Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy ilyen világban éljek?

Egy ilyen világban éljek?

Figyelt kérdés

Sokszor megfordul a fejemben, hogy erre a világra amelyre születtem, amelyet az ember megtöltött hazugságokkal abban van-e értelme élnem?

Valószínű,hogy rákos vagyok, de nem fogok elmenni orvoshoz, nincs kedvem.


Már egy természetfilm alatt is elérzékenyülök, képtelen vagyok végignézni, mert fáj az amit látok.


Itt egy vidi:

http://www.youtube.com/watch?v=ugknPth42_M&feature=related


Ez szerintem tragikus, sok esetben az emberek is így vannak egymással. Ez pedig teljességgel ellentétben van azzal amit kisgyerekként az ember a világról gondol, vagy amit én is gondoltam anno...


Most 19 éves vagyok és egyre többször derül ki, hogy más véleményen vagyok mint a többiek. Nagyon is. Engem nem érdekel a Való Világ, nem érdekelnek a sztárok és nagyívben teszek arra, hogy a kapitalista világban ki milyen 'ranglétrán' áll éppen...


Szóval azt hiszem, hogy a legtisztább az, ha rákban megdöglök valahol messze. Úgy fogom megcsinálni, hogy semmiképp se találjanak rám, nem hiányzik a retardált anyám meg a többi nyomorék álszent érzelgőssége... Meg főleg a temetés. Undorító. Valahol ott lenne jó megrohadni, úgy, ahogy az összes többi állat, elfeledni ezt a sok szennyet amit az ember kitalált. Nincs más választásom.


2011. dec. 4. 22:06
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg akarsz halni, mert a világ kegyetlen. Rákban meghalni nagyon fájdalmas dolog, és kegyetlen vagy magadhoz, ha rákban akarsz meghalni. Ugyanolyan kegyetlen, mint a világ.
2011. dec. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

Bár látod, hogy felesleges vitázni a többséggel, mégis vitázol.

Ha azt írtad volna, hogy hasonlóan érzőket, gondolkodókat keresel, megérteném.

Én egyébként majdnem teljesen vegán vagyok.

Az én szememben is leírta magát az emberi faj, de nem beszélek erről csak olyannal, aki meg is érti. Teljesen felesleges hergelni olyanokat, akik képtelenek felfogni, átlátni, hogy zuhanunk a szakadékba.

2011. dec. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
És még valami. Én felépítettem magamban egy másik világot. CSAK NINCSENEK AKIKKEL MEG TUDNÁM VALÓSÍTANI!
2011. dec. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

Ljudennek!

Szia! Azt megkérdezhetem, hogy milyen világot építettél fel magadnak? Meg azt is olvastam, hogy vegán vagy. Én "csak" vegetáriánus vagyok, de konkrétan a saját családom diszkriminál emiatt. És ezt lehet szó szerint venni. Nekem csak annyi bajom van a világgal, hogy az emberek nem képesek elfogadni azt ami más. (persze ezért még nem akarok meghalni vagy ilyesmi).

2011. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

82%-os nem nagyon izgat hogy hol vagy önkéntes amíg a többi állat húsát zabálod.

Na most ez nem egészen stimmel, mert vegetáriánus vagyok :)

2011. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ez most gondolom nem fog tetszeni, de tulajdonképpen én egyetértek a 82 %-os válaszolóval. Amiket írsz másról sem szólnak, hogy sz@r az életed, a világ sz@r stb, de ha más ellentétes véleményen van akkor úgy lehordod, mintha halálos bűnt követne el. Szomorú ,hogy rákos lettél (bár, ha nem akartál elmenni orvoshoz, akkor nem értem, hogy ugyan akkor honnan tudod?), de azt lehet valamilyen szinten kezelni manapság. Ne akarj abban meghalni. Ismertem olyat, aki rákban halt meg és hidd el, ha tudott volna tenni valamit ellene megtette volna, mert iszonyatos kínszenvedés volt. Ráadásul 19 éves vagy. Előtted az egész élet ember! Lehet, hogy mos sz@rnak találod , de csak és kizárólag rajtad múlik, hogy hogyan alakítod az életedet, nem várhatod el mástól, hogy szebbé tegye. Nem egy humánus világ ez, ez teljesen igaz. De, ha nem alkalmazkodsz azzal csak magadnak ártasz. Inkább próbálj meg minél több jót tenni a világba, pl ez a 82 %-os önkéntes (vagymi?), de erre a te reakciód, hát máris lehordtad őt. Konkrétan miért is? Csak mert nem tetszett a válasza. A tetszés és az igazság között azonban óriási különbség van, ezt nem felejtsd el.

2011. dec. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
Néha hiszek abban amit írtok, de máskor meg az egészre rácáfol a világ, meg egyes emberek :(
2011. dec. 5. 22:20
 38/43 anonim ***** válasza:

Én ajánlottam az Izmaelt elolvasásra.

És a B történetét is erősen ajánlom, meg mindent Daniel Quinntől. Akik itt osztják az észt, főleg azoknak! :)


Nem kéne lehurrogni és visszahúzni azt, aki felismeri, h gond van a kultúránkkal, méghozzá nagyon nagy. Ez az első lépés a változás felé. Persze, h sajnáltatja magát és hirtelen haragú. Én is ilyen voltam. Csak az nem mindegy, h ezután, kedves kérdező, milyen útra találsz rá.


És nem az emberi fajjal van a gond, csupán a mi kultúránkkal. Amiben mindenki azt hiszi, h az emberi faj mi vagyunk. Pedig létezik még néhány másik kultúra is (természeti "primitív" népek - szintén emberek!), akikkel nincs ekkora baj. Sőt, semmilyen baj nincs velük, mert nem hiszik azt, h a világ értük lett "teremtve".


Amúgy csak csendben jegyzem meg, h a vegaság semmire sem megoldás...

2011. dec. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Régen beszélgettem tanárommal ő a "vidd hírét az igazaknak" c. könyvet ajánlotta nekem...Talán már kiskoromban is meg volt bennem ez a "szentimentalista" szemléletmód :S


De amúgy igazad van abban amit a 'primitív' népekről mondtál, a cannibal holocaust c. film is hasonló dolgokat feszeget.

2011. dec. 5. 22:44
 40/43 anonim ***** válasza:
60%
Szociopaták gyülekezete!Szánalmas!
2011. dec. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!