Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljunk a cigányokkal?...

Mit csináljunk a cigányokkal? Kérem ne töröljék ez az igazság, demokrácia van. Minket leölnek a cigányok, nem beszélhetünk legalább itt hagy kérjek segítséget.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rengeteg a cigány, utálom is őket.De nem mondom ki.


Tesiórán,az egyik cigány cselezett, én kirúgtam a labdát alóla erre lefeküdt és pofán rúgott, nagyon fáj még mindig.

A másik mielőtt valaki mondaná, miért nem védtem meg magamat, én 15 éves vagyok a cigány meg 17 éves.A terembe több volt a cigány mint a magyar, de sok nem is osztálytársam volt, hanem csak lógtak. Amikor nem jönnek be a terembe akkor lehet békésen játszani, de így más lesz a rend. Direkt belerúgnak a másikba, legjobb haveromnak eltörték a kezét , vagy megzúzták, a tesitanár be van fenyítve. Már jövőre nem lesz ennyi vagy 15-en maradunk , még sokat is mondtam az osztályban, nem erős iskola, nagyon gyenge kis tanulással 4-es 5-ös vagyok.


Lehet ,hogy én vagyok a hülye ,mert a kisebbségnek lehet, ha valaki cigány üthet vághat mi megkussoljunk. Önvédelem semmit nem ér ,mert 18 éves cigányok is voltak bent akik simán levernek mindenkit. Még mindig fáj a szám.

Máskor akinek berúgják a gólt az nyom 3 fekvőtámaszt, a cigány nem nyom hanem fejbe rúg egy osztálytársamat aki magyar, és segítenék neki felállni, mert látom szédül, ők meg még többször belerúgják a labdát. Én már ki szoktam állni, mert mindenit felrúgnak. Amikor lógnak akkor minden jó.

Az utolsó óráról mindenki ki lett zavarva , mert a cigányak úgy mint a csimpánzok, vagy mint a kutyák, olyan hangot adtak ki , mondta a tanár, hogy takarodjatok ki, mindenki. Pedig sok órán olyanok mint az állatok ,csak ezt a tanárt idegesítik.

Komolyan mondom rabszolga munkával létre kéne hozni egy vasútvonalat, kézi erővel és az összes cigányt halálra dolgoztatni.


Vagy én vagyok a hülye? A cigánynak lehet mivel kisebbség.

És ez milyen szokás ,hogy idegen majom hangot adnak ki a cigányok, és ezzel "beszélnek" egymással?

Hallom sokat órán az egyik ŐŐŐŐŐŐ a másik ŐŐŐEEHRRR

Meg amikor ugatnak VAU VAU VAUUUUUU , ez mi???

Nem tudom leutánozni. De hasonló csak hosszan,ez milyen nyelv? Ez a cigány nyelv?

Egyszerűen már utálom őket, bár semmit nem lopnak, de ez a viselkedés, olyan mint az őskorban.


Ne töröljék ez az igazság, cigányok ilyenek, had kérdezzek már én is. Tudom ,hogy a cigányokat védik, mintha jók lenének de nagyon rosszak.

Tehát a kérdés, hogy bírjam ki még velük egy évet???


2012. dec. 14. 23:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Helló, gondolom, hogy 7.-es vagy. Vagy pedig középiskolában 3.-os. Először én is írok magamról egy kicsit, jó hosszúra sikerült, ilyen hosszút még életemben nem írtam, de olvasd végig, lehet hogy abból is tanulhatsz valamit.

Tudom, hogy milyen lehet neked, én 9.-es vagyok, nekem is valahogy így telt el a 8 év, mint most neked, annyi különbséggel, hogy nálunk ha valaki beszólt a tanárnak, egyből hívatta az igazgatót. Aki bejött, "leb*szta" az osztályt, és amikor kiment, kb. ugyanaz folytatódott. Nekem a kedvenc órám a fizika volt (az elektromosságtan miatt, most is elektro szakra járok), de nem tudtam a sok k*csög miatt figyelni az órán (16-an voltunk, abból 15-en pofáztak, meg nyugodtan járkáltak az órán, rajtam kívül a 7 magyar és a 8 cigány).

Szóval én így jártam. Most már egy sokkal erősebb iskolába járok, azt tanulom, amit én akarok, az egész iskolában 3 cigány van, az egyik talán 10.-es lehet, aki idegbeteg, de szerencse, hogy nem ismer engem, a másik kettő osztálytársam... Az egyikkel SEMMI!!! problémám sincs, a másik meg hát... Ha nem részegen jön be, akkor idegbeteg szegény ő is :D


Az általánosra visszatérve:

Az itteni cigányokkal kicsit más volt a probléma...

Ok nélkül beszólogattak, hogy majd anyámat megk*rják, meg hasonlók, én persze nem nagyon hagytam magamat. Annyi a lényeg, hogy ők keresték a bajt. Volt egy nevelőintézetes az osztályban, azzal heti 3-szor összevesztem, de sosem én kezdtem, ezt osztályfőnök is tudta szerencsére. Az a gyerek nem volt normális értelmileg. Remélem, hogy ezt nem kell elmagyaráznom részletesebben, annyi a lényeg, hogy minden tanár utálta, és örültek, ha nem jött be órára. Meg még feltűnési viszketegsége volt, de az nagyon súlyos volt neki. Róla is mondok valamit (amúgy bocs hogy elveszem sok idődet, mindjárt azt is leírom, hogy mi történt a cigányokkal, meg hogy miért mindig "én nevettem a végén").

8.-ban az egyik szünetben eldobott egy széket. Így, ahogy mondom. Majdnem eltalált (bár az elmondása szerint "nem engem célzott"), ezt meg észrevette az igazgató, mert pont arra járt és benézett a termünkbe, és kérdezte, hogy "miért van a földön a szék eldőlve? Ki volt ez?" Én meg teljesen nyugodtan megmondtam a teljes nevét (akkor már kiment, csak magyarok voltak bent) aztán kiment az igazgató is. Fél perc múlva jön be az idegbeteg nagyon idegesen, majdnem beütött nekem, kérdezte, hogy miért mondtam el? Én csak ennyit mondtam: "CSAK". (Szegény idegzavaros nem tudta, hogy hetente hányszor veszünk össze, és "nem jutott az eszébe", hogy ezért árultam el, hogy eldobta a széket.) Aztán még egész nap fenyegetőzött, hogy mittudomén mit csinál velem, meg órán is engem nézett, csak úgy tettem, mintha nem láttam volna őt, pedig minden mozdulatát láttam, hogy miket mutogatott nekem órán, gondoltam, hogy majd abbahagyja. Aztán az egyik tanárnak is elmondta az egyik gyerek, hogy mi történt én meg a hülye gyerek között, aztán osztályfőnök bevitte az igazgatóiba. Akkor megint lehiggadt egy napig.

A többi cigánnyal kicsit ritkábban vesztem össze, de akkor nagyon.

Mindig abból indultak, ki, hogy head shot-ot küldtek nekem papírgalacsinból készült golyóval, és mindig elkezdik: "Nem téged akartalak!" Legtöbbször ebből jött a probléma. Volt olyan is, hogy csak úgy "rájuk jött", és beszóltak nekem, hogy "meghalok máma". Először nem figyeltem rájuk, főleg amikor órán jött rájuk ez az 5 perc hülyeség. De amikor megint elkezdték, már nem hagytam magam. Visszaszóltam, hogy "Jól vagy már, megd*glesz te mindjárt". Aztán így folytatódott tovább, valamikor egy nap alatt elmúlt a hülyeségük, de volt, amikor 4-en körbeállták a padomat ( a magyarok természetesen nem segítettek, kivéve ha ők is benne voltak a bajban), de szerencsére sosem kellett verekednem a 8 év alatt.

A cigány lányokkal sem volt sokkal másabb a helyzet:

Velük az volt a legnagyobb probléma, hogy ha megütöttem volna őket, egyrészt szétkarmol a csilivili méteres körmeivel, másrészt jön rám a barátja, aki feldugta 12 évesen. Plusz az egész família.

Egyszer amikor egész órán szurkált a tollával, először szépen szóltam neki (biosz órán), hogy hagyja abba. Aztán még ezt eljátszotta vagy 10-szer, amikor már full ideges voltam, már a tanárnő is abbahagyta a beszédet, mert veszekedtünk, egyszer belémvágta a tollát, én meg elkiabáltam magam: "TE KURV*A!!!" ... szerintem még a tanáriban is hallották :D

Hasonló volt, amikor 6. osztályban tánc és dráma volt (legszörnyűbb óra volt az iskolában azzal a kényeskedő középkorú tanárnővel, aki még egy távoli rokonom is, tánc órák előtt már annyira stresszesek voltunk, hogy mindenki kiabált mindenkivel), és azt kellett csinálni minden tánc óra előtt, hogy az összes padot a fal mellé kellett tolni, meg az osztályterem közepén felszabaduló helyen körbetenni a székeket. A cigányok meg nem hagyták mellém ülni az egyik magyar osztálytársamat, (mert hogy "a cigányoknak egymás mellé kell ülniük", pedig még volt hely a cigánysor másik végén is), de az a lényeg, hogy a haverommal kiabált az egyik cigány, ő meg már átült a cigányok közé, mert már csak ott volt hely. Én meg már nagyon ideges voltam a táncórák előtt, de már annyira, hogy elkiabáltam magam: "NE ÜLJ CIGÁNYOK MELLÉ!" Na akkor kezdődött életem első nagy cigány ellenes vitám, kb. egy hónapig idegesítetek a kérdezgetéssel, hogy "Ki a cigány? Na ki az?" Még osztályfőnök is lebaszott.


Magyarul összefoglalva ezekből, hogy mire kell figyelned, ha beszólnak, megrúgnak a cigányok:

- Először legyél türelmes, csak ha még egyszer megtörténik, akkor szólj vissza nekik.

- Ha az osztálytársad ingerlik, feltétlenül állj mellé, és védd meg (vagy legalább próbáld meg), mert biztosan te sem szereted, ha mindenki leszar téged vészhelyzetben.

- Ne mutasd ki, hogy félsz (még akkor sem, ha nem félsz), mindent látnak rajtad.


Én nem szeretem a focit (legalábbis jobban, mint a föcit), de ha engem rúgott volna szájon, és úgy hasbarúgtam volna, hogy ott esik össze, aztán meg elfutottam volna biztonságos helyre. És nem érdekelt volna a többi cigány! De legalább azt az egyet vertem volna véresre! És az sem érdekelt volna a helyedben, ha az utcán meglátnak, és mormogják, hogy itt a skinhead! De LEGALÁBB EGY retkes cigányt leütöttem volna!

És az sem érdekelt volna, hogy én 15 vagyok, a többi meg 17, de akkor is! Futni még remélem, hogy tudsz.

Meg hogy a legjobb haverodnak eltörték a kezét? Ha ezt láttam volna (nem tudom, hogy ott voltál-e), de ha én ott lettem volna, és a te helyedben lettem volna, én a legjobb haveromat BIZTOSAN megvédtem volna, aztán meg FUTÁS! Még hogy eltörik a kezét? Úgy háton kellett volna rúgni, hogy neki meg szakadt volna el a gerincvelője és ott dögl*tt volna meg a büdös patkány!

Tanuld meg, hogy ha egy haverod (sőt, a legjobb) bajban van, MEG KELL VÉDENI!!!!! AZTÁN MEG FUTÁS!!!

Ha meg téged is megvernek, menj az igazgatóiba! Ott csak meghallgatnak.

És most kérdezek én is egyet:

Ehhez a kéztöréshez mit szólt az osztályfőnököd, és az igazgatód? Nem adtak semmilyen büntetést a cigányoknak?


Másrészt meg egy ilyen sz*r iskolából (bocs, de muszáj volt) el kell menni, de gyorsan!


Idézet:

"a cigány nem nyom hanem fejbe rúg egy osztálytársamat aki magyar, és segítenék neki felállni, mert látom szédül, ők meg még többször belerúgják a labdát"


Ezt már rossz olvasni... Kivételesen nem a helyesírásod miatt, hanem most elgondolkoztam, hogy mégis, MILYEN ORSZÁGBAN ÉLÜNK MI? KIK VAGYUNK MI? MIÉRT ILYEN SZ*R EZ A POLITIKA? Ha tenni akarunk ez ellen valamit, várnunk kell 2014-ig, hogy jöjjön a választás.

OTT MEG MINDENKI, AKI MAGYARNAK TARTJA MAGÁT, A JOBBIKRA SZAVAZ!!!!!

A Jobbik úgy utálja a cigányokat, mint én vagy te. Ezen kívül vissza akarja hozni a halálbüntetést is! Pl. ha meggyilkolnál egy ÁRTATLAN embert, megölnének téged is.

De ha például betörnének hozzád, a saját házadba, akkor meg legálisan lelőhetnéd a betörőket! Úgy, mint Amerikában! Ezen gondolkozz el, ezért is kell minél több embert meggyőzni, hogy 2014-ben a Jobbikra szavazzon (aki már 18 elmúlt). A Jobbik honlapjáról le lehet tölteni az összes tervüket PDF-ben.

De most nem akarok annyira politizálni, csak mondtam, hogy ez milyen fontos.


Azt a cigányos majomhangot meg ne utánozd, mert úgy sem tudod. Ezzel csak azt fejezik ki, hogy milyen patkányok. És ez szerintük vicces. Minket meg kutyáznak. Csak azt nem tudják, hogy milyen állat az a kutya. A kutya egy hűséges állat, mindig az ember mellett élt, amióta létezik, csak már megváltozott a jelentésük a cigányok körében.

És visszatérve az utánozáshoz... Ez nem egy nyelv, csak feltűnési viszketegség! Nagyon súlyos betegség, de szerencsére nem fertőző :D


Idézet:

"Vagy én vagyok a hülye? A cigánynak lehet mivel kisebbség. "

Nem, nem te vagy hülye! A sok b*zi FIDESZ-es politikus a hülye, akik csak melegedni járnak a parlamentbe. Meg a sok primitív ember, akik még szavaztak is rájuk!


Annak meg csak örülhetsz, hogy még nem lopnak!

nem tudom, hogy általánosba, vagy középbe jársz, de mindenképpen járj egy évet egy normális iskolába. Vagy ha nem bírod, akkor szerintem már félévkor is elmehetsz. Nálunk megoldják év közben is.


Ha bármi kérdésed van, írjál, mert tapasztalt vagyok, lehet hogy tudok még segíteni!


;)

2012. dec. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Utolsó


Köszönöm a válaszod, holnap elolvasom.


Ahonnan én jövök a faluban nem volt cigány még az 1950-es években be akartak települni ,de a kommunisták elzavarták őket. Lemószerolták a házaikat.

A környező falvak városok tömve van cigánnyal.

Na én 9-dikes vagyok. Most kezdtek el jobban hülyülni szekálás képen.

Majd írok neked privátot.


Köszi még egyszer a választ.

Cigánymentes napot kívánok!

2012. dec. 15. 20:04
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Oké, cigánymenteset neked is :D
2012. dec. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Családalapítás tekintetében bevezetni a kínai modellt, illetve v.hogy megértetni velük, hogy pl. a 13 éves kislánynak az iskolában a helye, nem terhesen otthon, és egyébként sem normális egy (13 éves) gyereket felcsinálni.


Nagyon szigorúan ellenőrizni a nevelőintézetbe beadást és onnan való kivételt, mert nagy üzlet a cigányoknak intézetis gyereket nevelni, pláne, ha fogyatékos. Meg azt is ellenőrizni, hogy mi van a gyerekkel, miután egy család magához vette.


A börtönök üdülőhely-átjáróház állapotát megszüntetni, és v.mi olyasmit bevezetni, mint az oroszoknál a Fekete delfin börtön. Szerintem az nagyon durva hely, és egy kicsit is normális ember hamar rájön arra, hogy nem éri meg bűnözni, mert ahova bekerül, az minden, csak nem Hawaii.


Sokat segítene a probléma megoldásában egyébként az, ha MINDENKIT egyenlően kezelne a törvény, ha v.mit elkövet, továbbá egy működőképes gazdaság, ahol munkába lehetne fogni őket. Mert amíg nincs ilyen, addig az ország is bajban van, és nem lehet rászoktatni a munkára a lógósokat.

2012. dec. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés, a kérdésem miért lett áthelyezve egy olyan kategóriába amibe alig néznek be? Azért mert a cigányok miatt, így alig fog valaki segíteni.


Köszönöm a válaszokat.

2012. dec. 15. 23:18
 16/23 anonim ***** válasza:
Na mi lett a vége ? Látom pár hónapos post :D Változott valami ? :)
2013. márc. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, hogy változott-e valami. Amúgy végig olvastam azt a hosszú levelet, szerintem igencsak tanulságos volt.
2013. márc. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
73%
Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. A gimis éveim alatt 2 úgymond magyar osztálytársam szállt rám, kipécézett magának, és állandóan bántottak, beszólogattak, a karomat erősen megfogták, órák alatt papírgalacsinokkal dobáltak és sorolhatnám, inzultáltak folyamatosan. Engem főleg, de a barátnőimnél is bepróbálkoztak a módszereikkel. Volt viszont 2 CIGÁNY osztálytársam, az egyikük a legjobb barátom volt, le a kalappal előttük. Nagyon jó embereknek tartom őket. A 2 magyar srác nekik is beszólt a származásuk miatt. A magyar jelzőt lehet idézőjelbe kellett volna tegyem, mert nem méltóak rá. A 2 cigány osztálytársam nagyobb magyar volt, ebben biztos vagyok, emberileg az én szememben legalábbis magasan álltak. Pedig cigányok voltak, és szegények is, de volt egy szerető család, biztos háttér mögöttük, odafigyelés, amit megkaptak, amit a 2 magyar srác talán nem..Ez megtörtént velem amit leírtam, ebből látszik, nem etnikai hovatartozás kérdése, ki milyen ember.
2013. ápr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%
Azt gondolom, hogy a 2 magyar srác se volt túl gazdag, szerény körülmények közt élhettek, de mégis valamit nem kaptak meg otthon, ami a zavart keltette náluk. Tudom,a cigányok egy részével is vannak problémák, de nem azért, mert cigányok, hanem az életkörülményeik és a szocializáció hiánya miatt némely esetekben. De alapvetően egy magyar és egy cigány is ember, és egyik sem rosszabb a másiknál,a problémák amik előjönnek nem azért történnek, mert magyarnak vagy cigánynak született valaki, hanem mint már említettem a nem megfelelő szociális körülmények, családi problémák húzódnak a problémák mögött.Akkor még, mikor gimis voltam, nem tudtam, mivel örökbe fogadtak, de később kiderült vannak nekem cigány felmenőim is. Én ezt értéknek tartom, hogy mindkét néphez tartozom. Számomra ez sokat jelent.
2013. ápr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
44%
Azt még le szeretném írni, hogy igaz a cigányok is részben tehetnek a problémáikról, de valójában tudom, hogy nagyon érzékeny emberek, és több megértésre, odafigyelésre lenne szükségük. A valahová tartozás érzése, az elfogadás,ez az amire annyira vágynak. El kell hogy induljon egy párbeszéd a két nép tagjai között. És ezt csak úgy lehet elérni, ha kölcsönösen tiszteljük és elfogadjuk egymást. A cigányoknak érzékeny téma az etnikai hovatartozásuk és a család mint olyan, tabutéma náluk. Csak arra kérem a jóérzésű nem cigány embereket, hogy próbáljanak meg nyitni a cigányok felé, és ne felróni állandóan a hibáikat. Biztos vagyok benne, ha érzik hogy elfogadjuk őket a szokásaikkal, kulturális értékeikkel együtt, akkor viszonozni fogják és ők is örülni fognak.
2013. ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!