Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem furcsa, hogy ha egy diák...

Nem furcsa, hogy ha egy diák hozzátartozója támad a tanárra, akkor felfüggesztett börtönbüntetést kaphat, ellenben, ha a tanár veri meg a gyereket, akkor csak szóbeli figyelmeztetésben részesül a munkahelyén?

Figyelt kérdés
Engem borzasztóan felbosszantott annak a tanárnőnek az esete, aki ágyékon rúgta a 9 éves kisfiút. Hát, milyen ember az ilyen? Elhiszem, hogy vannak kezelhetetlen gyerekek, de, ha valaki ezt csak erőszakkal tudja megoldani, akkor nem a tanári pályára való. Milyen jogon emel kezet (lábat) egy gyerekre? Még kezdő anyuka vagyok, de azt megfogadtam, hogy mindent megteszek azért, hogy soha, de soha ne üssem meg a gyermekem. Ha én ezen az elven szeretném felnevelni, akkor elvárom, hogy mikor elengedem az iskolába biztos lehessek abban, hogy ott sem fogja ilyen hatás érni. Szigorúan büntetném a tanárverő szülőket, de ugyanilyen szigorúan a diákot verő tanárt is. Hisz így olybá tűnik, hogy a gyerek nem egyenrangú ember, őt lehet büntetlenül verni.
2010. szept. 29. 13:01
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy egyszerű 21 éves diák lány vagyok, de az biztos, hogy a LEGTÖBB mai diáknak (7-21-ig!) nem ártana egy óriási fenyítés, mert baromira nem tudják, hogy hol a helyük!

Amikor nyolcadikos voltam, köpni-nyelni nem tudtam, hogy szinte kivétel nélkül, az összes alsós milyen szörnyeteg volt! Nem hiszem el, hogy ennyi rossz szülő van a világon!

A tinik meg meg... Tisztelet a kivételnek, de undorítóak.

Lehet lepontozni, de én hallgatom mindennap a különféle szexuális zaklatásnak minősülő, trágár szövegeket, ÓRÁN...

Aki ebben benne van az tudja, ezt leírni nem lehet, borzalmas az egész úgy ahogy van!

Nálunk is volt, hogy egy normális tanár megütött egy diákot, mert a kis senkiházi addig piszkálta! Talán, ha 10 éves volt a gyerek!

Utálok pesszimista lenni, de ez már lassan a vég...

2010. szept. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha fenyíti a tanár a gyereket... "a gyerek ebből azt tanulja meg, hogy ha az életben van valami problémája, akkor azt erőszakkal is megoldhatja. Márpedig nem erre kéne törekedni". Nem tudom, ez milyen pszichológiai alapokon nyugvó megállapítás volt. Én is, a legtöbb osztálytársam is kaptunk néha egy-egy maflást általánosban. És hidd el, ha problémám adódik az életben, eszembe sem jut, hogy erőszakkal kellene megoldani a konfliktusokat. Sokat ismerek a mai napig az akkori társaim közül. Hát, mind normális felnőtt lett, egyik sem lett a neveléstől lelki sérült, vagy agresszív. És mind tisztelettel gondolunk vissza a legszigorúbb tanárokra is.

35 / F

2010. szept. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
Érdekesek a válaszok! Számomra furcsa, hogy ennyire elfogadóak az emberek a testi fenyítéssel kapcsolatban. Nálam ez megengedhetetlen, de mint írtam én úgy nőttem fel, hogy soha nem ért ilyen hatás. És ezt szeretném a gyermekeimnek is biztosítani. Szerencsére párommal ezzel teljes mértékben egyetértünk. Ami furcsa még, hogy ha ez a téma bárhol szóba kerül, szinte mindenki felháborodik, és elutasítja ezt a megoldást. Kíváncsi lennék, hogy az arányok ezen az oldalon azért másak, mert nem kell vállalni az arcot hozzá?
2010. szept. 30. 11:07
 34/34 anonim válasza:
60%

Kedves Kérdező!


Én maximálisan egyetértek Veled!!! Engem is felháborít, hogy egy tanár ilyet meg mer tenni!!! Hallottam, hogy a tanárnő fegyelmit kapott az igazgatótól, de én azt furcsállom, hogy egy ilyen tanárnő még taníthat?? Felháborító!!!


Természetesen amikor a "tanárverő" diákok eseteiről hallok, őket ugyanúgy elítélem és az ilyeneket szerintem ki kéne rúgni az iskolából! Szörnyű volt pl az az eset ahol arra az idős bácsira rátámadt az a fiú (amiről videot is mutattak be a híradóban) és mikor az igazgatónő nyilatkozott....döbbenetes volt, hogy nem a kollegáját védte hanem a fiúnak keresett mentségeket...."azt ő nem úgy gondolta"....."csak viccelt ".....stb


Nade! Az, hogy léteznek ilyen gyerekek az még nem változtat azon, hogy a TANÁROK között is rengeteg olyan létezik aki visszaél a hatalmával! Én gyerekkoromban kizárólag ilyen eseteknek voltam szemtanúja! Csodálkoztam is, hogy a gyerekek szülei nem jelentették föl a tanárt.....ugyanis ezt a TÖRVÉNY IS TILTJA!!!! A tanárnak NINCS joga ahhoz, hogy fizikailag bántalmazzon egy gyereket! És persze megalázni sincs joga!

Ha a tanár ezt megszegi VÉT A TÖRVÉNY ELLEN!


Nekem még nincs gyerekem, de ha majd lesz és ilyet megmerészelne tenni vele egy tanár (hogy ok nélkül megüti) az biztos, hogy nem úszná meg! Hivatalosan is feljelenteném azt a tanárt!


Akik pedig tapsikolnak a szadista tanároknak és a veréssel "nevelőknek", azoknak annyit mondanék, hogy a NEVELÉS és az IDOMÍTÁS az 2 külön téma!

Nevelés=A gyerek észérvekkel történő meggyőzése, vagyis szeretetteljes hozzáállás!

Idomítás= Ha egy gyerek csak azért nem tesz meg valamit mert fél attól, hogy verést kap....az NEM NEVELÉS, CSAK IDOMÍTÁS!

Arról már ne is beszéljünk, hogy csak addig fog tartani a dolog "nem megtevése" amíg a szülőknek hatalmuk van felette.Vagyis az a "nevelő" MEGBUKIK mint "nevelő".


Én is indítottam hasonló témát még májusban.

Ajánlom figyelmedbe kedves kérdező!


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2010. nov. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!