Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen város Győr? Jó ott...

Milyen város Győr? Jó ott élni? Főleg olyanok válasza érdekel, akik odaköltöztek, vagy onnan el.

Figyelt kérdés

Aki odaköltözött, honnan költözött és hogy tetszik neki? Aki pedig elköltözött, az hová? És jobb máshol?

De persze tősgyökeres győriek is írhatnak. :)



2016. ápr. 8. 21:34
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
Sopronból szinte mindenki Ausztriába jár dolgozni. Mondjuk Győrből is sokan, de ez utóbbi szinte minden szempontból jobb. Fehérvárral egy szinten kb.
2017. máj. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim válasza:
84%

Győrben éltem 20 évig, valóban egy jó részük nem több türhő hőbölgő buta prolinál. Soha máshol olyan sűrűn nem tájékoztattak félre postán, közjegyzőnél, egészségpénztárnál, anyakönyvi hivatalban, bankban mint ott. Az átlag győri kb buta de nagyképű és hepciáskodó.

Elég nagy a cigány felmenőjűekkel rendelkező fehér emberek aránya, de a simán cigányok aránya sem elhanyagolható.

Sajnos nagyon kis arányú a szerény dolgos ember azon a részen.

Összegezve felüdülés volt eljönni onnan.

2017. dec. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
100%

Sopron?! kulturált?! ..

Soproniként mondom.. Győr igenis nagyon jó hely (pár részét leszámítva) Sopron... Sznob, dögunalom, pocsék idő, unalmas emberek, akik csak futkosnak az osztrák eurók után.. Más pár napot itt lenni és el sétálgatni mosolyogva, mint valami turista és itt is élni. Főleg most, hogy fél Magyarország jött / jön ide. A közlekedés borzalmas, lakótelep után építik a másik lakótelepet.

2017. dec. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim válasza:
2. Szia!ha győri vagy,ennyire utálod?Ha nem,pls nem szólj bele.Győr a legnagyobb GDP vel rendelkező,leggazdagabb magyar város,ami a legjobban fejlődik.Dunántúlon nekünk van a legnagyobb ipari parkunk,bár te ezt nem szereted.A három folyó pedig kellő mennyiségű természetet ad a városi pezsgéshez.Szar helyek és emberek melyik városban nincsenek?Menj miskolcra......És te a cikkedben csak a rossz dolgokat írtad le.Jóból 10x ennyi van!
2018. júl. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim válasza:
62%
Én pl azért utálom azt a f@sszopó várost, mert tele van nyomorék önelégült buzeránssal. Nem csak a városban, de a vonzáskörzetben is. Amúgy szép város, és tényleg sok munkalehetőség van, de az emberek egyszerűen debilek. Soha nem mennék vissza oda. Soha.
2018. szept. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim válasza:
79%

Budapesti vagyok, 4-5 éve "élek" Győrben.

Pozitív észrevételek:

- Körút fagyizó

- Másodperc számlálós jelzőlámpák

- Kis távolságok

- A belváros és a Baross utcai meki mögötti szakrális beavató tér

Negatív észrevételek

- Az emberek nem valami befogadók, főleg, ha valaki pesti. Ha ezt itt meghallják, mitha egy gombot nyomtam volna meg, szemük kidülled, bekönnyez, és azonnal betesznek egy skatulyába, s bármilyen kedves, kulturált, és tisztességes vagy, te leszel itt a pesti paraszt. Amit aztán lassan ki is hoznak belőled a stílusukkal. Barátokat nemigen szereztem, kedves ismerősöket azomban igen. Természetesen nem mindenki bunkó, meg nagypofájú, csak nekem ez nagyon furcsa fogadtatás volt, máshol nem nqgyon tapasztaltam ilyesmit. Az átlag polgár nem gondolkodik, csak dolgozik, igaz, abban verhetetlen. Valószínűleg az Audi sem véletlenül választotta ki a térképen ezt a pontot. Jól lászik, hogy ha valamit egyszer valaki kitalált, akkor az úgy is maradt, hiába logikátlan, vagy ósdi, senki nem ül le gondolkodni, hogy esetleg lehetne e rajta javítani, és ha igen, akkor hogyan... A belváros szép, de pici, a többi úgy néz ki, mint kőbánya-kispest. Más a légköre, más az aurája, és aki nem tud ráhangolódni a város rezgésére, az igen szarul fogja magát érezni. Egyébként hálás vagyok ennek az egésznek itt, hogy megtapasztalhattam, mert a lekváros palacsinta pesti srácból egy kva szívós és kemény csávó lettem, aki azt kérdezgeti: mit keresek én itt, kik ezek, és mi ennek az egész életnek az értelme... :D

Ja igen. A jelzőlámpák csattogó hangot adnak, mint ha törpék laknának benne, akik önkielégítést végeznek. Az vicces.

2019. máj. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
78%
Prostik, drog, közpénzlopás. És ezt támogatják. A bűn városa
2019. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim válasza:
Gondolom már messze nem aktuális, de leírom. 2 éve élek itt albérletben, Egyetem miatt, ahova az előttem válaszolok által rájöttem hogy felesleges járnom, úgy sem leszek senki. (kedves) Nem kesvelem igazán a várost. Esztergomból jöttem, ahol a cigányhelyzet elég húzós, de még ennek ellenére is örülök ha hazamehetek innen hétvégére mondjuk, mert addig sem kell félnem az utcán sötétedés után. Mert igen, Győr nem barátságos hely. Rengeteg a cigány. Rengeteg. Szigetre, Belvárosra van inkább rálátásom. Főleg Újvárosból jönnek, mennek lopni belvárosba, az Árkádba. Kéregetnek, megkörnyékeznek, biciklivel követnek. Odajönnek hozzád a buszmegállóban, fenyegetőznek. A durvább környékekről ne is beszéljünk, mint a vasútállomás mondjuk, ahol kb. minden este megpróbálnak kirabolni valakit. Az elmúlt egy évben szerintem legalább 5 ezer foeintom bánta az agresszív Kéregetőket, akik olykor biciklivel követnek, olykor hordákba csapódva. 21 éves sportoló fiú vagyok, monshatnám nem is kis darab a magam 193cm/98kg-val, és ne tudjátok meg milyen elcseszett érzés, mikor folyton hátra kell néznem nem követ-e valaki, és rettegve kell átmennem sötétben a belvároson. De egyébként az épületek többsége szép, sok a kulturális program, és a munkahely is. (persze ezek talán így a vírushelyzetben nem érezhetőek)
2021. febr. 25. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:

Az egyik legnagyobb csalódásom volt. Túristaként én nagyon mocskos, lepukkant és jelentéktelen városnak tartom Győrt. Szemét mindenhol. Panelhegyek ölelik körbe a Belvárost. Az útak borzasztóak. A Belváros jellegzetes barokk lakásainak vakolata omladozik. Sőt, szerintem a Belváros épületeinek 30%-a van OK szinten. A templomokat most újítják fel, és van sok szép közösségi tere. Viszont hiányolom a zöldet. Kaposvár 20 °C-kal hűvösebb nyáron a sok fa miatt. Rengeteg hajléktalant és cigányt látni a Belvárosnak sétálgatni. Az persze meg hab a tortán, hogy az óváros sikátorai bűzlenek a hugyszagtól. A vasúti aluljáró kb 1970-ben megépült, és az a mai napig változatlan kinézetű, undorító. A gyönyörű Városháza vakolata is pereg lefele.


Pozítívuma az a földrajzi elhelyezkedése és a bérek.


Én hatalmasat csalódtam a városban. Egy olyan városnak nem így kéne kinéznie, aminek kormánypárti polgármestere van. A sok támogatás vajon mire megye el??


Győr nagyon sok mindenben hasonlít Székesfehérvárra (Belváros, kertváros, panelek stb) De az tény, hogy Fehérvár mérföldekkel rendezettebb és kevésbé olyan lepukkant mint Győr. A Belváros szinte teljesen fel van újítva.

2021. júl. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim válasza:

Miskolciként olvasom a válaszokat. Őszintén meglepődtem pont azon gondolkodtam hogy Győrbe költöznék úgy bukkantam a kérdésre.

DE

Kicsit megvédeném az otthonom:

Itt szegény ember NINCS. Nekem is elképesztő pedig itt élek, itt mindig tele a város, mindenkinek új kocsija van, mindenki felújít, új bútort vesz, vadiúj lakóparkban lakik, 50-60milliót simán kifizetnek egy felújítandó házért, munkahely nincs, vállalkozó MINDENKI, aki nem az Boschba havi 200ért 0-24 de valahogy az is nagyon jól él, meg mindenki a város legelitebb külső részén lakik. (Költői túlzások előfurdulnak de hidd el ha itt élnél egyet értenél)

Amúgy én a belvárosban lakom és nincs sok cigány vagy nekem mint "sötét" borsodinak nem tűnik soknak:) innen tudjátok "mordor"-ból győr meg hasonló nálunk csak boldog nyugati-nak hívott városok mesebelinek tűnnek. De azok alapján amiket leírtatok úgy érzem hogy jó helyen lakom.

Tudjátok Miskolcon még mindig sokkal de sokkal többen laknak mint Győrben ráadásul nagyobb megye nekünk több a nagyobb város jobban össze fújja a szemetet a szél mint nálatok még is én a komplett Miskolcból az avas egy részét és lyukót tudom kiemelni hogy okádék de lehet nálatok ez még csúnyább szóval illetné meg és más szemszögből néznétek pl nálam 10/9 nálatok meg 10/10000😶


Viszont ha pont ugyan olyan mint Miskolc vagy egy hajszállal jobb Győr én simán bevállalnám mert tuti hogy jó a vidéki feeling és nem hiszem hogy rosszabb lenne mint itt, sőt (:

Amugy meg gyere ide, nyugi nincsennek vulkánok meg sötétség 1-2nap után meglepődnél hogy miért ijezgetik az embereket tök jó itt lakni igaz hogy a lakhatás aránytalanul drága :D munkahelyed nem nagyon lesz de lehetsz te is a 200. Vállalkozó 🤣 viccen kivül nekem is elment ezeket olvasva a kedvem... Mi lett végül?

2023. jan. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!