Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen város Győr? Jó ott...

Milyen város Győr? Jó ott élni? Főleg olyanok válasza érdekel, akik odaköltöztek, vagy onnan el.

Figyelt kérdés

Aki odaköltözött, honnan költözött és hogy tetszik neki? Aki pedig elköltözött, az hová? És jobb máshol?

De persze tősgyökeres győriek is írhatnak. :)



2016. ápr. 8. 21:34
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim válasza:
93%
37-es kommentelő: nyugodj meg. Azért Szegedet ne hasonlítsd Győrhöz. Győrben van munka, Szegeden meg nincs. Igaz, hogy Győr egy hulladék város, de Szeged még inkább. A Dunától keletre (mondjuk Pécs környékén is) ló**sz van csak, nem "Kis Budapest". Két élhető nagyváros van Magyarországon Budapesten kívül: Székesfehérvár és Győr.
2016. máj. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 Nayal válasza:
76%
Győr mint élhető város? Három hónapja vagyok itt. Szwbolcska utca: Akik itt laknak albérletben, azoknak sem lennék a szomszédja. Elég ha végigsétál az utcán valaki mondjuk este 6 után. Két hét alatt 6 ember koldult tőlem. 22 év alatt összesen kettő. Az is Békéscsabán meg Szegeden. Három hónap alatt pedig eljutottunk oda, hohy kiraboltak kétszer is. SENKI NE MENJEN A RÉVAI UTCAI ALULJÁRÓBA ESTE! A vidékinek nevezett büfé a buszmegállónál a prolik találkahelye. Koldusok, cigányok, alkoholista öregek, bűnözők. Láttam amint zaklatnak egy nőt. Segítettem. Rendőr? Soha sehol. Miért nem járőröznek gyalog? Motorral? Egy kezemen meg tudom számolni hány rendőrautót láttam 3 hónap alatt! A sétálót viszont tisztának látom, vannak is akik szedik a szemetet. Szeméttelep, dögtelep, ilyenekről nem tudok. De maga a város szerintem ronda, az emberek pedig igenis bunkók! Mert idejön minden proli dolgozni 8 általánossal! Rengeteg a cigány! Sok a migráns is!
2016. okt. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim válasza:
46%
Először nem is a kérdésre válaszolnék, hanem üzenem ennek a 2-3 rendkívül negatív válaszolónak, hogy fogalmam sincs milyen szörnyű trauma érte itt őket, de a leírásuk közel sem fedi a valóságot, és gondolom még nem jártak Bp-től keletebbre. Cigányok minden magyar településen fellelhetők és tapasztalataim szerint itt még jelentősen kevesebb mint Miskolcon vagy Pécsett. Már jó pár éve itt élek Győrben és nagyon szeretem. Egyedül tényleg a közlekedés tud bosszantó lenni (reggeli dugók és rendszertelen buszjáratok). Pár infó Győrről: Magyarországon BP után itt a legmagasabb az átlagkereset és itt a legkisebb a munkanélküliség. Az egy "hater" által csúnyának hívott belváros műemlékekben a 3. leggazdagabb és elnyerte az Európai műemlék védelem díját. Mellesleg sok külföldi barátom látogatott már meg és mindegyiknek nagyon tetszett a város. Az Egyetem talán a leggyorsabban fejlődő felsőoktatási intézmény itthon. Utolsó években több Nyugat-magyarországi kar integrálódott a SZE-hez, illetve több milliárdos beruházások folynak jelenleg is. Nem is értettem ezt a "volt egy ismerősöm aki egy évben egyszer volt józan". Tudtommal nem csak a Győri egyetemisták/fiatalok isznak alkoholt. Ja és még elfelejtettem, hogy 2017-ben Győr kapta a jogot, hogy megrendezze az ország első olimpiai eseményét az Eyof-ot. Szóval kedves kérdező, úgy gondolom Győr tetszene neked legalábbis érdemes lenne, egyszer idelátogatni!
2017. jan. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim válasza:
Győr egyre csak lefele megy a lejtőn, hétről hétre rosszabb a helyzet, a vidéki buszmegálló környékét ellepték a városba sereglő lumpenproletárok.Negyven év tapasztalatával sokkal több a rálátásom, mint a pár éve ideköltözötteknek! Az ifjúsági olimpiát is azért rendezi a város,mert egyedül pályázott rá.Egyeteme meg nincs! A lapos tanszéket csatolták a KTMF.-hez, ami régen még szinvonalasabb volt.BME.-ről lebukott diákok, rossz nívóju iskolábol idejelentkező diákok gyűjtőhelye. CSináljon egy közvélemény kutakodást,hogy a jó hírnevű győri iskolákból hova jeletkeznek a tanulók, hát nem ide!Az ország egyik legnívótlanabb "egyeteme"Komoly mérnöki pozicióba nem innen kerülnek az emberek.Vasárnap két vonat is viszi Budapestre az egyetemistákat,akik a BME és egyébb komoly egyetemeken tanulnak.Tapasztalatból mondom,mivel gyerekeim osztályából is a legrosszabb tanulók maradtak Győrben.Tényeken meg kár vitatkozni.Ez a város csak az igénytelen proliknak Kánaán.
2017. jan. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
Szeged sem a legjobb város, lehet, hogy a körútjai miatt "kis Budapest", de az csak azért van, mert az 1800-as években elmosta az árvíz. Ott még annyi lehetőség sincs, mint Győrben. Én 5 éve költöztem Fehérvárra egy Miskolc melletti faluból. Összehasonlíthatatlan. Nekem Fehérvárról szinte csak jó véleményem van.
2017. ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
43-as, nem igaz, hogy Győrben a legmagasabbak a fizetések Bp. után. Fehérváron többet keresnek. A váráslóerő itt még Bp-nél is jobb.
2017. ápr. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
43-es, mit akarsz az EYOF-fal? Az egy nagy nulla. Az csak egy EURÓPAI szintű IFJÚSÁGI olimpiai FESZTIVÁL, magyarul egy olyan esemény, ami a résztvevő sportolókon a kutyát nem fogja érdekelni, de legalább tönkre teszik érte a hajdanán egységes városképet.
2017. ápr. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim válasza:
Engem igazán elszomorít,hogy páran ilyen rosszul vélekedtek Győrről!Nagyon régóta élek itt és gyerekkoromban is itt éltem,nagyon jó városnak tartom!Az emberek bunkók?Változó!De ez a magyar mentalitás,szeretünk panaszkodni,irigykedni,utálkozni.Sajnálom de ez minden városban így van!Bűnözés?szintén minden városban van,külföldi nagy városokban ennek a többszöröse,ezen nincs mit csodálkozni,de nem történnek itt olyan húú e veszélyes dolgok!Pozitívuma ennek a városnak,hogy (bármit is mondanak itt)nagyon szép a belváros,csanak pedig az egyik legjobb hely egész Győrben,nagyon csendes és barátságos!Éltem Budapesten és én azt is szeretem de minden ami rossz ott is megvan,meg utazgathatok órákat városon belül,hogy eljussak valahova,ott is ahogy Győrben is vannak nagyon szép helyek és putrik. Ha minden tekintetben szépre vágysz és nem bírod elviselni a társadalmi rétegek változatosságát és azt szeretnéd,hogy még az idegenek is rád köszönjenek az utcán mintha ismernéd őket,költözz egy kis faluba.
2017. máj. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
#48-nak igaza van, Győr valóban jó hely. Nekem Fehérvár jobban bejön, de Győr is jó hely. Ez a két város Magyarország legfejlettebb városa Bp. után szinte minden szempontból. Debrecen, Nyíregyháza, Miskolc, Szeged, Pécs, stb. elbújhatnak mögöttük.
2017. máj. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
52%
Érdekes ez a sok negatív vélemény. Én személy szerint imádtam ott lakni és remélem hamarosan vissza is tudok költözni. Sokan Sopront emelik piedesztálra, de személy szerint én hányok tőle.. Mindenki rohan, többség sznob, szórakozási lehetőség zéró.
2017. máj. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!