Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szegény családból származó...

Szegény családból származó fiatalok miért nem járnak egyetemre? A csóróknak miért nincs esélyük a továbbtanulásra? Hosszú lesz de szerintem..

Figyelt kérdés

Szóval tegnapi nap folyamán meghívott egyik egyetemista haverom egy egyetemi klubba tartott pókerre.Külön mentünk mivel én munkából mentem.Mivel járok másfelé is pókerezni így megszoktam h vannak nagyarcok.Pókereztem már együtt Vb-t Eb-t nemzetközi kupákat megjárt volt focistával jólmenő vállalkozókkal a Hell energiaital"kitalálójával"stb.Szóval gondoltam h nem lesz egyszerű a dolog.Mint ahogy azt is h én leszek az egyetlen aki nem jár oda arra az egyetemre.Megérkeztem a klubb elé.....Mercik bömbik terepjárók sportkocsik cabriók.Rendesen én éreztem magam szégyenbe h hová is jövök.Bennt a teremben 18-26év közötti arcok tele arannyal.Leültünk az asztalhoz ahol mindenki egységesen kitette a 3 100ezren felüli mobilját ill. a náluk kötegekben lévő 20ezreseket.Kezdődöttt a játék ami közbe akadtak alkalmi spanok is akiktől megtudtam h ha legközelebb is u.ez a 3 mobil van az illetőknél akkor ők köcsögök és ki vannak nézve.Az idő előrehaladtával megtudtam h én vagyok a teremben az egyetlen akinek nincs sem saját lakása sem nyaralója....de a még csak a kocsim sem fiatalabb 5 évesnél.Ezeket a lakás nyaralós dolgokat úgy tudtam meg h nem is kérdeztem senkitől ők úgy kiabalgattak át egymásnak persze h az egész klubb hallja.Átlagban 70-80ezret játszottak el a srácok+pocsolták a pultnál az 1550Ft-os viszkit.Persze megtudtam azt is h itt nem az a lényeg h minél kevesebb pénzből minél többet nyerj..nem ha ez így van akkor szintén köcsög vagy...itt az a lényeg h a többiek lássák h van pénzed és h minél többet költs.Kb.hajnal 2-kor jöttem el.Kiderült ismerem az osztót az öccse ide jár és megkérte h vigyen már engem haza.El is indultunk de mielőtt kimentünk volna a srác bocsánatot kért h ilyen szarral fog haza vinni de az A6-os amit kapott neki nem jött be...de tudja ajánlani nekem mert jó autó csak neki valamiért nem fexik....és most várja az új Land Rover terepjáróját szóval ne haragudjak h hazavisz ezzel a szarral.....nos az a szar egy 4 éves BÖmbi volt....útközbe beugrottunk a kolisokhoz akik a srác szerint.."beugrunk még a csórókhoz mert van egy kis saruk felém"bementünk a csórókhoz 4ágyas szobák 4 laptoppal aranakkal 2 számítógéppel.Én naiv gondoltam h jönnek majd a kicsit kopottabb ruházatú egyzserűbb emberkék de ez sem így lett...sőt az egyik srácról kiderült h neki 3 lakása is van a városban(amúggy 200kilométerre lakik)de a koli jobban bejön neki alakásai meg jók arra h oda vigye a csajokat.Mikor kiértünk a koli elé rágyújtottam szétnéztem a parkolóba....nos ha van valakinek kedve fogadni velem akkor annyit felajánlok h ahány 10évnél idősebb kocsit lát én annyiszor adok neki 1000Ft-ot viszon én ahány 5évnél fiatalabbat látok annyiszor csak 500Ft-ot kérek...és nem arulok el titkot azzal h nagyon jól jönnék ki a buliból.

Szóval így a hosszú sztori után kérdezném h miért van az h csak gazdagok járnak ma egyetemekre????És ezek az emberek sírtak 2 éve h nem akarnak tandíjat fizetni de egy éjszaka elb.asznak 100ezer ft-okat.Annak aki mély szegénységben élő családba született már nincs is esélye tanulni?????


2010. máj. 18. 17:36
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
hallottál már diákmunkáról és egyéni tanrendről nagyokos?
2010. máj. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:32 vagyok továbbra is!

Én ne hallottam volna diákmunkáról? Pff hogyne hallottam volna, még csináltam is csókolom! Tudod a diákmunka legtöbb esetben árufeltöltésről és hostess munkáról szól amiből a diákmunka közvetitő levonja a pénzed nagy részét és kapsz 3000 Ft-ot amiért jol kicsicskáztatnak! Éjszakára mentem el a barátaimmal és másnap ugy mentünk iskolába hogy a padon aludtunk! Ugyhogy én tudom nagyon jól hogy miről szól! De az egyetemen nem fognak a te kedved szerint tartani órákat, és nem mentesülsz fel azalól hogy 340 oldalt tanulj meg 3 nap alatt... ez egy kedves jogi szakos tanulótól példa akit ismerek! De ha neked ez igy müködik akkor gratulálok! lehet te kivétel vagy igy nem is bántalak téged! Deviszont! Ahol én voltam diákmunkán nem szemüveges kis egyetemista fiúcskák voltak, hanem középiskolások, mert a 99 % tul értelmesnek tartja magát ahhoz hogy megemeljen egy doboz füszert, és lenézik ezt a munkát!

Akinek nem inge....

2010. máj. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
szerintem már jócskán túlmentünk a provokatív határon,szóval zárjuk ezt le mert már kib@szta a biztosítékot
2010. máj. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
79%

kedves kérdező, bizonyára láthatatlan az írásom, hogy már kétszer is írtam neked: de mi szegények vagyunk... nincs autónk(az egész családnak)nekem meg pláne nincs, mert még a jogsit sem tudom kifizetni, egy tv-nk van...ez a legértékesebb cucc a házunkban, anyámék egy fillért nem adnak nekem 18 éves korom óta, semmire...mégis egyetemre járok... diákhitel 40 ezer ft, plusz kapok 8000 ft tanulmányi ösztöndíjat... az ösztöndíjból kijön a kolidíj, a többiből eszek és még bulizni is marad egy kevés (ami nem 5000 ft alkalmanként, hanem 2 üveg sör,ami nekem elég egész estére, ami 500 ft).... tudjátok, mi a ti bajotok? olyan gyökerek vagytok, h titeket nem vesznek fel sehová, és ez annyira bssza a csőrötöket, hogy megpróbáljátok ezzel a marhasággal vígasztalni magatokat....hát el kell hogy keserítselek titeket: akinek van esze, szorgalma és akarata hozzá, az igenis tud egyetemre járni... ha annyira zavar, h ti bénák vagytok hozzá, kezdjetek el tanulni, vagy ha nem, akkor ne itt éljétek ki a kisebbségi komplexusotokat...mert tudod krvára zavar, hogy anyám azért bőg minden este mert nem tud enni adni a testvéremnek, és mégis fullgazdag nagyképű elkényeztetett majomnak állítanak pusztán azért, mert tanulok olyan jól, hogy egyetemre járhassak!


20/L

2010. máj. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
jól mondtad utolsó_)
2010. máj. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
56%

Azért bírom az ilyen embereket, mit a kérdező: fingja sincs az egyetemekről meg az egyetemi életről, de ő tudja mert egyszer bekerült valami újgazdag bunkók csapatába akik úgymond "megveszik" a diplomájukat és semmi tudás nincs mögötte.

Kérdés ki számít gazdagnak? A legtöbben középszerűen élünk panel, társasház, vagy kis családi ház, persze vannak pénzesek, akik kacsalábon forgó palotába élnek, meg luxus lakásban, de nekik se a szoc.támból van rá pénzük (persze vannak akik jogtalanul igénylik, de mégis megtehetik, de az más téma).

Szegénynek is mi számít? Vannak olyanok is az egyetemen, akik félárvák, vagy önellátóak, akik diákhitel és diákmunkák segítségével tartják el magukat, illetve a családi kasszába is besegítenek, és azért gürizik, hogy ne haljon éhen.


Attól, hogy te még csak gazdag egyetemistát láttál, nem jelenti azt, hogy nincs szegény!

2010. máj. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

mi se vagyunk túl gazdagok, én magunkat a közepesnél szegényebbnek gondolom, és a szüleim (mind2en) felsőoktatási intézményt végeztek, és tőlem is elvárják, de jól tanulok


aki meg nem tanul jól, mert pl. sétálgat az utcán vagy ül a parkban, az ne csodálkozzon, hogy hülye


am meg Orbán Viktor bevezette a diákhitelt, ami épp Neked van kitalálva (mmint a szegényebbeknek), de akkor tanulnod is kell, h jól kiképezd magadat, mert a jó munkásra nagyobb a szükség, és akk lesz munkád, amiből vissza tod fizetni...


meg azt mondják h ingyenes, csak fizesd ki a tankönyvet, a koleszt, a kaját, az utazást, meg hát egy kis sörözés, miegyéb...

2010. júl. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim válasza:

Én csak annyit fűznék hozzá amit a saját környezetemben látok: rengeteg egyetemista ismerősöm van. Következőképp élnek: van saját kocsijuk, és nem régi kocsik. Mindnek van a szobájában plazma tv, hi-fi torony hatalmas hangfalakkal, drága korszerű notebook, modern telefonok, kivétel nélkül mind járt már több országban is, minden évben mennek külföldre nyaralni, utána a Balatonra is lenéznek utú nyaralásképp, 20-30 ezres csukákban járnak, mert azt hiszik, hogy abba nem izzad bele a lábuk, pedig de, (saját orrommal éreztem), költséges hobbijuk van, (pl.: e gitár, drága márka+hangrendszer), mindnek a szüleik fizette a jogsit, a nyelvvizsgát, van aki külföldön szerzett felsőfokút, minden hét végén eljárnak szórakozni, pl.: koncert, mozi, éttermek, pizzázók, stb. Elképesztően jól élnek.


Akkor matekozzunk:


1.: A legtöbb egyetemista ismerősöm, fizetős képzésben részesül. A tandíj 200 ezertől 1 millióig terjed/félév.


2.: A jogsi 100-150E, nyelvvizsga 100-150E (tanfolyam, magántanár, vizsgadíj)


3.: Egy mai egyetemistának elengedhetetlen egy notebook. Kb: 150-200E. Ha, olcsó ruhákban vagy, ki fognak nézni. Ez tény. Ez megy már középiskolában is.


4.: Szórakozásra alkalmanként 10E/fő, nyaralások több száz ezer. Kapnak kocsit 1-2Mill.


5.: Egyik sem dolgozik, nincs szükség, hogy dolgozzanak: a szüleik mindent fizetnek helyettük. (Ami egyáltalán nem baj egy bizonyos határig)


Én csak azt szeretném tudni, hogy, miért nem láttam még olyan egyetemistát, akinek a szülei olyan szegények, hogy a közüzemi számlákat sem tudják fizetni?


OK, van aki dolgozik egyetem mellett. Igen. Egy 190 centi magas, 90 kiló állat, nagy büdös 48-as lábbal megteheti, hogy napi 4 órát elszöszmötöl, főleg, ha az illető bölcsészre jár. De, ha 175 centi vagy 55 kilóval női méretű lábbal, és Te nem büfé szakra mennél, hanem valami hasznosabbra, pl: orvos, ügyvéd, akkor Te ilyen szakok mellett nem fogsz tudni dolgozni.


Hogy lehet, hogy még nem láttam szegény egyetemistát, akinek a szülei segélyért állnak sorban és a végrehajtó fenyegeti őket? Hogyhogy csak olyat látok, akinek ott a notebook, a drága ruhák, stb.


Továbbá mi ingyenes az állam által finanszírozottba??? Mit kell itt félre vezetni? Az, hogy tandíjat nem kell fizetni attól még egy halom egyéb kiadás van: kötelező nyelvvizsga, csak azért van ennyi nyelvvizsga most, mert fizetik a magántanárt. Aztán úgy tudom kötelező az öltöny vizsgákra. Egy legolcsóbb komplett öltöny 50 ezer. És ugyan abban már nem mehetsz másodjára! Lakhatás, könyvek, notebook, öltöny, jó ruhák, mert akármiben nem mehetsz egyetemre, nyelvvizsga, stb, stb. Ez ki nem fogja tudni fizetni az, akinek a szüle minimálbéren vannak, ha meg még csonka családban nőtt fel, alkoholista apa mellett akkor meg még inkább nem. A diákhitel sincs ingyen, úgyhogy avval sem kéne vagdalkozni, azt vissza is kell fizetni, de, ha egyetem után egyből munkanélkülire megy, mert nem tud elhelyezkedni? A hitelt is a szülők fizetik, ha van miből. Ha nem tudják, nincs hitel, ez ilyen egyszerű. van egyetemista barátom is, és ő elmond ezt-azt... Arról van itt szó, hogy aki úgy istenesen szegény, ugyan nem zseni, de okosnak mondható, az nem fog felsőoktatásban tanulni, ha nincs pénze rá, ha meg nem bírja a fizikai munkát, melózni sem fog a tanulás mellett. És a lényeg: nem az a baj, hogy sokan csak a pénz miatt járatnak, hanem, hogy letagadják és úgy állítsák be, hogy ők nem gazdagok. A gazdag egyetemista ismerősöm ilyen, azt mondja hülye gazdagok. Blee. Közbe bepattan a kocsijába és megy is az egyetemre, hona alatt a notebookkal. Dolgozni meg nem is tudna, látom mit kell tanulnia. Én még nem láttam olyan egyetemistát, akinek ne volna notebookja, több öltönye, drága telefonja, vagy akár dolgozna. Persze biztos van aki valóban dolgozik, hogy tudja fizetni a kiadásokat, de ő legfeljebb egy tanárképzőre vagy egyéb ilyen büfészakra jár. Orvos, jogász, antropológus, állatorvos, hogy csak párat mondjak, nem fog reggel kukákat rángatni napi 4 órában 40 ezerért, amellett az egyetemen is helyt állni. Nem baj, ha valaki csak azért tud tanulni akár 28 éves koráig is, mert van miből, de ne beszéljünk már mellé. Van aki egy OKJ-ra sem mehet, mert az is 100-200-300E, állam bácsi is csak egy OKJ-t áll ingyen. "F I N Ggal nem lehet tojást festeni."

2010. júl. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
utolsó, te valami nagyon elit egyetemi kört ismerhetsz...nálunk pl nem kötelező az öltöny, én farmerban meg pólóban járok vizsgázni, a nyelvvizsgát meg csak egyszer kell kifizetni és van rá 3 évem, hogy gyűjtögessek rá, magántanár meg annak kell, aki nem tud normálisan tanulni, én nekem pl nincs rá szükségem, felveszem az adott nyelvet ingyenes tanítási órában és kész...egyébként csak azok élnek ilyen jó, akik fizetősök, akik állímin vannak, épp a másik véglet és hidd el ők vannak többen, több mint a fele... és sokat számít, mert így ha kiveszem a könyvtárból a tankönyveket, akkor csak a koli a kiadásom, ami 9000 ft/hó, és nincs semmi luxus, 3an vagyunk egy szobában, van egy sima tv meg bevezetve mindenhol a net, amiért nem kell pluszba fizetni... az érettségi után vettem egy 60 rugós laptopot, azóta is azt használom(4 éve)...kocsim nincs, vonattal járok haza, ami alkalmanént diákkal 1000 ft(haza plusz vissza)...akkor számold ki, mennyi fölösleges pénzem marad a diákhitelből kajára meg bulizni, simán meg lehet csinálni, arról nem is beszélve ha olyan jól tanulok, hogy még tanulmányi ösztöndíjat is kapok...
2010. júl. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
mondjuk az igaz, h ilyenkor nyáron majd megőrülök mert még strandra sem tudok elmenni :( ilyenkor nem jár a diákhitel
2010. júl. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!