálsz, te vagy a hülye p.csa, ha higgadt maradsz, akkro tovább próbálgatják,hol a határ. SEMMIT nem lehet csinálni, a gyerek kénye.kedvén múlik, hogy tanul-e az órán, vagy legalább csöndben nem figyel, vagy hangosan zavarja azt.

Gyerekkori élményeimmel ellentétben tanári éveim traumatikusak. pedig én nem csesztettem a gyereket olyanért, maiért minket, külsejéért, milyen a füzete, mivel ír, hogy ül, stb. stb. én csak az órákat akartam megtartani, az anyagot megtanítani.

2010. szept. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Itt nincs szó arról, hogy az erőszakmentesen, mégis jól nevelt gyerekeket kellene egy atyai pofonnal helyre tenni. Azok a gyerekek akik az iskolában kitűnnek a rossz magaviseletük miatt, nem kapnak otthon semmilyen nevelést sem. Na és ezekkel a gyerekekkel szemben nincs a tanárnak semmilyen nevelési eszköz a kezében. Ez a baj! Mint írtam, még az óráról sem küldheti ki, ha az magaviseletével zavarja a tanítást. Fölviheti az igazgatóhoz ugyan, de nem ér el vele semmit, minthogy azzal sem ha a szülőt behívatja. Tegye össze a két kezét, ha az osztályfőnöki intőért nem veri meg őt a szülő. Mert ma ez van. Nincs eszköz a pedagógusok kezében. Erőszakmentes eszköz sem. Amikor én gyerek voltam, a legszemtelenebb, legpofátlanabb kölyök sem mert kezet emelni a tanárra. A "gyenge kezű" tanárra sem. Na ez az ami megváltozott. S ez nem biztos, hogy jó így.
2010. szept. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Igen, ugyanakkor én hosszúra sikeredett írásommal azt szerettem volna mondani, hogy a probléma fennáll,mégsem azt az időt sírnám vissza, amikor a tanár még verhette a gyereket.

De miért ne lehetne visszaállítani az igazgató tekintélyét?

Az óráról kiküldést? (én volt, hogy kiküldtem gyereket,mert nem bírt magával - ENGEM szidtak le,azt meg se kérdezték, hogy miért történt - faxa, mi?)

A bukás, kirúgás komoly veszélyét?

MIért ne lehetne a szülőket nagyobb együttműködésre biztatni?

A tanárok presztízsét emelni?

Ez régen sem a pofozkodáson múlt.

2010. szept. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
ma 16:52! Igen, egyetértek. Én sem kifejezetten a pofozós, kokizós, pajeszhúzós nevelés híve vagyok.
2010. szept. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!