Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért szoktak sokan tónusozni,...

Miért szoktak sokan tónusozni, térben és perspektívában rajzolni mindent?

Figyelt kérdés
Attól jobb lesz a kép?

2021. máj. 15. 21:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 A kérdező kommentje:
2021. máj. 16. 20:47
 52/75 anonim ***** válasza:
100%
xdd Nemár.
2021. máj. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 A kérdező kommentje:

"Nem, nem tudnál ilyeneket rajzolni, ha tudnál, megmutatnád."


Biztos nem mutatnám meg.

2021. máj. 16. 22:57
 54/75 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, most vitán kívül. Miért nem? Tegyük fel, hogy fogod magad, és csakazértis megmutatod ezeknek a hitetlen hülyéknek (nekünk), hogy nem a levegőbe beszélsz.

Amíg nem, az egésznek nincs több értelme, mint egy négyévessel vitatkozni.

2021. máj. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 A kérdező kommentje:
Mert nem érdekel, hogy mennyire tartjátok realisztikusnak/élethűnek, amit rajzolok.
2021. máj. 17. 09:01
 56/75 A kérdező kommentje:
Jól van bátorságot gyűjtök hogy lerajzoljak valakit meztelenül, talán magamat.
2021. máj. 17. 09:14
 57/75 A kérdező kommentje:
De az miért-érdekel-akárkit, ha csak nem vonza a téma? Csak azért érdekli, mert azt írom, hogy egész jó???
2021. máj. 17. 10:32
 58/75 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, azt írod, jól rajzolsz. Ez egy névtelen oldal, ahol mindenki azt ír, amit akar. Az is lehet, hogy valaki tök idegein Deviantart oldalát mutogatod, mi ezt nem tudjuk. Viszont ha azt írod, hogy jól rajzolsz, akkor nyilván többen is látszi szeretnék, hogy legyen viszonyítási alap. amíg ez meg nem történik, az egész csak duma, amiről több oldalon keresztül lehetne vitatkozni. Itt nem a rajz témájáról van szó, hanem magáról rajzról, tök mindegy, mit ábrázol.

Feltettél vagy tíz kérdést, naponta egyet. Minden kérdésed alá ugyanaz a három válaszoló (többé-kevésbé, stílusról rá lehet jönni) leírta, hogy mi a probléma a problémáddal. Le kéne már zárni ezt a dolgot. Te pörögsz rajta folyton, hogy jaj, nem tudok realizmust rajzolni, mert nem akarok. Ez annyira, de annyira gyerekes hozzáállás, és emiatt úgy is kezel mindenki, mint egy hisztis kisgyereket, aki olyan, mint a messziről jött ember. Tudod, azt mond, amit akar, akkor is, ha nem igaz. Ami az eddig kérdéseidből lejött:

- rajzolsz, és érdekel, mások mit gondolnak róla

- amikor rájössz, hogy más a véleményük, elkezdesz mentegetőzni

- amikor segítő tippeket kapsz, vitatkozol, hogy téged ez az egész amúgy nem érdekel

- aztán felteszel még egy kérdés arányokról, perpektívűról, térbeliségről, vagyis mégis érdekel

- amikor arra választ kapsz, megint elkezdesz hisztizni, hogy nem, mindenki rosszul tudja, hogy amit rajzolni szándkozol ijesztő, meg, hogy a szakemberek véleményére sem vagy kíváncsi, mert ők is rosszul tudják

- mi válaszolók bár belefáradunk a hülyeségedbe, ezért rádhagyjuk

- aztán vered magad, és magadnak válaszolsz több oldalon keresztül mindenféle önellentmondásokkal


Én elhiszem, hogy sz*r a bezártság meg a covid meg nincsenek olyan barátaid, akikkel ezt megvitathatnád, de ez már k*ra unalmas, és az egész egy olyan látszatod kelt, hogy te uralod ezt a kategóriát.

ui: remélem, a digitális rajztáblás kérdés nem a tiéd


üdv, Zsá

2021. máj. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig Zsá vagyok, van egy csomó Facebookos rajzos csoport, ha a rajzaidról akarsz beszélgetni idegenekkel, akkor azokat ajánlom, nem a GYK-et.
2021. máj. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 A kérdező kommentje:

Azért rajzolok portrét, mert azt komolyabban veszik mint a garfield képregényt.


Nem a véleménnyel van bajom, hanem félreértik a szándékaimat (sokszor én is őket, és annyi jön le hogy "hülye nyominger menjél vissza az oviba oszt ott rajzolj, majd akkor ökörködj a rajzolással ha már olyan szinten vagy mint mi!"


"aztán felteszel még egy kérdés arányokról, perpektívűról, térbeliségről, vagyis mégis érdekel" Nem. Nem érdekel.


Félek, hogy olyan ember leszek mint az arrogáns, bunkó, akadékoskodó müvészek, akik azt hiszik, hogy végig kell járnom ugyanazt a tanfolyamot/iskolát, mint ők.


Annyira kis. komplexusom van a müvészektől már attól hogy a mesterműveikre nézek, hogy félek tőlük, nem bízok bennük és inkább nem csinálom ugyanazt mint ők, nehogy én is olyan legyek. Vagy csak nem akarok belekerülni ebbe a művésztársadalomba.


Az a baj, hogy én nem értjük egymást, én X dolgot mondok és Y-ra gondolnak. Ők átlagemberre gondolnak én meg egy félelmetes rajzfigurára. Ök anatómiáról beszélnek, nekem egyből az ugrik be, hogy egy felboncolt, feldarabolt, meztelen ember.

2021. máj. 17. 23:16
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!