Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem vagyok igazi magyar,...

Miért nem vagyok igazi magyar, ha nem utálom a franciákat?

Figyelt kérdés
A családom szerint nem vagyok igazi magyar, mert egy igazi magyar megveti a franciákat. Én nem. Nem kell történelem óra köszönöm, azzal tisztában vagyok. De ugyanilyen hozzáállással utálhatnánk a törököket, osztrákokat is. Így is elég nagy szégyen úgy gondolom, hogy a saját szomszédainkkal így gyűlöljük egymást (Románia, Szlovákia...). Miért baj, ha bennem nem tombol ez a gyűlölködő vér? Miért baj, ha én szeretem az embereket? Miért baj, ha én nem a múlton csámcsogok, hanem a jövőnek élek (sok magyar emberrel ellentétben)? Nem értem...

2013. febr. 10. 11:13
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Nem fogom bizonygatni az igazam, mert bármit írok, akkor is csak azt látjátok, hogy fake a kérdés. Egy teljesen normális kérdést tettem fel, normális stílusban, amire még mindig nem kaptam választ. Csak azt, hogy kígyó stílus meg a többi. Én többször az arcomba kaptam, hogy az nem igazi magyar, aki nem utálja a franciákat. És logikus a kérdés, ha nem értem: miért nem utáljuk akkor a törököket, osztrákokat vagy az egész rohadt világot? Nem vagyok se magyarellenes, se rasszista, se franciákat utáló se semmi. Én úgy szeretem az embereket ahogy vannak, de akkor is bánt, hogy egyesek szerint az én hozzáállásom nem helyes, mert egy igaz magyar utál mindent. Szerintem nem attól lesz valaki igazi magyar, mert gyűlölködő, ez is már egyébként bizonyítja, hogy nem ócsárolás a kérdés, de mind1. És épp ezt akarom tudni, hogy mások szerint miért jó utálni a különböző nemzeteket?
2013. febr. 10. 12:55
 12/29 anonim ***** válasza:
35%

Én is utálom őket de nem trianon miatt.

Hanem azért mert pökhendiek és teljesen el vannak szállva maguktól , mindenkit lenéznek.

Na meg a La Grande National-nak nincs szüksége idegen nyelv tudása főleg angol tudásra nincs szükség.

2013. febr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Azért nem kapsz rá választ, mert ilyen nem létezik, ha tetszik, ha nem.


A franciákkal egyébként is az angolok vannak "rosszban".

2013. febr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
De ha nem létezik, akkor miért mondják?
2013. febr. 10. 14:52
 15/29 A kérdező kommentje:

[link]


Meg lehet nézni ezt az oldalt is.

"Kezdjük ott, hogy a Magyar Ember nem rokonszenvez a franciával, nem drukkol neki, nem tanulja a nyelvét." Ebben a blogban írják, ezt a mondatot. Megint az általánosítás, hogy a magyar nem. Akkor én ezek szerint nem vagyok magyar ember? Tanulom a nyelvüket - ahogy sokan mások is - akkor már nem vagyok magyar ember? Igenis létezik a francia utálat, csak kicsit talán körül kéne nézni. Aki meg nem tud rá válaszolni, az ne válaszoljon. És a kérdésem még mindig él: miért nem vagyok igazi magyar attól, hogy nem utálom a franciákat (se a szlovákokat, szerbeket stb)?

2013. febr. 10. 14:57
 16/29 anonim ***** válasza:
59%
Látjátok ez a baj ezzel az országgal... hogy ezeken nem tud túllépni. Szomorú dolog volt a Trianon, de lépjünk már túl rajta, könyörgöm. Ugyanolyan szánalmas, mint utálni a németeket a II. vh-ért vagy a törököket mert itt voltak 150 évig. A mai törökök, németek NEM tehetnek semmiről.
2013. febr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Na megnéztem. Jajj, istenem, ilyen hülyék mindenhol vannak. Múltkor egy Assassin s creed 3-as kiegészítő videójánal olvastam egy USA-ban élő ember felháborodott kommentjét, hogy az UBISOFT nem mutat tiszteletet az Egyesült Államok iránt, és hogy be kéne tiltani az egész céget vagy játékot. (A videóban Washington elnök a rossz oldalon áll.) Erre persze aztán jól megkapta, meg anyázott is vissza.

Na de a lényeg az, hogy ezek mindenhol vannak, ez is csak 1 ember, aki írja a blogot... Ne az ő véleményére alapozva alkosd meg a véleményed. Azért, mert csúnya dolgoktól fröcsögő eszzéket írkál össze, még ő sem lesz igazi hazafi. Az általad említett mondandójával "az nem igazi magyar" is csak ezt a hiányosságát akarja kompenzálni.

Szóval ez nem csak itt van.


De nézz meg esetleg egy Fico-s videót youtubon, ha nincs letiltva a kommentelés, belenézel és kiábrándulsz az egész emberiségből.


Minden országban (nemzetben) vannak olyanok, akik összehordják a sok sz*rt, figyelmet akarnak, valószínűleg nárcisztikus, megalomániás (?) IQ huszárok.

2013. febr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
*De az is lehet, hogy suliban meghúzták franciából. xD
2013. febr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Hát igen, az is lehet :) végül is örülök, hogy lényegében sokan vannak, akik nem gondolkodnak úgy, mint pl a fent linkelt blogger vagy pl apukám. Azért is írtam ki ma ezt a kérdést, mert nálunk minden vasárnapi családi ebéd abba torkollik, hogy utálni kell az egész világot, de a franciákat leginkább stb. Én meg ülök csendben, mert nem értek egyet, illetőleg 4 az 1 ellen harcban biztos nem nyernék.
2013. febr. 10. 15:38
 20/29 anonim ***** válasza:
56%
Hm... gondolj arra, hogy amelyik kutya ugat, az nem harap. Menjen inkább a fujjolás ezerrel, amíg nem folyik vér, nincs agyabugyálás.
2013. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!