Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szegény családból származó...

Szegény családból származó fiatalok miért nem járnak egyetemre? A csóróknak miért nincs esélyük a továbbtanulásra? Hosszú lesz de szerintem..

Figyelt kérdés

Szóval tegnapi nap folyamán meghívott egyik egyetemista haverom egy egyetemi klubba tartott pókerre.Külön mentünk mivel én munkából mentem.Mivel járok másfelé is pókerezni így megszoktam h vannak nagyarcok.Pókereztem már együtt Vb-t Eb-t nemzetközi kupákat megjárt volt focistával jólmenő vállalkozókkal a Hell energiaital"kitalálójával"stb.Szóval gondoltam h nem lesz egyszerű a dolog.Mint ahogy azt is h én leszek az egyetlen aki nem jár oda arra az egyetemre.Megérkeztem a klubb elé.....Mercik bömbik terepjárók sportkocsik cabriók.Rendesen én éreztem magam szégyenbe h hová is jövök.Bennt a teremben 18-26év közötti arcok tele arannyal.Leültünk az asztalhoz ahol mindenki egységesen kitette a 3 100ezren felüli mobilját ill. a náluk kötegekben lévő 20ezreseket.Kezdődöttt a játék ami közbe akadtak alkalmi spanok is akiktől megtudtam h ha legközelebb is u.ez a 3 mobil van az illetőknél akkor ők köcsögök és ki vannak nézve.Az idő előrehaladtával megtudtam h én vagyok a teremben az egyetlen akinek nincs sem saját lakása sem nyaralója....de a még csak a kocsim sem fiatalabb 5 évesnél.Ezeket a lakás nyaralós dolgokat úgy tudtam meg h nem is kérdeztem senkitől ők úgy kiabalgattak át egymásnak persze h az egész klubb hallja.Átlagban 70-80ezret játszottak el a srácok+pocsolták a pultnál az 1550Ft-os viszkit.Persze megtudtam azt is h itt nem az a lényeg h minél kevesebb pénzből minél többet nyerj..nem ha ez így van akkor szintén köcsög vagy...itt az a lényeg h a többiek lássák h van pénzed és h minél többet költs.Kb.hajnal 2-kor jöttem el.Kiderült ismerem az osztót az öccse ide jár és megkérte h vigyen már engem haza.El is indultunk de mielőtt kimentünk volna a srác bocsánatot kért h ilyen szarral fog haza vinni de az A6-os amit kapott neki nem jött be...de tudja ajánlani nekem mert jó autó csak neki valamiért nem fexik....és most várja az új Land Rover terepjáróját szóval ne haragudjak h hazavisz ezzel a szarral.....nos az a szar egy 4 éves BÖmbi volt....útközbe beugrottunk a kolisokhoz akik a srác szerint.."beugrunk még a csórókhoz mert van egy kis saruk felém"bementünk a csórókhoz 4ágyas szobák 4 laptoppal aranakkal 2 számítógéppel.Én naiv gondoltam h jönnek majd a kicsit kopottabb ruházatú egyzserűbb emberkék de ez sem így lett...sőt az egyik srácról kiderült h neki 3 lakása is van a városban(amúggy 200kilométerre lakik)de a koli jobban bejön neki alakásai meg jók arra h oda vigye a csajokat.Mikor kiértünk a koli elé rágyújtottam szétnéztem a parkolóba....nos ha van valakinek kedve fogadni velem akkor annyit felajánlok h ahány 10évnél idősebb kocsit lát én annyiszor adok neki 1000Ft-ot viszon én ahány 5évnél fiatalabbat látok annyiszor csak 500Ft-ot kérek...és nem arulok el titkot azzal h nagyon jól jönnék ki a buliból.

Szóval így a hosszú sztori után kérdezném h miért van az h csak gazdagok járnak ma egyetemekre????És ezek az emberek sírtak 2 éve h nem akarnak tandíjat fizetni de egy éjszaka elb.asznak 100ezer ft-okat.Annak aki mély szegénységben élő családba született már nincs is esélye tanulni?????


2010. máj. 18. 17:36
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
De ez a kérdés nem a levelezőről szól az tényleg más kategória.De ha megfigyeled ahoz az kell h te dolgozz és legyen pénzed h tudd csinálni.És gondolom azért csinálod így mert nappalin nem ment volna pénz nélkül.
2010. máj. 18. 18:24
 12/42 anonim ***** válasza:

17.8-as vagyok.

Jó, te, ott azon a helyen ezt látod általánosnak, tegyük fel, hogy így is van. (Sajna Bp. közlében lakom, úgyhogy fogadni nem tudok veled...) Viszont már számtalan választ kaptál átlagos, és átlagon aluli családból származóktól. Az, hogy "ismerek valakit"....nincs okom feltételezni, hogy az a lány, akiről írtam, valójában kőgazdag..

Tényleg szomorú, hogy te azt látod, amit, pedig nagyon nem ez a jellemző más helyeken, hidd el!

2010. máj. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
Jó lehet van 1-2 kivétel aki ténykleg nem annyira gazdag.De konkrét szegény az nincs!!!!!És azért az utolsó hozzászólással már kezdünk kicsit átesni a ló másik oldalára azért azt ne kezdjük már el bizonygatni h oda csak 1-2gazdag jár és a többség az szegény mert ez így elég vicces lenne.
2010. máj. 18. 18:28
 14/42 anonim ***** válasza:
39%

Hát te nagyon elit helyen járhattál....

Csak hogy tudd az egyetemisták többsége egyáltalán nem kőgazdag, ahogy te láttad. Többség diákhitelt kénytelen felvenni, illetve mindenféle támogatásokat kell megpályázniuk, hogy végig csinálják azt a 3-5 évet.

Én is egyetemista vagyok, nincs se saját lakásom se autóm a szüleimmel élek, és a suli parkolója sincs tele bömbivel meg mindenféle csodajárgánnyal. A hallgatók nagy százaléka albiba, koliban vagy a szüleivel él, és nem túl fényűző életet (a buliknak megvan a böjtje).

Eléggé rossz képet kaptál az egyetemistákról, ha azt hiszed ilyen gazdagok vagyunk....

2010. máj. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
57%

" A csóróknak miért nincs esélyük a továbbtanulásra? "

Van esélyük, pont annyi mint a többinek! Jól tanul, felveszik államira, ösztöndíjból meg fizeti a kolit, ennyi.

Egyébként a kérdésednek és a magyarázatodnak köze nincs egymáshoz! Sokkal inkább fellengzés, mint sem magyarázat.

2010. máj. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
39%
18.10es vagyok. Én győrben lakom, és itt is tanulok, ezért nem vagyok koleszos, de akiket ismerek egyetemistákat egyik sem kőgazdag, ilyen mercis, aranyfukszos módon legalábbis biztosan nem. Akik meg kifejezetten szegények, ott még mindig sokkal nagyobb érték a munka, és a pénz, mint a tudás. És meg is értem őket. A következő diplomámat én is levelezőn akarom megszerezni, mert már cikinek érezném hogy a totál átlag keresetű szüleim nyakán élősködjek. Sokan vannak aki azért járnak levelezőre mert fontosnak tartják a tanulást, de már kicsit a maguk lábán akarnak állni. Igaz manapság nem divat dolgozni, ahogy észrevettem. Mert olyan egyetemistát sokat ismerek, akik tanulnak valamit aminek nem sok értelme van, csak úgy "szórakozásból". Én olyat választottam aminek legalább értelmét látom. Nem a semmiért tartatom el magam. Persze ha adódik valami dolgozom is közben.
2010. máj. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
57%

vicces történet, ne tűnik igaznak. az osztó is ilyen gazdag egyetemista volt? ha igen, akkor miért osztott, miért nem játszott a többiekkel? ok, mondjuk at mondod, hogy ő is kőgazdag, de utál pókerezni, ő osztani szeret, mert ugye egy szimpla osztó nem engedhetne meg magának ilyen kocsikat.

és te mennyire vagy kőgazdag, hogy elnézést kérnek tőled egy négy éves bömzi miatt? lol.

2010. máj. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
57%
mi az hogy full csóró nincs? hisz írtam, h nekem minden bevételem a diákhitel meg az ösztöndíj...ennyi pedig még a legfullcsóróbbaknak is jár, hiszen megigényelhetik... nekem ezenkívül semmim sincs, csak egy 60 ezer forintos laptopom, amit négy évig gyűjtögettem a gimiben... ilyenek, hogy kocsi :D hát a jogsit se tudom megcsinálni bszki...
2010. máj. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

Azért jó hogy eljutottunk ide is.Tehát az egyetemekre ma Magyarországon a szegények járnak.És többségében ők vannak. Ez komolyan tetszik.Felvidított estére. :-)))))

Köszi.Még hogy az egyetemekre többségében. csórók.Tetszik nagyon tetszik.

Ja mondjuk igen.Ismerek egy lányt kb.1500fős faluból jött a faluba van 3 bolt 2 kocsma.Na ez az övék.Konkrétan ők látják el a falut.Van az egyetemen Demján Sándor ösztöndíj.Ez a hátrányos helyzetűeknek kéne h járjon.És láss csodát ez a lány aki a város legmenőbb fitnessz termébe jár szolizik kozmetikus műköröm hajfestés.Ez a lány ezt a z ösztöndíjat megkapta.Hogy miért??Ja kérem szépen ő papíron csóró ős is meg a családja is.Persze lakás kocsi bejátszik nála.

Na és tényleg befejeztem.Mert még el akarjátok mjd velem hitetni azt h az egyetemekre csórók járnak.

A srác testvére pedig azért osztott mert részben övéké is a hely és az osztás mellett ő is játszott.Csak bevállalta h ő oszt is mellette.És a sztori nem kamu.De nem kell elhinni.Gondolom...na mind1.Tudjátok mit gazdagok nem is járnak még cdsak az egyetemek környékére sem.Oda csak és kimondottan szegény családok sarjai járnak.Így jó lesz?

2010. máj. 18. 21:11
 20/42 A kérdező kommentje:
A bömbi miatt meg arcoskodásból kért tőlem elnézést.Mivel levágták póker közben hogy nekem sem 3 mobil sem lakás sem nyaraló. :-((((De még csak az 1550Ft-os viszkit sem pocsoltam.És mint mondtam ennek semmi köze a pokerhez mert a város többi pókerklubbjaiba olyan átlagos anyagi helyzetűek is eljönnek mint én.Neke azért volt meglepő h itt mindenki kőgazdag volt.
2010. máj. 18. 21:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!