Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért szoktak sokan tónusozni,...

Miért szoktak sokan tónusozni, térben és perspektívában rajzolni mindent?

Figyelt kérdés
Attól jobb lesz a kép?

2021. máj. 15. 21:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 A kérdező kommentje:
Mások honnan szereznek bátorságot hogy lerajzoljanak egy élő embert?
2021. máj. 16. 15:25
 32/75 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez nekem sosem bátorság kérdése volt. suliban csak beült a modell, és rajzoltuk. Először csak portré és büszt, tizenkettedikben meg akt. Amúgy meg én nem átallok a buszon is rajzolni vagy a vonaton az embereket, jó, megbámulnak meg pofákat vágnak, amikor észreveszik, hogy nézem őket, de valahol el kell kezdeni.
2021. máj. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem bátorság kérdése volt, pedig aztán én elég antiszoc vagyok, de mégis szeretek emberi arcokat, kifejezéseket rajzolni, önmagamat fejezem ki általuk.
2021. máj. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 A kérdező kommentje:
Nem baj ha mosolygó arcokat rajzolok? XD (gondolom)
2021. máj. 16. 15:48
 35/75 anonim ***** válasza:
100%
Mosolygó arcot sokkal nehezebb rajzolni, mint pihenő arcot a mimikai izmok miatt.
2021. máj. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 A kérdező kommentje:
Nem baj azt szivesebben rajzolok szóval többet gyakorlom. A komoly arcot lerajzolom egyszer aztán továbblépek.
2021. máj. 16. 15:55
 37/75 A kérdező kommentje:

És miről döntettek úgy, hogy rajzzal kezdtek foglalkozni?


Én azért mert kerestem, hogy mi legyen hivatásom. Előtte csak firkáltam garfieldos képregényeket és mondták hogy jó a humorom.

2021. máj. 16. 18:03
 38/75 A kérdező kommentje:

"Nem, senki sem mondaná. Azt mondanánk, hű, van itt egy kezdő rajzos, akinek ez a perverziója."


És ha profi szinten rajzolna valaki lefejezéseket arról mit gondolnál?


Bennem is van az a képesség, hogy megtanuljak elképesztően rajzolni bármit ceruzával, de egyszerűen nem tudom magam rávenni.

2021. máj. 16. 18:06
 39/75 A kérdező kommentje:

"Kérdező, ne itt várj választ a képzeld problémáidra. Nem, nem tudnál ilyeneket rajzolni, ha tudnál, megmutatnád. Ez a póz nem előnytelen, ellenben rohadt nehéz a rövidülés miatt, ez már efelsőbb szint azoknak, akik egy sima álló modellt meg tudnak rajzolni."


Ha akarnám megtudnám csinálni. Miért ne tudnám?

2021. máj. 16. 18:07
 40/75 anonim ***** válasza:
100%

Én kiskoromban is rengeteget rajzoltam, tesóim is elég jól rajzoltak, tőlük tanultam először, ellestem mit hogy csinálnak, de ők végül aztán nem sokat foglalkoztak vele. Aztán kb 12-14 éves korom körül kezdett komolyabb lenni a dolog, amikor portrékat kezdtem rajzolni csak úgy, aztán szüleimnek nagyon megtetszettek, aztán végigment a hír az egész családban, aztán már mindenkitől rajzos cuccokat kaptam... xd Barátoknak rajzoltam hírességeket vagy amit akartak, ismerősi körben 15-18 évesen konkrétan pénzért is rajzoltam portrékat, persze fotókról, ahogy kérték az "ügyfelek", de nyilván a pénz csak ilyen jelképes volt, eleinte 500ft meg egy tábla csoki, aztán később 1-2-3 ezer. De ez mostanra már abbamaradt, aki szeretett volna rajzot, az megkapta, és már csak ajándékba rajzolok/festek. (Festéssel csak mostanában kezdtem foglalkozni.)

Mindenki folyton kérdezgette, hogy miért nem megyek tovább ebbe az irányba, és a válaszom mindig az volt, hogy nem akarok éhen halni hehe. Most gazdinfót tanulok, lehetőségként ott van a fejemben, hogy valami infó+design téren menjek tovább, de inkább a gazdaság felé hajlok, úgyhogy a rajzolás megmarad hobbinak.

2021. máj. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!