Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen város Győr? Jó ott...

Milyen város Győr? Jó ott élni? Főleg olyanok válasza érdekel, akik odaköltöztek, vagy onnan el.

Figyelt kérdés

Aki odaköltözött, honnan költözött és hogy tetszik neki? Aki pedig elköltözött, az hová? És jobb máshol?

De persze tősgyökeres győriek is írhatnak. :)



2016. ápr. 8. 21:34
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
77%

Győr a legjobb magyar város. Szép, hangulatos, ahhoz képest, hogy nyugatibb még olcsó is.( 100 Ft a fröccs! ) Az emberek kedvesek, segítőkészek, a busz menetrendet valószínűleg egy hároméves óvodás csinálta, de ettől függetlenül egy könnyen közlekedhető hely, rengeteg bicikliúttal.

A belváros egyre szebb, és a Rába part simán felér egy Duna korzóval. Szóval hajrá, várunk Győrben ;)

2016. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
45%
1#: neked elgurult a gyógyszered! Győr az egyik legsötétebb és legélhetetlenebb magyar város! Nagyon messze nem az, aminek kellene lenni 3 folyó találkozásánál és Bécs-Budapest között félúton! A város szélén, nyugati irányban pontosan a Rába partján van Győr nem éppen szemet gyönyörködtető cigánytelepe. De a belvárosi Duna part is egy nagy semmi. Északi irányban van kisbácsán egy veszélyes hulladékégető mű, ami egész város levegőjét mérgezi. Keleti irányban van lakossági hulladékégető. Dél-keleti irányban van a szabadhegyi temető krematóriuma egy domb tetején, ami egész Szabadhegyet és a József Attila lakótelepet teríti be a hullák füstjével. Déli irányban van a Tesco Hipermarket, a győri szeméttelep és egy győri kutyamenhely mellett. A szeméttelepről állandóan jön a bűz, a mellette lévő kutyatelepen pedig rendszeresen égetik a döglött kutyák hulláit gázolajjal leöntve. Nem tudom, hogyan csinálják, de ilyenkor olyan füstös gázolaj köd teríti be az egész környéket, hogy nem csak a Tesconál érezhető, hanem az egész Marcalvárost (1 és 2-öt), sőt még a szabadhegyi vasútállomást is beteríti! A lángot is látni már messziről, még sem tesz senki semmit. Az átlag győri (nagy tisztelet a kivételnek) meg éppen hogy nem kedves és segítő kész, hanem az országos átlagot is erősen meghaladóan beképzelt, bunkó és irigy! Bár, hogy ki a győri, az nem egyszerű kérdés, mert a várost erősen eladják az ország minden részéről jött selejtek, akik azt képzelték, hogy Győrben a Kánaán. Pedig a német bér töredékét fizető Audin kívül, ahol a dolgozók csak biorobotnak nevezik magukat - úgy hajtják őket -, nem túl sok minden van Győrben. Győrnek 130 ezer lakosa van, és ebből jó 60 ezer a jött-ment. Ennek megfelelően a legnormálisabb emberek ott laknak, ahol még akadnak igazi győriek, a legtöbb idióta meg Győr legfiatalabb lakótelepén él, Marcal város 2-ön. Bár Marcal városon is túltesz a Győrhöz csatolt Ménfőcsanak, ahol az emberek még testileg is kretének, afféle gnómok, nem törpe, de jellegzetes, idomtalanok, torzak. Győrnek gyakorlatilag nincs belvárosa (csak néhány utca), a sétáló utcája eszméletlen koszos, mindig tele van szeméttel és köpködve, a virágos edények is tele vannak mindenféle szeméttel, még használt gumi óvszer is van rendszeresen bennük! Marcal városban pedig még sok helyen a fákon is lóg a szemét! A másik 2 lakótelepén, a józsefattilán, meg Ady városban szintén nincs semmi szemet gyönyörködtető. Nádorváros és Gyárváros is meglehetősen ronda. Ha nagyon sok pénzem lenne, akkor sem tudnék magamnak Győrben olyan helyen lakást venni, ahol szívesen laknék, mert egész egyszerűen nincs ilyen. Győr elitebb részei: Révfalu, Kisbácsa, Szabadhegy meg annyira zsúfolt, és egymás-hegyén hátán vannak a házak, hogy nem sokkal különb, mint mintha egy panelnek nevezett, a munkaerő éjszakai tárolására szolgáló betonsilóban laknál. Győrben pedig egy bicikli út sincsen! Csak olyan van, hogy a gyalogosnak leszűkítve a járdát, arra csíkokat festegettek! A helyi közlekedés is katasztrofális, a menetrendet nem tarják be, ha magánügye van a sofőrnek, akkor előbb jön; ha nincs, akkor a végállomáson kávézik akár 5 percet is és csiga lassú. Gyakran egyértelműen érdemesebb gyalog menni. Nem lassabb és nem kerül pénzbe. És az útvonalak is abszolút pocsékul vannak kitalálva. A sofőrök eszméletlen bunkók, ha látja lóhalálban futsz a buszra, amikor ő még a megállóba sem ért, pofátlanul és szívbaj nélkül becsukja előtted az ajtót, egy 10 másodpercet sem vár, legyél akár egy nehezen járó öreg mami. A MÁV is az országos átlagnál is katasztrofálisabb, az állomáson ahány ketyere, gyakran annyi félét mutat, hogy az x vonat éppen melyik vágányról indul, a hangosbemondó meg az 5. változatot! Nagyon sok vonat, ami Győrbe időben érkezett, már naná, hogy 10-15 perces késéssel indul tovább; vagy hiába üres a nagy állomás, és érkezett a vonat időben, nem engedik be, 5-10 percet ácsorog emiatt Gyárvárosban. A Győrt Bécs- Budapest irányban átszelő főút meg olyan benzingőzös-büdös, hogy hozzá képest Pesten a Róbert Károly körút hegyi levegő! Marcal város nevét (volt Kun Béla lakótelep) meg valami sötét kretén adta, elnevezvén a "mellette lévő folyóról”! Csakhogy Győrben csak a mosoni-Duna, a Rábca és a Rába folyik, Marcal nem! A szóban forgó folyó, nem is folyó, hanem a Rábának egy holtága. A Marcal még jóval Győrön kívül folyik bele a Rábába. Győrnek villamosa sincs, se bármi kultúrája! Nincs egyetlen egy tudományos intézménye sem, maximum, a győri balettet lehet kultúrának nevezni, de az sem lenne itt, ha a Markó nem hozta volna ide. Egy sötét és buta, koszos és büdös, bunkó, proli és beköltözött cseléd város az egész. Győrnek egyeteme sincs, (ellenben például Szegednek már 120 éve van), de azért Győr minden végén táblára ki van írva, hogy egyetemi város! Csak azért, mert egy csapnivaló főiskolát, plusz a lapostanszéknek nevezett kocsmáját egyszerűen átnevezték annak! Győr több tucatnyi alföldi város, sőt Sopron mellett is messze elbújhat, mind kulturáltság, mind tisztaság, mind kinézet szempontjából! Én épeszű embernek - ha csak teheti - nem tudom javasolni a Győrbe költözést. Én magam tősgyökeres győri vagyok, de elköltöztem innen, nem akarok ilyen lepratelepen elfonnyadni!
2016. ápr. 9. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
66%

A második válaszoló részletes leírást adott, ezért a változatosság kedvéért én nem írok annyit hanem beszéljenek a képi információk.

Ez a kép egy társasház kukatárolójának villanykapcsolója:

[link]

Sajnos a technika ma még nem teszi lehetővé hogy a szagot is érezhesse a Kedves Olvasó, ezért csak leírni tudom hogy sertéstenyésztő telep szaga terjeng a társasházban akkor amikor a kutyát tartó proli éppen a kukába dobja a kedvence ürülékét. Ebből kitalálható hogy mi látható a villanykapcsolón már évek óta.

A főbejárati ajtókilincsről elfelejtettem képet készíteni, de nem nehéz elképzelni hogy a fehér színű ajtókilincsen mégjobban látszik az aminek nem ott lenne a helye.

A társasházak bejárata előtt eldobálják a lakók a csikket:

[link]

Fel már nem szedik, hisz a nyugati bér töredékéért Európa legaljasabb nunkáit elvállaló proli az már középosztálybelinek tartja magát.

Aki az ország legszegényebb részeiről költözik Győrbe, ahol havi 20 ezerért volt rabszolga, annak biztosan kánaán lehet Győr a lóistállóban töltött éjszakák után. De a világ milliárdos hírességei olyan helyre szoktak költözni ahol a legközelebbi szomszéd akár kilométerekre van és még a szirénázás zaja sem hallatszik oda ami megzavarhatná az éjszakai nyugalmát.

2016. ápr. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
65%

Mind emellett az ország lakosságát nem mondanám homogénnek. Mindenfelé foltokban élnek az emberek. Lehet akár egy kisebb város nagyon értelmes és normális emberekkel teli, a mellette lévő falukban meg mindenen túltevő válogatott alpári bunkók. Hogy valamit az átlag győri javára is mondjak, például tudok több olyan települést is, ahol mindennapos népszokás a buszon és vonaton a jő koszos cipővel, talppal feltenni a lábat az ülésre, a műutak szélét kilométer hosszan és az erdőket pedig teleszórni, telerakni szeméttel. Győr környékén az ilyesmi viszont nem divat.

És sajnos az is igaz, hogy magyar "reformok" műkésének sikere eredményeként nagyon sok értelmes ember kénytelen volt akár ideglenesen is elmenekülni ebből az országból, és így az itt maradtak között feldúsult a selejtes.

Budapesten például a metró egy 25 évvel ezelőtt nem volt tele szórva szeméttel, ma viszont mindennaposan töményen tele van. Nem szobroztak a metró ajtaja előtt sem, vastagon tojva sok debil arra, hogy mögöttük álló ember is felszeretne szállni. Nem kellett sem a metróvezetőnek, sem a hangos bemondónak naponta sokszor rájuk kiáltanunk, hogy már méltóztassak beszállni, mert már itt a közelben a következő szerelvény, és nem tud miattuk beállni!

Ilyen 25 éve csak Győrben volt! Ma is van viszont több alföldi város, ahol szinte tátva maradt a szemem, hogy győriekhez képest mennyivel kulturáltabb és normálisabb emberek élnek! Beállt a vonat a vasút állomásra, és a felszállni karók katonásan mellé álltak és nem állták el a leszállók útját! Majd ugyanilyen katonásan felszálltak, nem akarta senki sem fellökni az előtte állót, és nem járt alva, hogy a mögötte lévő nem tudjanak felszállni. Győrben ez is ma mindennapos, ha egy rakás tehenet terelnének fel például a városi buszra, az kulturáltabban szállna fel. Győrben csak az első ajtókon lehet felszállni. A többség az tolakszik, de amint felszállt a buszra, ott meg elállja a további felszállók útját! És megállnak például egymást taposva, tömegnyomorozva a busz előterében, miközben a hátulja meg teljesen üres.

A gengszter váltás óta az egész ország egyre hülyébb, és félek, hogy ez csak még tovább fog folytatódni, és már nem lehet vissza fordítani sem e folyamatot. Elég csak megnézni a sok elektronikus kábítószeres bunkófonost! Ősemberek kezébe (elnézést kérek az ősemberektől, mert azok nem voltak ennyire sötétek!) számítástechnikát adni? A 99%-uk teljesen dedós és értelmetlen dologra használja! És úgy oda van hozzá ragadva, mint ha az lenne az élete megváltója! A budapesti Őrs vezér terén már arra is volt példa, hogy egy bunkófonál kisétált az éppen arra jövő villamos elé, mert "nem vette észre" , hogy jön a villamos! És villamos már nem tudott mást tenni, fellökte!

2016. ápr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
25%

# 3: sajnos az még a jobbik eset, ha csak a társasházi kukatároló az! De Magyarországon egyre több helyen a húzogatós, reumás vénember, kerekes, műanyag bevásárló bizbasz is az! Meg a buszokon és a vonatokon az ülés!

Tessék 2 kép a magyarországi proli kultúrából:

[link]

és

[link]

2016. ápr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:

Ó, Te jó Isten!

Köszönöm szépen a részletes választ!

Bár azt elmondanám, hogy sajnos az általad leírtak mindegyik városban előfordulhatnak. Én magam pesti vagyok, de nem szeretek itt élni, nyugalomra, vidékre vágyom, ezért gondolkodtam Győrben. Hát, most kicsit el lett véve a kedvem. :/

Veszprém esetleg? Vagy valamelyik másik nyugat-dunántúli város?

2016. ápr. 9. 11:57
 7/60 anonim ***** válasza:
40%

Veszprémben én nem láttam semmit, de erre olyanra tudna válaszolni, aki ott lakik. Győrnek egy nagy előnye van, hogy frekventált helyen fekszik.

Az is igaz, hogy hülye emberek mindenhol vannak és egyre többen, de Győr eléggé az élmezőnyben van ebben.

Teljesen hamis az a elképzelés, hogy az ország nyugati fele az kulturált, a keleti meg sötét. Győr-Sopron megyében egyébként a Győr messze verő legkulturáltabb hely az Sopron, utána jön Mosonmagyaróvár. Csorna kb. agyilag Győrrel egy szinten van, Kapuvár meg mlg Győrnél is sötétebb.

De bárhová is költözöl, ha nem sürgős, előtte mindenképpen alaposan nézz körül mind a településen, mind a konkrét környéken, nem elég csak oda nézni.

Ha van kocsid, akár állj meg egy napra az utcába, és figyeld mi történik. Hazudhatják neked, például hogy csendes a hely, amikor ott vagy lehet tényleg az, pár óra múlva meg maga a pokol.

Tudok több jobb várost is, de biztosan nem írom ide melyek, nem akarok ötletet adni a proliknak, hogy mit tegyenek még tönkre.

Budapestről is sokan azt hiszik, hogy maga a pokol, pedig Pesten is vannak nagyon élhető és nagyon élhetetlen helyek is, a város nem csak a Nagykörútból, meg a Keleti pályaudvarból áll. Pesten legalább van némi választék, de Győrben szinte csak élhetetlen hely van.

Magad menj és deríts ki, hogy hova érdemes költöznöd.

2016. ápr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
46%

Ha Budapestről vidéki városba akarsz akkor Mosonmagyaróvár és Sopron elég kulturált helyek.

Én is el akarok költözni Győrből a szülői házba ami egy csendes falu széli szomszédmentes ház. A városi életnek csak a néhány előnyét szeretem, például hogy közel vannak a nagy bevásárlóközpontok ezért nagy a választék. Várostól távoli faluban, például a szülői házban minden éjjel végig tudom aludni az éjszakát és reggel frissen és kipihenten kelek. És szép álmaim vannak. Ha ott éjjel kimegyek az udvarra akkor évszaktól függően néhány tücsök ciripelése vagy békák kuruttyolása hallatszik a közeli folyó partjáról. Télen meg a kb. 500 méterre lévő folyó hallatszik a kellően vájt fülű számára az éjszakai síri csendben, de ahhoz jó hallás kell. De mindezek halkan és a házba nem hallatszik be, bent síri az éjszakai csend. De nem így van egy városi társasházban. Van úgy hogy valamelyik lakó még éjjel is fa aprításra emlékeztető zajt csap a távfűtött szobájában. Vagy jövés-menés van éjjel is, és hát bevágja úgy az ajtókat hogy kezd kiesni tokostól. Ez a zuhanás egy-egy felriadás az éjszakai nyugalomból, így nem meglepő hogy a lakók vánszorognak nappal a tartós kialvatlanságtól.

Városon hétvégi házban történő lakásra is gondoltam. De Győrben az összes hétvégi házas övezet kutyamániás, ami azt jelenti hogy szinte mindegyiknek az udvarán ugat legalább egy kutya. És ha mozgás van akkor tömegesen ugatnak. Bécsben pofás lakhatási formának számít ha valaki a magyar hétvégi háznak megfelelő kialakítású kertes házban lakik. Régen sokat bicajoztam Bécsben még éjjel is, és feltűnt hogy éjszaka a kertvárosok mentesek a tömeges kutyavonyítástól, csend van. Gondolom a lakók megkövetelték hogy emberek lakjanak ott és ne állatkert legyen a város. Kertvárosi hétvégi házak például Győrben is adottak, fizikailag olyan kialakításúak mint a bécsiek. De a leírtakból kitalálható hogy kell más feltétel is ahhoz hogy olyan élhető is legyen, például a kutyamentesség.

Milyen dicsekedve szokta mondani a tévé hogy Budapest milyen modern kombínókat kapott ám. Ezért érdemes volt megvenni:

[link]

Még szerencse hogy ember nem eshet teherbe az ülésen ülő tüzelő kutya testnedveitől amit az ülésen hagy.

2016. ápr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:

Oké, hogy kis falu csendes meg minden, szívem szerint én is oda mennék, de:

1. Nincs kocsim. Enélkül egy kis faluban az ember meg van lőve. Se jobbra se balra, igazodhat a jó esetben napi kétszer járó buszhoz, majd ha beér a városba, még ott is a tömegközlekedéshez.

2.Munkalehetőség. Győrben jóval több mint Sopronban v Mosonm.váron.

2016. ápr. 9. 15:38
 10/60 A kérdező kommentje:
Egyébként az előző komment inkább arról szól, h város vs falu. Ne érts félre, köszi a választ, de én nem erre vagyok kíváncsi. :)
2016. ápr. 9. 15:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!