Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen város Győr? Jó ott...

Milyen város Győr? Jó ott élni? Főleg olyanok válasza érdekel, akik odaköltöztek, vagy onnan el.

Figyelt kérdés

Aki odaköltözött, honnan költözött és hogy tetszik neki? Aki pedig elköltözött, az hová? És jobb máshol?

De persze tősgyökeres győriek is írhatnak. :)



2016. ápr. 8. 21:34
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
75%

Réz Anyu kommentjét kicsit korrigálnám.

12 éve lakom Marcalvárosban, így elvileg én is a a legtöbb idióta közé tartozom, aki a Győr legfiatalabb lakótelepén él.

Azért messze nem ilyen rossza a helyzet, mint azaz imént fel lett vázolva. Vannak bicikliutak, a belvárosban tény, hogy nincs annyira kiépítve, de a fent említett városrészből egészen Gyirmótig, érintve a Marcalváros melletti Family centert és Tescot egészen jó minőségű út húzódik. Ugyanígy be lehet tekerni a belvárosig is, ami, bár nem tudom Réz Anyu mikor járt ott utoljára, teljesen fel lett újítva és tiszta. Jó, a földről azért nem lehet enni, de azt tán még falun se.

Egyetem pedig van, nem is rossz, a Széchenyi országszinten ismert és a jó nevű felső oktatási intézmény. Mellette itt van még a Hittudományi főiskola és az Apáczai főiskola is, amik szintén az erős középmezőnybe tartoznak. Középiskolák és gimik között és bőven lehet válogatni, Révai, Bencés, Kazinczy, Apor stb.

Az emberek kedvesek, ha nem a 'kihaénnem' stílusban áll hozzájuk valaki.

A lakótelepek valóban nem Hilton hotelek, de bármelyik panelből lehet élhető otthont varázsolni. A környék meg olyan, amilyen, a legrosszabb része is olyan, mint pl Pesten a Köki és a Kőbányai Family center környéke. ( Gőzmozdony utca stb. )

A Kossuth utca és Újváros kicsit hajaz a pesti nyóckerre, de messze nem olyan vészes, bár azért elég balkáni a hangulat.

A színházban sokdíjas színészek játszanak, a balett és a győri filharmónikusok nemzetközileg elismertek. Ugyanitt a győri zeneoktatás is kiemelkedő hála a Liszt Ferenc zeneiskolának.

Szóval ha errefelé szeretnél költözni Győr jó választás. Veszprém meglehetősen iparváros, bár ott is vannak szép részek, Mosonmagyaróvár pedig elég szoci, de biztosan az is élhető.

2016. ápr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes és hasznos kommentet! :)
2016. ápr. 9. 20:51
 13/60 anonim ***** válasza:
Ha bármi kérdésed van még, nyugodtan írj privátban :)
2016. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
23%

13 #: még hogy a belváros tiszta??? Még egy olyan eszméletlen retkes-koszos utcát nem láttam sehol, mint a győri Baross út! Pesten a nyócker bármelyik utcája is különb nála! Nem gondolod, hogy ideje lenne - meg nem mondom kihez - de minimum szemorvoshoz fordulnod??? Ha még Győrben laknék, akkor csinálnék neked egy videót, hátha akkor észre veszed! Vagy nézz el Pest felé az első párhuzamos utcába, a Czuczor Gergelybe, aztán nézz be a színházzal szemközti épület, ahol a CIB Bank van előtti betonvirágos ládákba, azok is tele vannak szeméttel. A színház sarkánál meg van egy papír port, a közelében pár kuka és mellette mindig kupacokban áll a szemét!

Aztán nézd meg a győri vasútállomást, csupa kosz az egész! Vagy utazz el egy "sötét" alföldi városba, és nézd meg ott milyen a vasútállomás, a győrihez képest maga a patyolat! A Kisalföld VOLÁN járatain pedig kalapos gombák is nőnek!

[link]

A Marcal városiak, különösen a 2-ön lakók 90!-a pedig nem győri, hanem mindenhonnan jött betolakodó!

Mellesleg én már azóta ismerem Marcal várost, már akkor is láttam, amikor még csak péri volt a helyén!

Abban a tuskósságban is világszerte egyedülálló, hogy valami szakbarbár vasúti tolatópályával ketté vágta! Szinete a nyakamat merem adni rá, hogy a SZIF-en végzett!

Így azt is elárulom neked, hogy amikor Győr sétáló utcája még nem volt "felújítva", még aszfaltozott volt, és Lenin út volt a neve, akkor még jóval tisztább volt.

Egyetem pedig nincs, ismétlem: attól hogy egy kocsmát átneveznek egyetememmé, abból éppúgy nem lesz egyetem, mint egy patkányból sem lesz ló, csak azért, mert éppen egy istállóban látta meg a napvilágot!

A SZE különben is abból él, hogy felvesz mindenféle hülye gyereket, illetve utánuk az államtól a nagy pénzt, majd az első leendő alkalommal kirúgja őket. Meg kell csak nézni, a BME és a SZE közötti felvételi pontkülönbséget, a kettős magért beszél! Meg azért a műegyetemen tanulni is szoktak, ellenben a SZE-en csak a vizsga előtt nonstop 72 órában! A kollégisták többsége azzal foglalkozik, hogy délután holt részegre issza magát a lapostanszéken, a kollégium folyósólyán egymás kezét fogva törükülésben vagy éppen a földön fetrengve, aztán hol az ablakot verik be, hol az álmennyezeteztet verik le a folyosó teljes hosszában. A SZE kollégiumi portások eltudják mondani mi megy ott, egy szakmunkás képző elitebb hely a SZE-nél!

A győri hittudományi főiskolán tanult Wolf Gyula sikkasztó és pedofil pap is, bár az utóbbiból kimosdatták, az előbbiért lecsukták. Többek között engem is molesztált.

[link]

"József Atya" is ide volt bejáratos, aki aztán egyszer csak megzsarolt a meleg szeretője, és aztán az újvárosi plébánián felakasztotta magát. Itt tanult az kispap is, akinek az öccse pár évvel ezelőtt Sopronban pisztollyal gyilkolászott 2 haverjával együtt. És az győri püspökséget is vizsgálta már a rendőrség, gazdasági visszaélések miatt, úgy hogy büszke lehetsz erre az intézményre! Az Apáczai főiskola kollégiuma pedig éppen Marcal városban, a Cuha utca 20. szám alatt van, a bejárata előtt balra egy kis pad, tele állandóan mindenféle ott tanuló részeg / tetkós / drogos huligánnal huligánnal! Egyik kezükben a cigaretta vagy marihuána, a másik kezükben a literes pálinkás üveg vagy a 2 literes (!) korsó tele sörrel és ott fetrengenek nap mint nap! Ha éppen nem látja ott véletlenül őket az ember, a szemét, cigarettás dobozok, pálinkás, boros üvegek, sörös dobozok jelezik a nyomaikat! Na ezekből lesznek aztán szép tanárok!!!Hogy pedig egy ekkora városnak van több gimnáziuma is, azon mi van különleges! Az Apor meg pontosan éppen a szeméttelep / illegális kutya tetem tűzelő telep szomszédságában van! A Bencésekhez meg züllöttebb gyerekek járnak, mint az állami gimnáziumokba, plusz a képmutatást is jól tudják.

Ezek szerinted bármi értéket adnak Győrnek???

Az pedig hogy az átlag győri igenis irigy, beképzelt és bunkó, és minden csak nem kedves, azt az itt járó nem itt lakók szokták nekem legtöbbször mondani! "Itt mindenki hülye?" -ezzel szokták a panaszukat kezdeni, és az előbbivel folytatni!

És Veszprémben is vannak szép részek? És Veszprémet nem ismerem annyira, de amerre jártam, ott csak szép részt jártam! Győrben viszont egy szép részt nem tudok mondani!Egyedül a káptalandomb néz ki valahogy, de az nagyon kicsi és kizárólag papok lakják.



Úgy hogy büszke lehetezs erre a intézményre,

2016. ápr. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező: a 8-as lehet nem pontosan a kérdésedre válaszolt, de ugyanakkor mégiscsak nagyon is arra!

Gyakorlatilag azt fogalmazta meg neked, hogy dönts el hova akarsz költözni! Nyugalomra vágysz? Győr szinte mágnesként vonzza magához a bizonyos típusú embereket, azért is olyan, amilyen! A kulturálatlan beképzelt, irigy prolikat és cselédeket. Ha te is cselédelni akarsz és proli [link] kultúra vívmányait élvezni, akkor Győrben a helyed!

Ha viszont nyugalomra vágysz, akkor az Győrben a lehető legrosszabb helyen keresed!

2016. ápr. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 A kérdező kommentje:

"Meg azért a műegyetemen tanulni is szoktak, ellenben a SZE-en csak a vizsga előtt nonstop 72 órában! "


Nem akarok általánosítani, de 5 ismerősöm is járt Győrbe EGyetemre, és szó szerint az utolsó utáni pillanatban álltak neki tanulni, a többi része a buliról szólt. De mondom, ez csak 5 ember.


RézAnya, küldtem neked privátot, miért nem válaszolsz? Félsz, hogy én is proli vagyok, és ha megírod a városokat, megszállom? :D

2016. ápr. 10. 02:33
 17/60 anonim ***** válasza:
79%
RézAnya, attól még, hogy más véleményen vagyunk nem kell instant szívinfarktust kapni :D Te nem szereted Győrt, én szegény tudatlan marcalvárosi igen. :D
2016. ápr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
76%

Miféle más véleményről beszélsz? Amiket leírtam, azok mind ténykérdések, és semmi közük semmilyen véleményhez.

Győr sétáló utcája egyedül a kutyaszar kapcsán jobb, de Győrben is van ebből egyébként túlfon túl sok is.

És azt is elismerem, hogy Győr sétáló utcája akármilyen koszos is, nem tesz túl egyes budapesti belsőbb kerületi, főleg a 6. és 7. került utcákon, amitől Budapest minden túlzás nélkül a kutyaszar egyik világfővárosa. És van ott minden más is, húgy is bőven sőt mindkettő embertől származó is.

De Budapest lényegesen nagyobb város, ha Győr is ekkora lenne, akkor szerintem valamelyik indiai településhez lehetne legjobban hasonlítani.

Mellesleg Pesten a sok mocsok mellett vannak normális helyek is, Győrben viszont nem nagyon.

Továbbá Budapest fő utcája viszont a Váczi utca, az lényegesen tisztább a győri Baross útnál.

2016. ápr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező: igen, PM-ben sem adok kész ötleteket.

És tudod, olyan ez, mint a szerelem. Nem lehetek valakibe szerelmes sem helyetted. Tedd meg magad és ne tálcán várd itt sült galambként berepülve hozzád a tuti megoldást.

Száz százalékot meg úgy sem tudnék egyikről sem mondani, legfeljebb arról, ahol most élek.

Viszont Győrben születtem, több évtizedet lehúztam ott, és csak azt tudom mondani, hogy Győr Magyarország egyik nagy szégyene. Mert az hogy Bécs-Budapest között félúton, 3 folyó találkozásánál, a Nyugat kapujában egy lepratelep van csak, az több mint szégyen.

Győrnek egyetlen előnye van csak, hogy relatíve közel van a Nyugati határhoz és hogy szintén relative több munka van, mint jó pár helyen. De korán sem annyi, mint azt egyesek képzelik.

És gurultam a földön a nevetéstől, amikor egyszer megláttam Pesten a déli pályaudvaron az Audi hirdetését, hogy "gyere dolgozni Győrbe!" Aki ezért leköltözik Pestről Győrbe, az vagy rajta kívül álló okok miatt kényszerpályán jár vagy csak egész egyszerűen tehetségtelen és kötözni való hülye.

2016. ápr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
25%
Ja és a győri "egyetemen" én meg tudok olyan fickót, egy évben talán egyszer (!) volt józan, de az sem biztos. Az apja állatorvos + politikus volt egy faluban, mellesleg középiskolába a győri bencésekhez járt. Ennek köszönhetően még sem rúgták ki 2 év elteltével sem, a későbbi sorsáról pedig már nincs információm. Miközben egész SZE arról szól, hogy minél több embert felvegyenek, többet, mint amennyire kapacitásuk van, hogy vele együtt felvegyék az állami pénzeket is. Utána meg próbálnak a legrövidebb úton, pár félév alatt kirúgni. És ez ellen nem elég ha tehetséges és szorgalmas vagy, hanem az oktatók mindenféle szeszélyeire is fel kell készülnöd. A SZE-n nincsenek is komoly oktatók, melyek alkalmassá tennék arra, hogy ott egyetemi képzés folyik. Egy műegyetemi diplomával külföldön is sokkal többre mész, egy SZE-el pedig simán kiröhögnek.
2016. ápr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!