Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen város Győr? Jó ott...

Milyen város Győr? Jó ott élni? Főleg olyanok válasza érdekel, akik odaköltöztek, vagy onnan el.

Figyelt kérdés

Aki odaköltözött, honnan költözött és hogy tetszik neki? Aki pedig elköltözött, az hová? És jobb máshol?

De persze tősgyökeres győriek is írhatnak. :)



2016. ápr. 8. 21:34
1 2 3 4 5 6
 31/60 A kérdező kommentje:
Komolyan elgondolkodtam én is ezen. :D Elég rendesen el lett véve a kedvem Győrtől.
2016. ápr. 11. 09:36
 32/60 anonim ***** válasza:

Sok roma, sok migráns, a belváros szép, de éjjel életveszélyes, a lakótelepek is veszélyesek. Bár nem éltem más városokban, de az hogy nem vehetem elő a mobilomat sok lakótelepen az szerintem akkor sem nevezhető normálisnak. A tömegközlekedés itt a világon a legszarabb. Nincs is bérletem, felesleges.

Kerékpárutak száma átlagos, a munkahelyekből meg sok van, csak az munkanélküli itt aki nem akar dolgozni.

Sajnos Győr a Sopron szindrómában szenved, miszerint régen egy élhetőszép, modern város volt, de egyre süllyed lefele.

2016. ápr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 A kérdező kommentje:

"éjjel életveszélyes, a lakótelepek is veszélyesek"

Ez nem túl bíztató.

A tömegközlekedést meg már hallottam, több helyen olvastam, hogy borzalmas. Pedig ez gond, mert még nincs kocsim.

2016. ápr. 11. 13:44
 34/60 anonim válasza:
57%
Nem ertem mert kellett Gyort ennyire lehordani. Igaz nem minden a legjobb de nem olyan veszes mint aminek egyesek leirtak. Hozzatennem hogy ez a sok a piszok, cigany stb kit erdekel? Szerintem manapsag nincs olyan magyarorszagi varos ahol ne lenne sok cigany es piszok..
2016. ápr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim válasza:

#2:

Azért van némi igazság is a leírtakban, bár nem ennyire sarkos a helyzet. Körül kell nézni és rögtön világossá válik. Pl a parkolási viselkedés, az arrogancia, a "nehogy má!" stílus, a birka szellem. Sajnos egy-két dologba tényleg beletrafált a hozzászóló. Sokan negatívan "kis Budapestnek" hívják Győrt. Az is igaz, hogy sok elbaltázás nem a mostani generációk hibája, de legalább nem kéne úgy tenni, mintha nem lenne. Ilyen a Marcalváros elnevezés, de mégjobb a Rába partján felépített Dunacenter...

Számomra a legfeltűnőbb az önkritika teljes hiánya a győriekben. Védik a védhetetlent is...

2016. ápr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim válasza:
Győr nem tökéletes, ez igaz, de szerintem nem olyan élhetetlen mint ahogy leírták. A belváros hangulatos, főleg adventkor. Vannak kulturális programok,a színházra ráfér az újítás, de a társulat nagyon profi és az előadások is nagyon élvezhetőek. Nyáron is sok a program. Vannak problémák, de hol nincsenek?
2016. ápr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
0%

#35:

Még hogy Győr kis Budapest??? Ezt meg hol halottad?

Mégis miben hasonlít Pestre?


Én még azt, hogy kis Budapest, egyedül Szegedről halottam és Szeged ezt ki is érdemli. Győrt és Szegedet össze sem lehet hasonlítani, Győr messze elbújhat Szeged, de jó pár középmagyarossági és alföldi város mellett is!

Győr sokkal inkább kis Delhi! (India fővárosa)


És Győrben van munka? Az Audiba elmehetsz melózni, de nem ám dolgozni! Biorobotok és cselédek előnyben!

És régen még a péket is felvették, ma már csak jól képzett vasas szakmunkás vagy jó képzett diplomás kell nekik, egyébként csak akkor jutsz be, ha valakinek a valakije vagy.


De ha bármi komolyabb, hozzáadott értéket igénylő dolgot akarsz csinálni, akkor kakukk!


Egyébként meg Győrben 23 óra után megáll az élet, ilyenkor már csak a huligánok és a cigányok portyáznak nagy részt. Maga a város közbiztonsága éjszaka sem veszélyes, de nyilván nem célszerű az ilyen csoportosulások útvonalán járni.


És többek között ezek éppen a Baross utca sétáló része. Ami azért is "csodálatos" mert ott van a Fapipa BT. Játékboltja, és az ajtaja mellett egy ajtó közvetlenül vezet le egy pincébe, melyben sok év óta egy kupleráj üzemel.

2016. ápr. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:

Kérdező: a tömegközlekedés valamit javult, mert régebben minden busz a központba ment be. azaz, ha egyik széléről a másikba akartál menni, akkor át kellett szállnod!

Ezen az utóbbi években csodák-csodájára egy keveset javítottak.

Miközben régen párhuzamos utcákon akár 5 különféle busz is ment kifelé.

De ha éppen keresztben akartál oda jutni9, akkor gyalog vagy akárhogy kellett menned, busszal szemiképp!

Ma is ha a tudószűrőbe akarsz eljutni, a város központjából jó 1 kilométert kell gyalogolnod, mert arra egy járat sem megy!

Győrnek leggyakrabban járó busza a 22-es, ami éppen Marcal városba visz ki.

A várost 400 millióért tele rakták magukban beszélő oszlopokkal, nagyon ürülhetnek a zajnak a közelben lakók!

Egyébként meg minek, mert nem lehet őket komolyan venni, már jó pár alkalommal írta ki, hogy a busz 1 perc múlva érkezik, aztán 15 perc múlva se volt ott. És a sofőr morálja se változott semmit, a bunkók, vagy később vagy előbb jön, fütyülnek az egészre!

És egyébként régebben szinte csak az újságárusoknál lehetett jegyet venni, (a legkésőbbi is maximum 18 órakor bezárt), ma sem jobb a helyzet, de pár felszerelt automata enyhített a helyzeten.

Ehhez képest Szegeden már 20 évvel ezelőtt este 20 óráig nyitva tartó, csak jegyet áruló kis fehér bódék voltak város szerte! Debrecenben már 30 éve gázüzemű buszok járnak!

És Győrnek az a legnagyobb átka, hogy már az átkosban sem volt más, mint egy proli gyűjtő hely! Ide jönnek a leghülyébbek az ország minden részéről cselédezni!

A Marcalvárosiak nagy része egyáltalán nem is győri, hanem mindenféle Győrbe költözött jött-ment, a legsötétebb falukból! Az egyik házban is egy nyírbogdányi közös képviselő volt (hát belőle ítélve az egy eszméletlen tirpák telep lehet), aztán a végén csak hazaköltözött, nem jött össze neki a Kánaán.

Mindenféle sötétség ide jön rongyot rázni, aztán azt képzeli magáról hogy most ő akkor egyből úr lett. Miközben olyan tahó, hogy sok normális falu normális paraszt emberei is joggal letuskózhatnák igen rendesen.

És mivel Győr az ilyen, az ilyeneknek igényük sincs többre, azaz Győr egyre inkább csak ilyen marad, hiába is vannak az önkormányzatnak nagy adóbevételei.

2016. ápr. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
Így van Győr, egy proligyűjtő hely. Jönnek ide mindenhonnan a suttyók, mert azt hiszik ha ott nem ment itt menni aztán rájönnek hogy itt sem megy, csak lusták hazaköltözni.
2016. ápr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim válasza:
Győr undorító. Viszonylag sok a lehetőség, de leginkább csak Ausztria felé. Mindenhonnan ömlik a propaganda ("A jövő Győrben épül"), a város igazi német gyarmat, de még csak nem is hasonlít Németországra. Nagyon szép ugyan a belváros, de láttál már szebbet is. Rossz a közbiztonság, instabil a gazdaság, mivel minden az Audira épül, gondold el, mi lesz, ha egyszer meginog az a cég? Az egész város városnak annyi. Isteni csoda, hogy ez a város egyáltalán működik, csak idő kérdése, hogy mikor dől romba az egész. Pocsékolás és amatőrség jellemzi az egész várost, semmivel nem számolnak, nem gondolkodnak előre. A polgármester annyit lop, amennyit ér. Szóval nem hiszem, hogy ide kéne költözni... dehát te tudod. Győrben születtem, ott éltem 27 évig. Most Székesfehérvárott lakok. Hasonló város, hasonlóan fejlett és szép, csak annyi a különbség, hogy sokkal élhetőbb és biztosabb és nem az Ausztriába járó munkaerőre és egyetlen cégre alapoz, hanem tudatosan építette/építi ki a gazdasági rendszerét...
2016. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!