Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szegény családból származó...

Szegény családból származó fiatalok miért nem járnak egyetemre? A csóróknak miért nincs esélyük a továbbtanulásra? Hosszú lesz de szerintem..

Figyelt kérdés

Szóval tegnapi nap folyamán meghívott egyik egyetemista haverom egy egyetemi klubba tartott pókerre.Külön mentünk mivel én munkából mentem.Mivel járok másfelé is pókerezni így megszoktam h vannak nagyarcok.Pókereztem már együtt Vb-t Eb-t nemzetközi kupákat megjárt volt focistával jólmenő vállalkozókkal a Hell energiaital"kitalálójával"stb.Szóval gondoltam h nem lesz egyszerű a dolog.Mint ahogy azt is h én leszek az egyetlen aki nem jár oda arra az egyetemre.Megérkeztem a klubb elé.....Mercik bömbik terepjárók sportkocsik cabriók.Rendesen én éreztem magam szégyenbe h hová is jövök.Bennt a teremben 18-26év közötti arcok tele arannyal.Leültünk az asztalhoz ahol mindenki egységesen kitette a 3 100ezren felüli mobilját ill. a náluk kötegekben lévő 20ezreseket.Kezdődöttt a játék ami közbe akadtak alkalmi spanok is akiktől megtudtam h ha legközelebb is u.ez a 3 mobil van az illetőknél akkor ők köcsögök és ki vannak nézve.Az idő előrehaladtával megtudtam h én vagyok a teremben az egyetlen akinek nincs sem saját lakása sem nyaralója....de a még csak a kocsim sem fiatalabb 5 évesnél.Ezeket a lakás nyaralós dolgokat úgy tudtam meg h nem is kérdeztem senkitől ők úgy kiabalgattak át egymásnak persze h az egész klubb hallja.Átlagban 70-80ezret játszottak el a srácok+pocsolták a pultnál az 1550Ft-os viszkit.Persze megtudtam azt is h itt nem az a lényeg h minél kevesebb pénzből minél többet nyerj..nem ha ez így van akkor szintén köcsög vagy...itt az a lényeg h a többiek lássák h van pénzed és h minél többet költs.Kb.hajnal 2-kor jöttem el.Kiderült ismerem az osztót az öccse ide jár és megkérte h vigyen már engem haza.El is indultunk de mielőtt kimentünk volna a srác bocsánatot kért h ilyen szarral fog haza vinni de az A6-os amit kapott neki nem jött be...de tudja ajánlani nekem mert jó autó csak neki valamiért nem fexik....és most várja az új Land Rover terepjáróját szóval ne haragudjak h hazavisz ezzel a szarral.....nos az a szar egy 4 éves BÖmbi volt....útközbe beugrottunk a kolisokhoz akik a srác szerint.."beugrunk még a csórókhoz mert van egy kis saruk felém"bementünk a csórókhoz 4ágyas szobák 4 laptoppal aranakkal 2 számítógéppel.Én naiv gondoltam h jönnek majd a kicsit kopottabb ruházatú egyzserűbb emberkék de ez sem így lett...sőt az egyik srácról kiderült h neki 3 lakása is van a városban(amúggy 200kilométerre lakik)de a koli jobban bejön neki alakásai meg jók arra h oda vigye a csajokat.Mikor kiértünk a koli elé rágyújtottam szétnéztem a parkolóba....nos ha van valakinek kedve fogadni velem akkor annyit felajánlok h ahány 10évnél idősebb kocsit lát én annyiszor adok neki 1000Ft-ot viszon én ahány 5évnél fiatalabbat látok annyiszor csak 500Ft-ot kérek...és nem arulok el titkot azzal h nagyon jól jönnék ki a buliból.

Szóval így a hosszú sztori után kérdezném h miért van az h csak gazdagok járnak ma egyetemekre????És ezek az emberek sírtak 2 éve h nem akarnak tandíjat fizetni de egy éjszaka elb.asznak 100ezer ft-okat.Annak aki mély szegénységben élő családba született már nincs is esélye tanulni?????


2010. máj. 18. 17:36
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
ÁÁ utálom az ilyen zsidókat -.-" mozgás auswitzbe és külömben is nem kell mindenkinek egyetemre járni . kellenek melosok is -.-"
2011. júl. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim válasza:
mi is szegények vagyunk csak 700.000 ezret keres anyám apám együtt... és mégis testvéreim egyetemre járnak.
2014. jan. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!