Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem vagyok igazi magyar,...

Miért nem vagyok igazi magyar, ha nem utálom a franciákat?

Figyelt kérdés
A családom szerint nem vagyok igazi magyar, mert egy igazi magyar megveti a franciákat. Én nem. Nem kell történelem óra köszönöm, azzal tisztában vagyok. De ugyanilyen hozzáállással utálhatnánk a törököket, osztrákokat is. Így is elég nagy szégyen úgy gondolom, hogy a saját szomszédainkkal így gyűlöljük egymást (Románia, Szlovákia...). Miért baj, ha bennem nem tombol ez a gyűlölködő vér? Miért baj, ha én szeretem az embereket? Miért baj, ha én nem a múlton csámcsogok, hanem a jövőnek élek (sok magyar emberrel ellentétben)? Nem értem...

2013. febr. 10. 11:13
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Tényleg ez is igaz :D
2013. febr. 10. 16:15
 22/29 anonim ***** válasza:
73%
Ettől még igazi magyar vagy, sőt amellett jobb ember is. Az emberek szeretnek gyűlölködni. És mivel társas lények vagyunk, a gyűlölködő emberek szeretnek csoportokba verődni, és más csoportokat gyűlölni. Az értelmes és tiszta lelkű ember nem veszi ki a részét ebből, inkább a szép dolgokkal foglalkozik, és megáll megszagolni a virágokat. :)
2013. febr. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Hát igen, nem egy népet kell utálni, hanem egy népen belül egy csoportot, vagy épp egyetlen embert. Őt sem kell utálni, csupán tudni hogy "ő(k) rossz ember(ek)".


Trianonról annyit, hogy el vették a hazánkat, vissza kell szereznünk. Ezt lehet pénzzel, lehet benépesítéssel, de semmiképp sem háborúval.


A múlton nem érdemes gyűlölködni, de nézd:


Trianon régen: -Nem, Nem, Soha!

Trianon most: Olyan rég volt, kit érdekel...


Tehát azt akarták/akarják hogy az idő mossa tisztára tettüket. Nem feltétlen kell gyűlölködni, de valamit tenni kell (NEM AGRESSZÍV DOLGOKAT).


magyar vagy, és még okosabb magyar, ha a békére pályázól. legyen béke, de legyen igazság is egybekötve a békével.

2013. márc. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
46%

"Trianonról annyit, hogy el vették a hazánkat, vissza kell szereznünk. Ezt lehet pénzzel, lehet benépesítéssel, de semmiképp sem háborúval."


De azt ugye tudod, hogy a honfoglaláskor mi is elvettük mások hazáját?

Meg aztán a trianonnal főleg olyan területeket csatoltak el, ahol nem is magyarok éltek többségben.

Amúgy nem hiszem, hogy békés uton vissza lehetne szerezni, de én nem is szeretném.


30F

2013. márc. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Én lassú folyamatra gondolok, csak szép lassan felvásárolgatni, benépesítgetni, de előbb valami úton módon a jelenlegi kormányzást megváltoztatni, mert tuti nem lesz túlnépesedés ha a mai "demokrácia" van. Egyébként meg, 7000 éves magyar rovás ereklyét találtak erdélyben, ez BEBIZONYÍTOTT, amiből következik hogy:


A történelmet hamisították, és hamisítják (de csak amit tanítanak)

2013. márc. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
44%
Ha jól értem, akkor neked nem is a trianon előtti állapot visszaállítása, hanem a magyar nemzet szaporítása és terjesztése az álmod alapvetően. Hitler is valami ilyesmit akart a német nemzettel, csak ő persze drasztikusabb módon, más nemzetek elnyomásával vagy kiirtásával. Szerintem a te elképzelésed azért nem működőképes, mert egyik nép sem fogja eladni nekünk a területét, és elköltözni onnan, hogy aztán mi szépen bemagyarosítsuk. Ilyesmit csak háborúval és népírtással lehet elérni, és ezt sok kegyetlen diktátor el is kezdte sajnos a történelemben.
2013. márc. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
66%

Ha szerinted Erdélyben 7000 éve már magyarok éltek, azt mivel magyarázod, hogy egyetlen latin szó sincs a nyelvünkben? Erdély a Római Birodalom provinciája volt, és a rómaiak minden meghódított területüket erőteljesen romanizálták, ezért vannak tele az európai nyelvek latin szavakkal. Ahhoz nem kell semmilyen tárgyi bizonyíték, hogy észrevedd, a magyar nyelv nagyon más mint a többi európai nyelv, ami azt bizonyítja, hogy mi később érkeztünk ide. Szóval a 9. század végén benyomultunk, és rettegést hozva Európára (a magyarok nyilaitól ments meg uram minket - ismerős?) földet raboltunk, és helyet szorítottunk magunknak.

Hogy 7000 éves ereklyét találtak Erdélyben? Oké, az emberek 7000 évvel ezelőtt is kereskedtek, és raboltak, biztosan keletről hozták el Erdélybe, arról az ázsiai területről, ahol akkoriban a magyarok éltek.


Lehet, hogy hamisítják a történelmet, de az összeesküvés-elmélet hívői sokszor még nagyobb butaságokat tudnak kitalálni és terjeszteni.

2013. márc. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Rendben, zöld kezet nyomtam, de még is ha elhisszük a tanított történelmet, egy 900 éves országot daraboltak fel, és adtak oda másoknak(kerekítettem). Jogos ha vissza szeretném szerezni. (ha nem hisszük el ezt a történelmet hanem mondjuk azt hogy az avarok, hunok és a magyarok ugyan azok akkor idősebb mint amit mondtam, de ne ez legyen a vita tárgya, csak mellékesen említettem meg mivel így is úgy is oda lyukadnánk ki hogy másoktól rabolták el a területeket..) Rendben. De azt lehet hogy megvesznek a magyarok jónéhány román földet, házat, majd beköltöznek. Gondolok én itt székelyekre és a magyar kettős állampolgárokra, nyilván nem költöznek el maguktól, de a magyar gyűlöletük miatt ha több lesz a magyar akkor vagy elköltöznek, vagy beolvadnak. Vedd úgy hogy a többiben igazad van, vagy csak én vagyok kevés a cáfolására.
2013. márc. 23. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"Egy 900 éves országot daraboltak fel, és adtak oda másoknak"


Aminek a 90 %-a már nem volt magyar többségű. Az olaszok meg nekiállhatnának visszakövetelni a Római Birodalom alatt Rómához tartozó provinciákat... Ez van, a feudalizmusnak befellegzett, Amúgy meg már a török megszállás alatt is fel lett darabolva 3 részre az ország 150 éven keresztül, és a régi királyság határainak visszaállítása nagyjából az osztrákoknak köszönhető, de ez már akkor is egy mesterséges valami volt, amit nem lehetett sokáig fenntartani, mert az etnográfiai határok nagyon nem egyeztek meg a országhatárokkal. Az mondjuk tény, hogy kicsit figyelmesebben is meghúzhatták volna az új határokat, hiszen elég sok magyar többségű területet is elcsatoltak... Kellett Clemenceau magyar menyének elhagynia a fiát...:))

Valamint a magyar nemesség politikájának is volt némi szerepe az egészben, érdemes ezzel kapcsolatban elolvasni ezt az Andrásfalvy Bertalan, Széchenyi-díjas néprajzkutatóval készült interjút:


[link]

2022. szept. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!