Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért melegezik le a metrosex...

Miért melegezik le a metrosex srácokat? Ismerek párat, és a világ legnagyobb heterói!

Figyelt kérdés

A túlzott igényesség gerjeszt egyfajta irigységet vagy mi az oka ennek?


Egyáltalán az igényességet hogyan hozzák össze a lányossággal is?


Na meg miért is baj, ha egy fiú extrém módon igényes magára? Nekem alap, már elnézést a nem metro fiúktól.


2011. ápr. 22. 11:23
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 A kérdező kommentje:

de már megint miért azonosítod a nőiességgel ? :((

pont semmi köze hozzá sztem ...

2011. máj. 4. 05:41
 62/66 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne köze a lányossághoz? Azért is a neve metroszexuális. Egy feminim férfi, vagyis egy férfi, aki jellemzően női eszközöket vet be a hódításhoz és így lesz "egzotikusan" feltűnő a kínálatban. Olyasmiket használ - szájfény, körömlakk, szőrtelenítés - amiket eredetileg arra találtak ki, hogy egy nő a nőiességét, női jegyeit emelje ki vele.

Nem azt írtam, hogy meleg lenne ettől, hisz nem a férfiakat akarja meghódítani.

Ez divat. A rokokóban is smikelték magukat a férfiak és hordtak magassarkút. Vannak kultúrák (sőt állatfajok, de ezt most hagyjuk), ahol férfiak a díszesebbek.

Az csak az én személyes értékrendem, hogy nekem ez nem vonzó, mert én vágyom a párkapcsolatomban a (saját kultúrámban) "teljes jogú" női szerepre. Egy metroszex férfit így nehezen tudnék elképzelni a gyermekeim apjának, mert nem azt a férfiképet közvetíti, ami nekem "a férfit" jelenti.

2011. máj. 5. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 A kérdező kommentje:
tévesek az információid! a metrosexnek köze nincs a feminitáshoz, a jelentése a metro-metropolitan szóból jön, azaz nagyvárosi fiút jelent! legalább néznél utána annak, amiket állítasz, mert hülyeség. és egy púder meg egy szőrtelenítés is ugyan miért lenne kifejezetten női jellegzetesség? nálunk kifejezetten leigénytelenezik az olyan fiúkat, akik nem szőrtelenítik magukat, és van is benne valami
2011. máj. 5. 05:23
 64/66 anonim ***** válasza:

A szexuális részére értettem. Az "akármilyen" szexuális kifejezések pedig nem mind arra vonatkoznak, hogy az illető a szexualitáshoz, azaz a nemiséghez miképp viszonyul?

Arról pedig tarthatsz közvélemény-kutatást, hogy mik egy nő és egy férfi sztereotip jellegzetességei... De mint írtam (szerintem teljesen normálisan, toleránsan) , egyéni ízlés kérdése: én nem ítélem el, de nem választanám. Csak megpróbáltam válaszolni a "Miért melegezik le a metrosex srácokat?" kérdésedre, hogy szerintem miért.


Hol van nálatok? :)

2011. máj. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 A kérdező kommentje:

értem, jó hát én értékelem, h igyekszel válaszolni, sőt, igazad is lehet amúgy a sztereotípiákat illetően, na csak sztem ez nagyon réteg-függő, és mostani fiatalok igen nagy %-a azért így gondolkodik és nem a szőrös mellkas teszi férfivé (ahogy egy ismerősöm mondta, nem a Charles Bronson típus a férfi ma már, és ezzel tök jól megfogalmazta)


DE! Mintha genetikai oldala is lenne ennek, ugyanis mostani tizen-, huszonévesek mintha eleve sokkal de sokkal kevésbé lennének úgy alapból is szőrösek, sőt hát nem egy 20 körüli fiút ismerek, akinek nagyjából egy szál szőr nincs a testén (és nem azért, mert borotválja).


Hát érdekes egy jelenség ez nagyon.

2011. máj. 5. 08:42
 66/66 anonim ***** válasza:
A "Miért metroszexuális valaki?" kérdésre adott reális válasz, és a "Mi a valós célja ezzel az egésszel?" kérdésre adott reális válasz sokat segítene a vitában. Az a baj, hogy az én nemzedékem, és ezek között fura arcok között van némi kontraszt. Az igényesség-duma, és a tömegízléssé váló Zara-ruhák az ötlettelenséget, az egyéniség hiányát leplezik (egy mellesleg messze nem esztétikamentes divatkreálmány által). A körömfestés és a smink nekem sok, ez nem védhető. Vajon ők miben mennének a nagykövet fogadására? A szellemi munka végzése önmagában nem hordoz intelligenciát, vagy műveltséget. Akik ebben elöl járnak, ahhoz képest szerintem a legintelligensebb metrosex srác is középszerű figura. Valaki jól mondta, elfojtott homoszexualitás lehet az ok. Ehhez hozzátenném a megborult női elvárásrendszert, az elállatiasodott és érzelemmentes szexuális életet. Aki akarja, éljen ebben, de mindenért felelünk, ezt nem árt észben tartani.
2012. márc. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!